Web Analytics
More
  Reklāma

  Ford F-150 Lightning elektriskais pikaps būs pieejams Eiropā, pirmie to saņems klienti Norvēģijā

  Jaunākie raksti

  Ford elektriskais pikaps F-150 Lightning ceļos uz Atlantijas okeāna Eiropas krastu un nākamgad sasniegs pirmos klientus mūsu pasaules daļā – kā pirmie pie šī auto tiks Ford klienti Norvēģijā. Kā skaidro Ford, tā ir atbilde “milzīgam klientu pieprasījumam” pēc šī auto. “Ford strādāju jau 25 gadus, taču šajā laikā neesmu redzējis līdzīgu pieprasījumu, kā tas ir ar šo mašīnu. Ir klienti, kuri burtiski nāk, klauvē pie durvīm un pieprasa, lai mēs šo mašīnu sagādājam Norvēģijā,” saka Ford Norvēģijas struktūrvienības izpilddirektors Pērs Gunars Bergs.

  Uz Norvēģiju ceļos F-150 Lightning Lariat Launch Edition versija, taču diezin vai pie auto tiks visi gribētāji – uz Norvēģiju tiks nosūtīts ierobežots automašīnu skaits. Auto būs aprīkots ar 98kWh bateriju jeb “Standard Range” sistēmu. Šajā gadījumā nav zināms nobraukums ar vienu uzlādi mums ierastajā WLTP ciklā, taču, izmantojot ASV EPA ciklu, ar to būtu jāpietiek 386 kilometriem.

  ASV šī konkrētā versija ir aprīkota ar diviem elektromotoriem, tātad pilnpiedziņu. Sistēma attīsta 452 zirgspēku jaudu un 1050Nm lielu griezes momentu. “Extended Range” izpildījumā šis auto var attīstīt līdz pat 580 zirgspēkiem – šajā versijā mašīna aprīkota ar 131kWh ietilpīgu bateriju un EPA ciklā auto veic vairāk nekā 500 kilometrus ar vienu uzlādi. Ford gan nav informējis, ka šī versija tiktu plānota Norvēģijai.

  Mašīna tiks tirgota vairāk nekā 70 Ford oficiālajos dīlercentros visā Norvēģijā. Visi šie centri ir pilnībā sagatavoti, lai apkalpotu un nodrošinātu šīs mašīnas ar visu tām nepieciešamo. Mašīnas tiks piegādātas nākamgad, bet cena būs augsta – aptuveni 110 tūkstoši eiro.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  7 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Skābene
  21.04.2023 12:03

  Amerikā pikapi ir populāri, jo nodokļu politikas dēļ nereti ir lētāki par parastiem sedaniem. Eiropā nebūs tāds pikapu veiksmes stāsts kā Amerikā!

  Elektriķis
  21.04.2023 17:11
  Reply to  Skābene

  Eiropā ir tāda valsts Latvija. Redzu kā vietējie mežinieki sacenšās ar spozmi. Topā tagad ir RAM. Iedomājos ka šis te varētu būt nākamais pakāpiens. Protams ka vēlāk nāks Cybertrak, bet tas mums tālā nākotnē.

  Kartupelis3
  21.04.2023 13:09

  Prices for the 2023 F-150 Lightning start at $55,974 for the Pro trim, plus a destination charge.

  Neticās, ka tik milzīgā cenu atšķirība iespējama.. 2x..

  Kursors.lv
  21.04.2023 13:11
  Reply to  Kartupelis3

  Tevis norādītajās ASV cenās ir iekļauts štata nodoklis?

  REALAIS
  21.04.2023 15:18
  Reply to  Kartupelis3

  Varbūt nevajag salīdzināt divus dažādus modeļus, lai nebūtu jāuzbur drāma. Amerikā šis modelis sākas no 77 000$ bez nodokļiem. Un kopumā Amerikā mašīnas maksā lētāk, nemaz nerunājot, ka nodokļu sistēma ir pavisam cita.

  Andris
  22.04.2023 07:46

  Pirms pirkt tagad GM un Ford, amerikāņu, nu un vispār jaunās mašīnas, lasiet kādiem noteikumiem jūs piekrītat. Uz kādas adatas jūs tiekat uzsēdināti. Tagad daudzi autoražotāji jau lej biksēs aiz prieka par jauniem trendiem kad dažādas lietas tiek uzliktas uz mēneša maksas. Vai jaunie GM (vai Forda – neatceros) patenti kas ļauj attālināti aizdzit tavu auto atpakaļ pie viņiem, ja tu esi izlaidis maksājumus. Un pirms “pareizi” bļauj ka nevajag izlaist – sistēmās notiek kļūdas – daudz. Ja neesi saskāries, lej biksēs aiz prieka. Vai “teslas” kas skatās ko tu dari salonā un pēctam ņirgājas, pārsūtot viens otram. Jautrības netrūks… Read more »

  svimart
  22.04.2023 22:49
  Reply to  Andris

  kāpēc būtu jāizlaiž maksājumi?

  Reklāma