Web Analytics
More
  Reklāma

  “TikTok” datu centra dēļ ir apgrūtināta Ukrainai vajadzīgās munīcijas ražošana

  Jaunākie raksti

  Nevarētu teikt, ka “TikTok” pēdējā laikā veicas labi – lietotne aizliegta vairāku valstu valdības ierīcēs, un ierobežojumi draud izvērsties plašāk. Taču šķiet, ka ar “TikTok” darbību nav apmierināti arī citi. Viens no Eiropas lielākajiem munīcijas ražotājiem “Nammo” ir paziņojis, ka “TikTok” jaunais datu centrs patērē tik daudz enerģijas, ka rodas problēmas saražot pietiekamu munīcijas apjomu Ukrainas aizstāvībai.

  Norvēģijā bāzētais “Nammo” atrodas netālu no “TikTok” jaunā datu centra, kas tagad patērē lielāko daļu no teritorijā pieejamajiem eletroenerģijas resursiem, būtiski ietekmējot arī munīcijas ražotāja darbību. Ņemot vērā pieaugošo pieprasījumu pēc munīcijas, kas vajadzīga Ukrainas aizstāvībai, “Nammo” bija plānojis paplašināties un uzcelt lielāku rūpnīcu. Taču šķiet, ka vismaz šobrīd elektroenerģijas trūkuma dēļ tas nav iespējams.

  ReklāmaAdvertisement

  “Nammo” vadītājs Mortens Brandcegs (Morten Brandtzæg) uzsvēris, ka uzņēmums ir noraizējies par esošo situāciju, sakot, ka tā “turpmāko izaugsmi apgrūtina kaķu video glabāšana”. Saskaņā ar Brandcega teikto, pieprasījums pēc artilērijas lādiņiem ir 15 reizes lielāks nekā parasti, un Eiropas munīcijas nozarei jāiegulda 2 miljardi ASV dolāru, lai spētu Ukrainai nodrošināt pietiekamu munīcijas apjomu.

  Tikmēr vietējais enerģijas piegādātājs “Elvia” apstiprinājis, ka tīklā vairs nav brīvas jaudas pēc tam, kad tā rindas kārtībā piešķirta “TikTok” datu centram. Savukārt papildu jaudas nodrošināšana prasīs laiku.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  7 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Skābene
  29.03.2023 09:05

  Tomēr, kursors arī pavilkās uz šito troļļošanu!? :)

  Krotow
  29.03.2023 09:50

  Tur vispār ir jautājumi? Lai pasaka tiktokiem ka reģiona stratēģisko interešu dēļ kaķu video būs jāierobežo.

  Opis
  29.03.2023 13:18

  Ķīna netieši kavē munīcijas piegādes Ukrainai. :)

  Biteme
  29.03.2023 13:22

  Ja izdodas uzražot kaut dažus lādiņus un ir apmācīta haubices apkalpe, tad tālāk ies jau raitāk)

  Krist2ps
  30.03.2023 00:53

  Pofig. Tak izslēdziet reiz to TikTok laukā. Arī darba kolēģu sēdēšana tanī totāli tracina.

  Agris Matejuns
  30.03.2023 23:02

  Te pat nav ilgi jādomā kam priekšroku dotu. Tik tok ir Ķīnas ražojums kas atbalsta Lielo kaimiņu karošanas pasākuma. Un pati Ķīnā plāno pakarot tuvākajā nākotnē.
  Takā munīcijas mums vajadzēs daudz nākamajiem kariem kas gaida rindā

  bobis
  31.03.2023 20:47

  Var izmantot saules panelu energiju.

  Reklāma