Web Analytics
More
  Reklāma

  Neste Latvija savās degvielas uzpildes stacijās sāk uzstādīt saules paneļus

  Jaunākie raksti

  Degvielas tirgotājs Neste ar saules paneļu uzstādīšanu uz Neste DUS Rīgā, Lielirbes ielā jumta, uzsāk sava tīkla DUS aprīkošanu ar saules enerģijas spēkstacijām. Plānots, ka uzstādītie 44 saules paneļi gada laikā saražos ap 17 tūkstošiem kWh, tādējādi daļēji nosedzot degvielas uzpildes stacijas pašpatēriņu. Pirmās stacijas aprīkošanā investēti ap 20 tūkstošiem eiro.

  “Neste misija ir palīdzēt mūsu klientiem transporta, aviācijas, polimēru un ķīmijas produktu ražošanas nozarēs padarīt savus biznesus ilgtspējīgākus, izmantojot Neste produktus no atjaunojamiem resursiem. Vienlaikus mēs arī sekojam līdzi pašu darbībai un esam uzstādījuši ambiciozus mērķus CO2e samazināšanā. Latvijā jau pirms vairākiem gadiem pārgājām uz 100% atjaunojamās enerģijas iegādi, savukārt kopš 2021.gada attīstām lokālu atjaunojamās enerģijas ražošanas risinājumu uzstādīšanu, lai samazinātu mūsu staciju pašpatēriņu. Plānots, ka līdz 2025. gadam aprīkosim vismaz 10 Neste DUS ar vēja turbīnām vai saules paneļiem,” stāsta Armands Beiziķis, SIA “Neste Latvija” valdes priekšsēdētājs.

  Reklāma

  Kopš 2018. gada Neste Latvija iegādājas 100% zaļo elektrību Neste DUS, termināla un Easy Deli veikalu darbības nodrošināšanai. Papildus tam 2021.gadā Neste Latvija uzstādīja pirmās vēja turbīnas uz DUS Krasta ielā 68 Rīgā jumta, savukārt tagad uzstāda pirmos saules paneļus. Mērķis ir līdz 2025.gadam panākt vismaz 10% pašražotas enerģijas no viena objekta.

  Neste ir apņēmusies līdz 2030. gadam par 50% samazināt savas ražošanas radītās SEG emisijas un līdz 2035. gadam sasniegt oglekļa neitrālu ražošanu. Neste arī plāno līdz 2040. gadam samazināt pārdoto produktu lietošanas fāzes emisiju intensitāti par 50% salīdzinājumā ar 2020. gada līmeni, kā arī, sadarbojoties ar saviem piegādātājiem un partneriem, samazināt netiešās SEG emisijas visā savā vērtību tīklā.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma