Web Analytics
More
  Reklāma

  Francija nopietni apsver izmantot biometrisko novērošanu Parīzes olimpisko spēļu laikā

  Jaunākie raksti

  Esam jau rakstījuši, ka Eiropas Parlaments (EP) vēlas ierobežot mākslīgā intelekta izmantošanu, tostarp publiskās vietās aizliegt ievākt biometriskos datus. Kamēr aizliegums nav stājies spēkā, Francijas parlamenta deputāti nobalsojuši par mākslīgajā intelektā (MI) balstītas novērošanas sistēmas izmantošanu Parīzes olimpisko spēļu laikā nākamgad, 2024. gadā. Norādīts, ka risinājumu izmantotu drošības nolūkos, proti, lai fiksētu aizdomīgu uzvedību publiskās telpās.

  Aizvadītajā nedēļā Francijas parlaments nobalsoja par MI balstītas, automatizētas novērošanas sistēmas izmantošanu Olimpisko spēļu laikā. Šis priekšlikums gan tika vērtēts visai pretrunīgi, 40 deputātiem pret to iebilstot un pat nosodot. Tiesa, pagaidām nav teikts, vai tas stāsies spēkā – par to vēl jālemj tiesībaizsargājošām iestādēm.

  ReklāmaAdvertisement

  Jāpiezīmē, ka ES pirms apmēram diviem gadiem ierosināja MI likumu, kas domāts mākslīgā intelekta izmantošanas regulēšanai. Tajā ir ietverts aizliegums izmantot “reāllaika” attālinātas biometriskās identifikācijas sistēmas publiskās vietās tiesībaizsardzības nolūkos. Protams, ir pieļaujami izņēmumi, piemēram, noziegumu upuru meklēšana, dzīvības, fiziskās drošības draudu novēršana, noziedznieka identificēšana utml. Būtiski, ka par šo likumu joprojām notiek diskusijas ar ES institūcijām, kuras sarežģī gan atšķirīgās nostājas, gan MI jomas straujā attīstība.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma