Web Analytics
More
  Reklāma

  ASV bankām piemērots pusmiljardu dolāru sods par personīgo saziņas kontu izmantošanu darbā

  Jaunākie raksti

  ASV Vērtspapīru un biržu komisija bargi sodījusi vairākas bankas par personīgo saziņas kontu izmantošanu biznesa jautājumu apspriešanai un risināšanai. Zināms, ka pie soda tikušas “Wells Fargo” un citas ASV bankas, kurām kopā piemērots 549 miljonu dolāru sods.

  Komisija informējusi, ka banku augstākās amatpersonas, pieņemot biznesa lēmumus un veicot citas ar uzņēmējdarbību saistītas diskusijas, izmantojušas personīgos “iMessage“, “WhatsApp” un “Signal” kontus, tādējādi pārkāpjot vairākus likumus. Konkrētāk, tie ir 1934. gadā pieņemtie Vērtspapīru biržas likuma uzskaites noteikumi, kā arī līdzīgi noteikumi no 1940. gada Investīciju konsultantu likuma. Saskaņā ar šiem nosacījumiem publiskiem uzņēmumiem un bankām ir jāsaglabā auditējami visu biznesa lēmumu un diskusiju ieraksti.

  Šajā gadījumā netika reģistrēta notikusī ziņapmaiņa. Tāpat tā kā visas trīs minētās lietotnes izmanto pilnīgu šifrēšanu, ziņojumu saturs būtu lasāms, tikai piekļūstot attiecīgo personu personīgajiem kontiem. Turklāt, mainot telefonu uz jaunu, var gadīties, ka ziņojumi tiek neatgriezeniski pazaudēti.

  Kopumā pie naudassoda par noteikumu pārkāpumu tika vairāk nekā desmit ASV bankas, kuras piekritušas maksāt summu no deviņiem līdz 125 miljoniem dolāru.

  Avots9to5mac
  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma