Web Analytics
More
  Reklāma

  Rīgas ielās atgriežas “nextbike LV” koplietošanas velosipēdi

  Jaunākie raksti

  Šonedēļ  Rīgas ielās ar “Lidl” atbalstu atgriežas galvaspilsētā vienīgie koplietošanas velosipēdi “nextbike LV”. Velosipēdi ir dabai un cilvēku veselībai visdraudzīgākā mikromobilitātes transporta izvēle, kas nerada CO2 izmešus, neprasa enerģiju uzlādei un veicina aktīvu dzīvesveidu. “nextbike LV” popularitāti apliecina tas, ka 2022. gada sezonā ar tiem Rīgā tika nobraukti 174 000 kilometru, kas ir nedaudz vairāk par 4 pilnām orbītām ap zemeslodi.

  Velosipēds kā ikdienas pārvietošanās līdzeklis ne tikai atvieglo pilsētas satiksmi, uzlabojot mūsu dzīves kvalitāti, bet arī rada pozitīvu ietekmi uz iedzīvotāju veselību un apkārtējo vidi. 2022. gada sezonā “nextbike LV” velosipēdus Rīgā lietoja gandrīz 700 000 minūtes.  Tāpat, pārvietojoties ar “nextbike LV”, velosipēdisti 2022. gadā kopumā ir nodedzinājuši 7 miljonus kaloriju jeb 20 tūkstošus biezpiena sieriņu un novērsuši gandrīz 29 tonnu īpaši kaitīgo CO2 izmešu nonākšanu Rīgas pilsētas atmosfērā.

  Reklāma

  Arī 2023. gada sezonā “nextbike LV” velosipēdus Rīgas ielās atbalsta mazumtirgotājs “Lidl”.  Pie visiem “Lidl” veikaliem izveidotas “nextbike LV” bāzes stacijas, bet visiem uzņēmuma darbiniekiem tiek nodrošinātas bezmaksas braukšanas stundas.

  “Rīga palēnām mainās un virzās uz veselīgāku, dabai un cilvēkiem draudzīgāku dzīves vidi, kurā, īpaši pilsētas centrā, automašīnām tiek paredzēts atvēlēt arvien mazāk vietas. Tādi mikromobilitātes risinājumi kā koplietošanas velosipēdi iegūst arvien lielāku lomu mūsu ikdienas dzīvē. Taču ļoti svarīgi ir atminēties, ka tikai velosipēdi ir patiešām 100% videi draudzīgs pārvietošanās līdzeklis, kas vērtīgs arī mūsu veselībai,” saka Mārcis Blumbergs, SIA ”nextbike LV” vadītājs.

  “Klimata aizsardzība un veselīgu izvēļu piedāvāšana klientiem un mūsu kolēģiem ir “Lidl” korporatīvās sociālās atbildības stratēģijas pīlāri. Iespēju Rīgā ērti pārvietoties ar koplietošanas velosipēdiem uzskatām par efektīvu atbalstu šo divu uzdevumu veikšanā un priecājamies piedāvāt rīdziniekiem, viesiem un arī visai “Lidl” komandai iespēju darīt labu sev un planētai,” saka Antra Birzule, “Lidl Latvija” Korporatīvās sociālās atbildības vadītāja.

  “nextbike LV” ir vienīgais koplietošanas velosipēdu tīkls Rīgā, kas dod iespēju veselīgi un dabai draudzīgi pārvietoties pa galvaspilsētas ielām arī tiem pilsētniekiem, kam nav sava velosipēda. Šo pakalpojumu aktīvi izmanto arī Rīgas viesi. 2023. gadā  lietotājiem piedāvāto velosipēdu skaits ir krietni palielināts un jau sasniedzis 400. Īpaši pilnveidoti arī pagājušajā gadā izstrādātie tandēma riteņi, kurus lietošanai piedāvā Juglas neredzīgo ciemata iedzīvotājiem.

  Koplietošanas velosipēdus iespējams izmantot jebkurā diennakts laikā, par braucieniem norēķinoties ar “nextbike LV” mobilo lietotni. Tās lietotāji var paņemt nomas velosipēdu jebkurā vietā, kur tas ir novietots, un pēc lietošanas atstāt bāzes stacijās pie “Lidl” veikaliem vai arī novietot tos “zaļajā zonā“, kas norādīta lietotnes un mājaslapas kartē. Lai motivētu lietotājus velosipēdus atstāt tādās vietās, kur tas netraucē citiem satiksmes dalībniekiem, par velosipēdu atstāšanu ārpus bāzes stacijām tiek piemērota papildu maksa 1 eiro.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  3 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Biteme
  21.04.2023 14:27

  Kamēr ar šādu tanku aizminies līdz lidlam, jau ēst sagribēsies! ne velti nobraukums bija pārvērsts biezpiena sieriņos))

  Ivis
  21.04.2023 15:39
  Reply to  Biteme

  Piekrītu! Lai aizbrauktu no Purčika līdz Teikas Lidlam, vajag vismaz karbona rāmi un sub 8 kg braucamo.

  Biteme
  21.04.2023 16:28
  Reply to  Ivis

  karbona rāmis neatbilstu “darīt labu sev un planētai” otrajai daļai.

  Reklāma