Web Analytics
More
  Reklāma

  “Microsoft” apsver savus datu centrus darbināt ar kodolenerģiju

  Jaunākie raksti

  Kompānija “Microsoft”, ļoti iespējams, meklē jaunus, efektīvākus veidus, kā darbināt savus mākslīgā intelekta (MI) datu centrus. Balstoties uz uzņēmuma publicēto darba sludinājumu uz “galvenā kodoltehnoloģiju programmas vadītāja” amatu, tā varētu būt kodolenerģija. Acīmredzot “Microsoft” meklē speciālistu, kurš novērtētu, kā kodolenerģiju varētu izmantot, lai darbinātu MI datu centrus.

  Līdzīgi kā citi lielie tehnoloģiju uzņēmumi, arī “Microsoft” pēdējo mēnešu laikā aktīvi darbojas MI risinājumu jomā. Kopš februāra aktīvs ir “Bing” MI čatbots, kas tiek nepārtraukti uzlabots. Visu šo MI risinājumu darbināšana prasa milzīgu enerģijas daudzumu, tāpēc jāmeklē jaunas iespējas, kā to efektīvāk nodrošināt.

  Reklāma

  Atsevišķi mediji informējuši, ka “Microsoft” vismaz sākotnēji varētu koncentrēties uz mikroreaktoru izmantošanu, kuri ir krietni lētāk uzbūvējami un vieglāk darbināmi nekā lielāki kodolreaktori.

  Jau iepriekš uzņēmumi izteikušies, ka MI modeļu darbināšanai ir nepieciešamas milzīgas skaitļošanas jaudas. Piemēram, tā paša “ChatGPT” darbināšana dienā izmaksā pat 700 000 ASV dolāru.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  3 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  bobis
  28.09.2023 15:00

  Ja viniem tas izdosies, vares tirgoties pasi ar kodolenergiju.

  Parasts latvietis
  29.09.2023 13:58

  Runāšana -sudrabs , klusēšana -zelts… pietiek chatoties.

  digitalk
  29.09.2023 14:49

  tad kāpēc tu neklusē?

  Reklāma