Web Analytics
More
  Reklāma

  Elektrum Drive: Latvija ir Baltijas valstu līdere elektroauto uzlādes pieejamībā

  Jaunākie raksti

  Elektroauto publiskās uzlādes tīkla pieejamība Latvijā aug visstraujāk, salīdzinot ar kaimiņvalstīm. Latvijā elektrouzlādes tīkls ir ar 2,38 stacijām uz katriem 10 reģistrētajiem elektroauto, Igaunijā tās ir 0,57, bet Lietuvā 0,93 stacijas.  Visvairāk uzlādes pieslēgvietu pēdējā gada laikā Latvijā ir izveidojis Elektrum Drive – 110. Autovadītāji droši var ceļot pa Latviju, uzlādei arvien vairāk attīstoties reģionos. Šonedēļ to papildina jauna uzlādes stacija Bulduros ar īpaši ātro 150 kW DC risinājumu.

  Elektroauto uzlādes tīkls Baltijas valstīs un jo īpaši Latvijā attīstās sprinta ātrumā. Latvijā pēdējā gada laikā šī attīstība ir bijusi lēcienveidīga, Elektrum Drive kopš pagājušās vasaras izveidojot 98 jaunas pieslēgvietas, no kurām daļa ir attīstītas sadarbībā ar partneriem. Šonedēļ, 22. jūlijā, tiek atklāta vēl viena jauna uzlādes stacija Bulduros ar 2 pieslēgvietām un ar Elektrum Drive lietotāju ļoti iecienīto 150 kW DC risinājumu, kur uzlādi vienlaicīgi var veikt divi lietotāji, dalot jaudu uz pusēm. Šī ir pirmā Elektrum Drive uzlādes stacija, kurai kopš atklāšanas brīža līdz mēneša beigām būs pieejama īpaša iepazīšanās uzlādes cena – EUR 0,1543 par kWh.

  Pēc pērn Elektrum Drive sasniegtā ambiciozā mērķa ar 193 pieslēgvietām šogad tās ir plānots paplašināt līdz vairāk nekā 500 pieslēgvietām visā Baltijā. Salīdzinot ar kaimiņvalstīm, tieši Latvijā elektrouzlādes tīkls aug visstraujāk attiecībā pret elektroauto skaitu ar 2,38 uzlādes stacijām uz katriem 10 valstī reģistrētajiem elektroauto 2022.gadā. Salīdzinājumam Igaunijā tās ir 0,57, bet Lietuvā 0,93 stacijas*.

  Līdz ar to Elektrum Drive izaugsmes ambīcijas Baltijas mērogā ir reāli sasniedzams mērķis jau šogad, komentē Ansis Valdovskis, Baltijas elektrotransporta uzlādes tīkla direktors: “Pēdējā laikā ir izskanējuši skaļi paziņojumi par daudzmiljonu projektiem no citiem attīstītājiem. Ir gandarījums, ka mēs – Elektrum Drive esam tie, kurus šiem attīstītājiem būs jācenšas panākt un ka mēs kā nozares līderi vienmēr būsim soli priekšā. Tādējādi var teikt, ka šobrīd elektrouzlādes jomā Baltijas valstīs notiek sacensība par to, kurš būs otrajā vietā. Mūsu vadošo pozīciju nodrošina arvien jauni standarti un pakalpojumi, kādu konkurentiem nav. Piemēram, plaša sadarbība  ar partneriem, kas vēlas uzlādes staciju izveidot paši savā teritorijā. Bulduru uzlādes stacija ir viens no šādiem piemēriem un nozīmīgs kārtējais solis kopējā izaugsmē.”

  Elektrum Drive Latvijā veidotajā uzlādes tīklā risinājumi ir izvēlēti, pielāgojot tos uzlādes vietai, proti, iekārtas ir nevis visjaudīgākās, bet vispiemērotākās konkrētajai vietai un vajadzībām. Uzlādes tīklā ir pieejamas iekārtas no 22 kW līdz pat 300 un vairāk kW līdzstrāvas iekārtām ar jaudas balansēšanas iespējām visā Latvijas teritorijā jau drīzumā. Taču jau šobrīd autovadītājs ar elektroauto droši un bez riska var apceļot Latviju, izmantojot Elektrum Drive lietotni, kas derīga Elektrum Drive uzlādes tīkla stacijās ar vairāk kā 200 pieslēgvietām.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  3 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Bats
  25.07.2023 10:59

  Visa sev pa plecu pliķēšana protams ir laba, bet tik ilgi kamēr katrā uzlādes stacijā ir tikai viens lādētājs, kuru vienlaicīgi var lietot tikai viens auto, ceļošanai pa Latviju ar EV turpinas saglabāties gaidīšanas loterijas elements.

  Sergejs
  25.07.2023 11:03
  Reply to  Bats

  Atļaušos piebilst ka tā, kā likums, atrodās zem klājām debesīm. Kas nenāk par labu lietošanas komfortam nedz lietainā nedz ļoti saulainā dienā.

  Kursors.lv
  25.07.2023 11:06
  Reply to  Bats

  Kamēr to elektromašīnu ir tik niecīgs skaits, kā tagad, tad tā īsti nav problēma.

  Reklāma