Web Analytics
More
  Reklāma

  Ķīniešu BYD strādā pie pasaulē aerodinamiskākā sērijveida elektroauto

  Jaunākie raksti

  Ķīniešu autoražotājs BYD strādā pie jauna modeļa Yangwang U6 ar mērķi to padarīt par pasaulē aerodinamiskāko sērijveida elektroauto. Tā liecina ieraksti ķīniešu sociālās saziņas platformā Weibo, uz kuriem atsaucas par Ķīnas elektroauto nozari rakstošais medijs CarNewsChina.

  Šobrīd pasaulē aerodinamiskākā sērijveida elektroauto gods pieder Lucid Air – tā aerodinamiskās pretestības koeficents ir Cd 0,197, taču BYD plāno to pārspēt. Zemāks pretestības koeficents elektroauto kontekstā ir ļoti laba īpašība, jo nodrošina zemāku patēriņu un lielāku nobraucamo attālumu ar vienu uzlādi.

  Reklāma

  Ziņas no Ķīnas liecina, ka Yangwang U6 aerodinamiskās pretestības koeficents ir 0,195. Atšķrība ir pavisam neliela, taču tas ir labāk nekā Lucid Air. Kas attiecas tieši uz šo Yangwang zīmolu, tad tas ir BYD luksusklases zīmols, kas radīts nesen. Tiek gaidīts, ka U6 būs nākamais prezentētais modelis. Ķīniešu publikācijā kā viens no šī jaunā modeļa konkurentiem tiek minēts Tesla Model S Plaid un tiek pieļauta iespēja, ka BYD šo modeli aprīkos ar četru elektromotoru sistēmu, kas attīsta 1180 zirgspēkus. Tāda jau izmantota Yangwang U8 automašīnā. Ar šo zīmolu radīts arī U9 superauto, kas redzams titulbildē. Prognozētā sākumcena jaunajam modelim ir ap 110 tūkstošiem ASV dolāru.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  3 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Skābene
  18.09.2023 09:57

  Izskatās labi!

  Biteme
  18.09.2023 10:19

  Ķīnieši, ek….nejēdza pat uzlikt karbona vākus riteņu diskiem savam visaerodinamiskākajam modelim. Viņi tikai vīrusus māk taisīt))

  Bats
  18.09.2023 17:51

  Rakstā nav pietiekami labi uzsvērts, ka tas “super aerodinamiskais nav tas kas bildē”, bet vēl nepubliskots modelis. Jo tas bildē uz 0.195 nu nekādi nevelk, pakaļējie rati eksponēti, sānos vairākas gaisa ieņemšanas dzesēšanai kabatas, pilnizmēra spoguļi un spārni gan bamperiem, gan sliekšņiem, nemaz nerunājot par spoileriem priekšā un aizmugurē un vertikālo spuru.

  Reklāma