Web Analytics
More
  Reklāma

  Google būs jāsamaksā krietns žūksnis dolāru Sonos par patenta pārkāpumu

  Jaunākie raksti

  Uzņēmumam Sonos izdevies uzvarēt tiesā pašu Google par sava patenta neatbilstošu izmantošanu, un Google nāksies šķirties no 32.5 miljoniem dolāru par šo pārkāpumu.

  Protams, Google šī nav liela nauda, tomēr priecē ziņa, ka arī nosacīti mazi tehnoloģiju uzņēmumi spēj stāties pretī lielajiem gigantiem. Sūdzība par to, ka Google neoficiāli izmanto Sonos radītos patentus savos produktos tika pieteika 2020. gadā. Kopumā tika norādīts uz sešiem dažādiem patentu pārkāpumiem, bet tiesa par labu Sonos atzinusi tikai vienu prasību.

  Reklāma

  Lēmums ir Google maksāt par vairāk nekā 14 miljoniem ierīču, kurā izmantota Sonos tehnoloģija, par katru samaksājot 2.30 dolāru. Visas šīs problēmas sākās jau no Google un Sonos noslēgtās sadarbības 2013. gadā, kas ļāva Google piekļūt dažādām tehnoloģijām. Kā norāda Sonos, tad Google nelikumīgi nokopējusi Sonos risinājumus un tos izmantojusi savos produktos, kā arī papildu tikuši gūti ieņēmumi no reklāmām.

  Jāatzīst gan, ka tiesa par labu Sonos atzina tikai vienu no sešām prasībām par patentu pārkāpumu, pārējās norādot kā neatbilstošām. Līdz ar to kaut kādā mērā šajā situācija arī Google ir bijusi taisnība, un prasības no Sonos nav bijušas pamatotas.

  Sonos Era 100 viedā skaļruņa apskats

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  2 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Kams
  30.05.2023 09:31

  Kuru?

  Čiekurs
  30.05.2023 10:20
  Reply to  Kams

  Reklāma