Web Analytics
More
  Reklāma

  “nextbike LV” koplietošanas velosipēdi šovasar pa Rīgu nobraukuši 142 tūkstošus kilometru

  Jaunākie raksti

  Ielām, ceļiem, ietvēm, celiņiem un taciņām noslēpjoties zem biezas sniega segas, ir noslēgusies arī Rīgas vienīgā velo koplietošanas tīkla “nextbike LV” 2023. gada darbības sezona. Tās laikā “nextbike” klienti ar nomas velosipēdiem pa Rīgas ielām ir nobraukuši 142 tūkstošus kilometru – tas ir gandrīz 77 reizes apkārt Latvijai! Kopumā šosezon no aprīļa vidus līdz novembra vidum “nextbike LV” velosipēdi ripojuši pusmiljonu minūšu jeb 9465 stundas, savus braucējus ne tikai nogādājot nepieciešamajā galapunktā, bet arī rūpējoties par viņu veselību un gaisa kvalitāti Rīgā.

  Kopumā šīs vasaras sezonas laikā “nextbike LV” velosipēdi ir iznomāti vairāk nekā 11,3 tūkstošus reižu – lietotāji ir bijuši gan rīdzinieki, gan galvaspilsētas viesi. Svarīgi, ka arvien lielāks braucēju īpatsvars ir tieši vietējie iedzīvotāji, nevis ārzemnieki – 80% “nextbike LV” velosipēdu lietotāju bija vietējie. Vidēji lietotāji ar velo braukuši pusotru stundu jeb 191 minūti, darbadienās populārākā nomas vieta ir bijusi Bērnu pasaule, savukārt brīvdienās – Mežaparks.

  “nextbike LV” vadītājs Mārcis Blumbergs atgādina, ka tieši velosipēdi joprojām ir dabai un cilvēku veselībai visdraudzīgākā mikromobilitātes transporta izvēle, kas nerada kaitīgos izmešus, neprasa enerģiju uzlādei un veicina aktīvu dzīvesveidu. Šovasar braucot pa Rīgas ielām ar “nextbike LV” velosipēdiem, lietotāji ir novērsuši 26,3 tonnu īpaši kaitīgo CO2 izmešu nonākšanu Rīgas pilsētas atmosfērā. Tāpat viņi ir rūpējušies arī par savu, ne tikai mūsu galvaspilsētas “formu” – nodedzinājuši 5,7 miljonus kaloriju.

  “Ar mūsu stratēģiskā partnera “Lidl” atbalstu mēs šogad palielinājām nomas velosipēdu skaitu līdz 400, lai saviem klientiem nodrošinātu maksimāli ērti pieejamu velo nomu. Pēdējos 3-4 gados braucienu skaits ir saglabājies samērā nemainīgā līmenī, kas nozīmē, ka esam ieguvuši stabilu klientūru Rīgas iedzīvotāju vidū, kā arī esam pietiekami populāri Rīgas viesu vidū. “Nextbike” ir starptautisks zīmols, un mūsu velosipēdus labi atpazīst arī ārvalstu ciemiņi,” saka Mārcis Blumbergs.

  Jau otro gadu “nextbike LV” velosipēdus Rīgas ielās atbalstīja mazumtirgotājs “Lidl”. Pie visiem “Lidl” veikaliem ir izveidotas “nextbike LV” bāzes stacijas, bet visiem uzņēmuma darbiniekiem tiek nodrošinātas bezmaksas braukšanas stundas. Sezonas laikā “Lidl” darbinieki ir veikuši vairāk nekā 2000 nomas, nobraukuši nedaudz vairāk kā 20 000 kilometrus, sadedzinot 805 529 kalorijas, kas būtu vairāk nekā 2300 biezpiena sieriņu Pilos kaloriju daudzums.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  1 komentārs
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Skābene
  08.12.2023 09:02

  Tos riteņus vajag daudz vairāk! Vairākas reizes ir bijusi doma braukt ar nomas ričuku, nevis Bolt skūteri, bet tie ričuki nekad nav pieejami, kad tos vajag. Ir ko pamācīties no Donkey Republic riteņu nomas servisa Dānijā un Zviedrijā, kur riteņi ir uz katra stūra un katrā velo novietnē.

  Reklāma