Quantcast
More
  Reklāma

  Krievija aprīlī uzsāks digitālā rubļa izmēģinājumu

  Jaunākie raksti

  Iepriekš jau esam rakstījuši par to, ka arī Krievija vēlas pievienoties to valstu pulciņam, kuras plāno palaist centrālās bankas digitālo valūtu. Krievijas gadījumā tas ir digitālais rublis, kura palaišanu valsts centrālā banka ierosināja 2020. gada oktobrī. Pēc vairāk nekā diviem gadiem digitālais rublis izstrādāts tik tālu, ka aprīlī plānots tā izmēģinājums.

  Krievijas centrālās bankas prezidenta vietniece Olga Skorobogatova informējusi, ka digitālais rublis tiks izmantots reāliem norēķiniem starp privātpersonām un mazumtirgotājiem. Sākotnēji tā izmēģināšanā piedalīsies ierobežots dalībnieku jeb tirgotāju un klientu skaits, kā arī 13 bankas, kuras paziņojušas, ka ir gatavas šim pilotprojektam. Ja šajā izmēģinājuma fāzē viss izdosies kā cerēts, digitālā rubļa ieviešanas pilotprojektu paplašinās, iesaistot plašāku dalībnieku skaitu.

  Krievijas centrālā banka arī norādījusi, ka digitālā rubļa ieviešana var palīdzēt mazināt gan Krievijas ekonomikas atkarību no ASV dolāra, gan arī ārvalstu sankciju ietekmi, kas piemērotas sakarā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā.

  Jāpiebilst arī, ka sākotnēji digitālā rubļa izmēģinājums bija paredzēts 2021. gadā, taču radās zināmas bažas Krievijas banku aprindās, ka tā ieviešana būs apgrūtinoša aizdevējiem un padarīs banku sistēmu centralizētāku. Ņemot to vērā, digitālā rubļa projektā tika ieviestas vairākas izmaiņas, kas acīmredzot prasīja šos divus gadus.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  4 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Fons
  20.02.2023 12:17

  Krievijā ir tikai operatīvās darbības (ugunsgrēku dzēšana), stratēģija 0.

  Krotow
  20.02.2023 21:44

  Diez ar ko tas atšķirsies no Mir karšu transakcijām iekšējiem norēķiniem?

  Alberts Kviesis
  20.02.2023 22:43

  Digitālajam rublim nebūs vajadzīga naudas drukāšanas iekārta. Klaviatūrā esošajam ciparam pierakstīs pāris nulles un digitālās naudas rezerves tiek palielinātas 100x bez bēdām. Nauda no gaisa kritīs, cik uziet

  bobis
  25.02.2023 14:38

  Diezvai katrs krievu digitalais zemnieks spes rikoties ar krievu rubli, biezi notiks datora kluda un visa digitala alga paliks darba deveja kabata.

  Reklāma