Web Analytics
More
  Reklāma

  Arī Slack izmanto sarakstēs pieejamo informāciju, lai trenētu savus mākslīgā intelekta modeļus

  Jaunākie raksti

  Visai karsts iepriekšējās nedēļas noslēgums padevies saziņas platformai un rīkam Slack, jo atklājies, ka bez lietotāju piekrašinas tiek izmantota sarakstēs esošā informācija mašīnmācīšanās modeļu trenēšanai.

  Slack trenē savus mašīnmācīšanās modeļus, izmantojot lietotāju sarakstes, failus un citu saturu bez papildu atļaujas pieprasīšanas. Kā izrādās, tas viss ir norādīts lietotāju Privātuma politikā, un lai atteiktos no datu izmantošanas, lietotāja saistītajam uzņēmumam tas ir jāpieprasa atsevišķi, sūtot e-pasta ziņu.

  Reklāma

  Šī informācija visai strauji pāršalca sociālo tīklu X pagājušās darba nedēļas izskaņā. Protams, Slack arī komentēja izteiktos argumentus, norādot, ka patiesībā uzņēmums nepiekļūst un neanalizē saturu kā tādu, bet izmanto to produktu attīstībai. Piemēram, kanālu un emocijzīmju rekomendācijām, līdz ar to mašīnmācīšanās it kā pēta lietotāju paradumus.

  Kopumā acīs krīt tas, ka par šādu praksi lietotāji un uzņēmumi netiek informēti atsevišķi, bet informācija vienkārši parādās oficiālā dokumentā, kā arī atteikšanās process ir pietiekami manuāls un neērts. Iespējams, ka visa radusies situācija arī atgādina, ka nepieciešams lasīt visu oficiālo dokumentu sīkās drukas. Tā kā ja ikdienas darba gaitām lietojiet Slack, visticamāk, arī jūsu sarakstes tiek izmantotas mašīnmācīšanās modeļu attīstībai.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma