Web Analytics
More
  Reklāma

  “X” maksas lietotājiem ASV sāk piedāvāt MI čatbotu “Grok”

  Jaunākie raksti

  Pirms dažiem mēnešiem “X” boss Īlons Masks atklāja, ka mikroblogošanas vietnē plāno integrēt mākslīgā intelekta (MI) čatbotu “Grok”. Tas ir arī viens no galvenajiem produktiem, ko pašreiz izstrādā Maska jaunākais uzņēmums “XAI“. Robota izveide norit diezgan ātri, jo šobrīd pirmie “X” maksas lietotāji to jau var sākt izmantot.

  Vēstīts, ka platformā “X” oficiāli palaists “Grok” čatbots. Pagaidām tas pieejams “X” maksas lietotājiem – “Premium Plus” abonentiem ASV. “X” norāda, ka maksas lietotāji iegūs prioritāru piekļuvi robotam, ko var atrast sānu izvēlnē tīmekļa, kā arī “Android” un “iOS” versijās. Domāju, ka vēlāk sarunāties ar čatbotu varēs arī “X” bezmaksas versijas lietotāji.

  ReklāmaAdvertisement

  “Grok” atbildes uz jautājumiem rod, izmantojot zināšanu bāzi, kas ir līdzīga tai, ko lieto, lai apmācītu MI modeļus, kas darbina “ChatGPT” un “Google Bard” robotus. “Grok” darbības pamatā ir MI modelis “Grok-1”, kas tika apmācīts, izmantojot datus gan no tīmekļa, gan atsauksmēm no cilvēkiem. Tiesa, atšķirībā no citiem čatbotiem “Grok” savās atbildēs var iekļaut reāllaika informāciju no platformas “X”. Nav gan skaidrs, kā robots veic avotu atlasi un kā atšķir patiesu informāciju no meliem.

  Ir arī citas nianses, kas atšķir “Grok” no citiem MI robotiem. Piemēram, tas mierīgi var atbildēt arī uz “pikantiem” jautājumiem, kā arī savās atbildēs ievīt mazliet asprātības, kas  citiem čatbotiem nav tik raksturīgi.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma