Web Analytics
More
  Reklāma

  Eiropas Savienība sāks jaunu izmeklēšanu pret “Meta” saistībā ar gaidāmajām Eiroparlamenta vēlēšanām

  Jaunākie raksti

  Ārzemju mediji ziņo, ka Eiropas Savienība (ES) gatavojas sākt jaunu izmeklēšanu pret “Meta” par ar Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām saistīta satura apstrādi. Eiropas amatpersonas ir nobažījušās par “maldinošām reklāmām un melīgu politisko saturu”, kas varētu parādīties “Meta” platformās, tuvojoties EP vēlēšanām, kas notiks 8. jūnijā.

  Saskaņā ar laikraksta “Financial Times” teikto, ES paudusi bažas arī par Krievijas “centieniem iedragāt gaidāmās EP vēlēšanas”, kā arī citu valstu kampaņām ar mērķi kādā veiktā iejaukties un ietekmēt vēlēšanu rezultātus.

  Reklāma

  Pēdējos gados sociālie tīkli spēlējuši milzīgu lomu politiskajos notikumos. Īpaši “Facebook” ir auglīga vieta, kur izplatīties dezinformācijai. ES paziņojusi, ka, ja tiks atklāts, ka “Meta” pārkāpusi Digitālo pakalpojumu likumu saistībā ar EP vēlēšanām saistītas dezinformācijas izplatību, uzņēmumam var tikt piemērots liels naudas sods.

  ES amatpersonas ir arī “ļoti noraizējušās” par “Meta” plānu augustā slēgt rīku “CrowdTangle”. Pētnieki un faktu pārbaudītāji to ir plaši izmantojuši gadiem ilgi, lai pētītu, kā saturs izplatās “Facebook” un “Instagram”.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma