Web Analytics
More
  Reklāma

  Ķīnā valdības amatpersonām aizliegts izmantot “iPhone”

  Jaunākie raksti

  Turpinoties saspīlējumam Ķīnas un ASV attiecībās, Ķīnas vadība devusi rīkojumu atsevišķām valdības amatpersonām darbā vairs neizmantot “iPhone” un citu ārzemju zīmolu viedtālruņus. Šādā veidā valsts acīmredzot vēlas paaugstināt drošību un mazināt ārējo tehnoloģiju ietekmi. Šis solis arī varētu būt daļa no lielāka Ķīnas plāna ierobežot ārvalstu, īpaši ASV ietekmi.

  Pagaidām nav skaidrs, cik plašs ir šis rīkojums, taču būtiski piezīmēt, ka Pekina gadiem ilgi esot ierobežojusi “iPhone” izmantošanu atsevišķu Ķīnas amatpersonu vidū. Katrā ziņā šis aizliegums varētu atstāt nopietnu ietekmi uz “Apple” biznesu, jo Ķīna ir viens no kompānijas lielākajiem tirgiem, kas pērn veidoja gandrīz 20% no kopējiem ieņēmumiem.

  Aizliegums ieviests laikā, kad ir pieaugusi spriedze starp Vašingtonu un Pekinu. Ķīna un ASV ir iesaistījušās savstarpējā cīņā, lai samazinātu tehnoloģisko atkarību vienai no otras. Te jāatceras, ka pēdējos gados ASV īstenojušas vairākus aizliegumus, kas mērķēti Ķīnas tehnoloģiju uzņēmumu, piemēram, “Huawei” un ZTE virzienā. Tāpat jāmin ar “TikTok” saistītie ierobežojumi. Arī Ķīna līdz šim nav sēdējusi, rokas klēpī salikusi, un īstenojusi dažādus aizliegumus, kas vērsti pret ASV kompānijām, piemēram, “Tesla”.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  3 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  KKTK
  07.09.2023 14:15

  Kādā veidā aizliegums “atsevišķām Ķīnas amatpersonām” varētu “atstāt nopietnu ietekmi uz ‘Apple’ biznesu”. Vai tad tās atsevišķās Ķīnas amatpersonas katra pirka ap miljonu aiTrubu gadā? #skaitļi

  Kronis
  07.09.2023 23:36
  Reply to  KKTK

  Komunisti, dzīvodami paralēlā pasaulītē, pēc kompartijas stabules uzbāžas ar savu “mīlestību” visiem tās iedzīvotājiem.

  digitalk
  08.09.2023 10:23
  Reply to  KKTK

  designed in California. made in China.

  kā domā, kāds iespaids būs, ja Ķīnas muita uzliks aizliegumu izvest aizgrauztā dārzeņa kompānijas produkciju uz 1 mēnesi?

  Reklāma