Quantcast
More
  Reklāma

  Īlons Masks atguvis pasaulē bagātākā cilvēka titulu

  Jaunākie raksti

  Kamēr daudziem lielo tehnoloģiju uzņēmumu vadītājiem 2023. gads sācies ar bažām par ekonomikas lejupslīdi un smagiem lēmumiem par darbinieku atlaišanu, šķiet, ka Īlonam Maskam pirmie divi gada mēneši bijuši visai pozitīvi. Pēc pērnā gada asinspirts, kas valdīja akciju tirgū un nogremdēja “Tesla” akciju vērtību, šī gada iesākums vērtējams negaidīti pozitīvs. Kopš gada sākuma uzņēmuma akciju vērtība augusi par 92%, kas ļāvis Īlonam Maskam atgūt pasaulē bagātākā cilvēka titulu.

  Saskaņā ar “Bloomberg Billionaires Index“, Īlona Maska īpašumu neto vērtība šobrīd, šī raksta tapšanas brīdī, sasniedz 187,1 miljardu ASV dolāru. Ar to pietiek, lai no troņa gāztu modes zīmola “Louis Vuitton” vadītāju Bernardu Arno, kura īpašuma vērtība sasniedz 185 miljardus USD.

  Abi šie miljardieri šobrīd ir sīvākie konkurenti par pasaulē bagātākā cilvēka titulu. Pērn Arno pārspēja Masku, kad decembrī “Tesla” akciju vērtība piedzīvoja strauju kritumu, zemāko punktu sasniedzot šī gada 3. janvārī – 108 USD par akciju. Kopumā 2022. gada otra puse Maskam bija lielus zaudējumus nesoša, pa visu gadu zaudējot 183 miljardus dolāru. Šie zaudējumi pat ļāvuši viņam iegūt Ginesa pasaules rekordu, kļūstot par pirmo cilvēku, kurš jebkad zaudējis tik daudz naudas.

  Taču janvāra vidū “Tesla” akciju vērtība sāka strauji augt un šobrīd kopš gada sākuma sasniegusi +92%, kas likumsakarīgi pacēlusi arī Maska kunga īpašumu neto vērtību. Iemesli tam ir dažādi, kā viens no būtiskākajiem droši vien jāmin procentu likmju samazināšana un inflācijas sabremzēšanās. Tomēr kopējā situācija joprojām ir mainīga un pagaidām nenodrošina Maskam drošu pasaules bagātākā cilvēka pozīciju.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  1 komentārs
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  bobis
  02.03.2023 10:04

  Nekadam info interneta par vinu tapat nevar ticet, tikai popularize sevi izliekoties par nabagu un neveiksminieku.

  Reklāma