Web Analytics
More
  Reklāma

  Kalifornijā tiks ieviesti emisiju ierobežojumi vilcienu pārvadājumiem

  Jaunākie raksti

  Kalifornijas štats kļuvis par pirmo ASV vēsturē, kas noteiks emisiju kvotas un ierobežojumus vilcienu pārvadājumiem, aizliedzot lokomotīves, kuru dzinēji būs vecāki par 23 gadiem.

  Vilcienu satiksme kādu to iedomājamies Eiropā noteikti nav pieejama Amerikā, bet tai ir liela ietekme tieši uz kravu pārvadājumiem, ne cilvēku pārvietošanos. Tāpēc Kalifornijas štatā tiks pieņemti emisiju ierobežojumi, par kuriem, protams, nav priecīgi dzelzceļa satiksmes pārstāvji. Iemesli ir saprotami, jo šī veida transporta elektrifikācija un modernizācija nav viegls un lēts process.

  Tāpat tiek norādīts uz to, ka nav pieejams vienkāršs veids, kā uzražot nulles emisiju lokomotīves. Papildu tam izceļot to, ka lielāko emisiju piesārņojumu ASV veic kravas automašīnas, un dzelzceļš sastāda tikai 2% no šīm emisijām. Šobrīd pa Kalifornijas dzelzceļa līnijām tiek pārvadāta pārtika, koks, eļļa, kā arī citi produkti, un darbu veic ar dīzeļa motoriem darbinātas lokomotīves. Līdzīgi, kā tas notiek Latvijā.

  Tomēr Kalifornija negrasās apstāties, jo tai ir sastādīts plāns, kā padarīt štatu brīvu no oglekļa izmešiem. Protams, tajā skaitā iekļauts arī autotransports, kuram būs jābūt bez emisijām. Papildu vilcienu motoru vecuma ierobežojumam, tos nevarēs darbināt ilgāk par 30 minutēm, ja tie ir aprīkoti ar automātisko izslēgšanas sistēmu. Varam novērtēt to, ka Eiropā kopumā tiek izmantoti tieši elektrovilcieni, kas samazina šādas problēmas.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  6 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  McB
  06.05.2023 11:33

  Nu tad vajag likt elektromotorus tām lokomotīvēm, un vilkt vadus.
  Bet tie jampampi aizliegs dīzeļu lokomotīves un vedīs ar taupīgajām dīzeļu fūrēm. Kuras kā zināms ir maģiskas un neveido “izmešus”.

  Biteme
  06.05.2023 11:53
  Reply to  McB

  Gatavo placi e-trakiem, diez vai tālāk jāmeklē iemesli. Nu un Kalifornija – tur jau drīz būs nodoklis skrējējiem, velisipēdistiem par pastiprinātu co2 izdalīšanu.

  Last edited 9 months ago by Biteme
  McB
  06.05.2023 21:16
  Reply to  Biteme

  Varētu ieviest nodokli trekniem. Bet amerikā to uzreiz kancelos federālie.

  Name*
  08.05.2023 08:17
  Reply to  McB

  Jūsu nosauktajā kalafornijas japampiņa štatā. Jau ir uzlikts, ka 7 un 8 līmēņa dīzeļiem ir jābūt ne vecakiem par 2010 gadu. Un 2035 aizliekts pārdot dīzeļa smagos un autobusus.

  Skābene
  08.05.2023 09:19

  Kalifornijai vajadzētu vairāk domāt par sabiedriskā transporta attīstību, jo tas kas darās Losandželosā ir pilnīgs pī…….

  Reklāma