Web Analytics
More
  Reklāma

  “Amazon” tomēr neiegādāsies “iRobot”

  Jaunākie raksti

  Izskatās, ka “Amazon” sapnis par 1,4 miljardiem ASV dolāru iegādāties robotputekļsūcēju ražotāju “iRobot” ir izsapņots. Abi uzņēmumi nupat paziņojuši, ka ir atcelta plānotā apvienošanās. Lai gan skaidri tas nav norādīts, visticamāk, lēmums pieņemts, nesaņemot Eiropas Savienības (ES) regulatora apstiprinājumu.

  “Amazon” 2022. gada augustā paziņoja par plāniem iegādāties “iRobot”, taču jau pašā sākumā saskarās ar Eiropas pretestību. Eiropas Komisija pērnā gada jūlijā oficiāli paziņoja, ka izskata 1,4 miljardu dolāru darījumu, savukārt novembrī pauda oficiālas bažas par tā iespējamo ietekmi uz konkurenci.

  ReklāmaAdvertisement

  Lai arī gan “Amazon”, gan “iRobot” savos paziņojumos īpaši neuzsvēra ES spiedienu, tas, iespējams, ir galvenais iemesls, kāpēc darījums nevar notikt. Abi uzņēmumi nolēma labāk pārtraukt sarunas par apvienošanos, nevis pielāgoties izmaiņām un padarīt to visu tīkamāku regulatoriem.

  Līdztekus ziņai par darījuma neturpināšanu ar “Amazon” “iRobot” arī paziņoja par ievērojamiem darbinieku atlaišanas plāniem. Uzņēmums atklājis, ka plāno atbrīvot no darba ap 350 darbinieku, kas ir gandrīz trešdaļa no kopējā darbaspēka. Arī “iRobot” dibinātājs, priekšsēdētājs un izpilddirektors Kolins Engls (Colin Angle) paziņojis, ka pamet darbu šajā uzņēmumā.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma