Web Analytics
More
  Reklāma

  ES vēlas noteikt kriminālatbildību par kibervardarbību, tostarp MI radītiem intīmiem attēliem un dziļviltojumiem

  Jaunākie raksti

  Attīstoties mākslīgā intelekta (MI) risinājumiem, pieaug arī dezinformācijas, tostarp dziļviltojumu izplatība, kā arī tā saucamās kibervardarbības apmēri. Lai cīnītos ar to, Eiropadome un Eiropas Parlaments devuši piekrišanu priekšlikumam jeb direktīvai noteikt kriminālatbildību par dažādiem kibervardarbības veidiem, tostarp MI radītu intīmu attēlu un dziļviltojumu izplatīšanu.

  Eiropas Komisija norāda, ka kibervardarbība esot problēma, kas ir steidzami jārisina, ņemot vērā tiešsaistes vardarbības straujo izplatību un tās dramatisko ietekmi uz upuri. Tieši tāpēc direktīvas apstiprināšana un ieviešana esot ļoti svarīga.

  Ierosinātie noteikumi noteiks kriminālatbildību par intīmu, seksuāla rakstura attēlu, tostarp ar MI ģenerētu dziļviltojumu, kopīgošanu bez piekrišanas. Eiropas Savienība atbalsta to, ka par noziedzīgu nodarījumu tiek atzīta arī kiberizsekošana, uzmākšanās tiešsaistē, naida runa u.c. kibervardarbības veidi.

  Tāpat direktīva paredz iesaisti no ES dalībvalstu puses. Konkrētāk, tām būs jāizstrādā pasākumi, kas lietotājiem palīdzēs labāk atpazīt kibervardarbību, zināt, kā to novērst un kur meklēt palīdzību, ja ir ar to saskārušies.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  1 komentārs
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Vietnieks
  10.02.2024 10:39

  Ja kāds par šo raud, es izplatīšu vēl vairāk bildes ar Sviftas deepfeikiem

  Reklāma