Web Analytics
More
  Reklāma

  Pilnvaru sūtījumu atmuitošanai mobilajā lietotnē var iesniegt, izmantojot Smart-ID

  Jaunākie raksti

  Lai sūtījumu atmuitošanu padarītu ātrāku un lietotājiem draudzīgāku arī gadījumos, kad sūtījuma deklarēšanai nepieciešami papildu dokumenti un klienta pilnvara, no 2023.gada februāra Latvijas Pastamuitošanas lietotnē atmuito.pasts.lv pilnvarošanu konkrētā sūtījuma atmuitošanai var iesniegt, izmantojot bezmaksas mobilo lietotni Smart-ID.

  Pilnvara nepieciešama gadījumos, kad klients ar Latvijas Pasta starpniecību vēlas deklarēt sūtījumu, kura vērtība pārsniedz 150 eiro vai kura saturā ir akcīzes preces vai preces, uz kurām attiecināmi ierobežojumi. No 2023.gada februāra pilnvaru iesniegšanai var izmantot arī Smart-ID mobilo lietotni. Paralēli saglabājas arī līdzšinējā pilnvaru iesniegšanas kārtība klientiem, kas neizmanto mobilos viedtālruņus un Smart-ID lietotni.

  Reklāma

  Ar Smart-ID sagatavotā pilnvara būs derīga konkrētā sūtījuma atmuitošanai. Uzsākot darbu lietotnē, klients vienā no soļiem tiek aicināts izvēlēties pilnvarošanas veidu, kurā iespējams izvēlēties arī pilnvaras parakstīšanu ar Smart-ID, – šādā gadījumā klients tiek novirzīts veikt parakstīšanu, izmantojot Smart-ID PIN kodus līdzīgi kā internetbankā.

  No 2021.gada 1.jūlija visās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs importa muitas deklarācija jāiesniedz par visiem sūtījumiem, kas saņemti no valstīm ārpus ES un par precēm jāmaksā pievienotās vērtības nodoklis. Lai ātri un ērti atmuitotu sūtījumus, Latvijas Pasts  izveidojis īpašu muitošanas lietotni. Katram muitojamam sūtījumam tiek izveidota unikāla saite, kas satur informāciju par konkrēto sūtījumu. Sūtījuma saņēmējs saņem īsziņu vai e-pastu ar sūtījuma unikālo saiti, vai drukātu aicinājumu ar saiti un noskenējamu QR kodu.

  2022.gadā Latvijas Pasta muitas brokeri uz pilnvaru pamata atmuitojuši 7734 sūtījumus.

  Smart-ID ir bezmaksas mobilā lietotne, ar kuru var ērti un vienkārši parakstīt dokumentus. Lai izmantotu Smart-ID pilnvaras parakstīšanai, nepieciešams viedtālrunis, mobilais internets vai bezvadu interneta pieslēgums un konta līmenis, kas atbilst kvalificētajam elektroniskajam parakstam (QES).

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  1 komentārs
  Inline Feedbacks
  View all comments
  juris
  16.05.2023 11:40

  ja mobileID un smartID esot tehnologiski 100% drosi tad kapec sie uzņēmumi baidas iznemt civiltiesisko apdrošināšanu kas nosegs zaudejumus lietotajiem ja tomer izradas ka var viltot eparakstu vai autentifikaciju
  vai ari ar eDokumentu atsūta elektroniskos kukaiņus kas sagrauj IKT?

  Reklāma