More
  Reklāma

  Qualcomm prognozē milzīgu viedtālruņu pārdošanas kritumu

  Jaunākie raksti

  Qualcomm iepriekš bija prognozējuši, ka viedtālruņu tirgus šajā gadā saruks par dažiem procentiem (cik var noprast, tad ap 5% vai 6% kritums), bet nu jau tiek runāts, ka viedtālruņu tirgus šogad būs nogāzies par divciparu skaitli.

  Qualcomm būtu uzskatāms par lielāko viedtālruņu procesoru piegādātāju, kas arī liek domāt, ka Qualcomm aplēses ir tuvas tam, ko redzēsim par kopējiem viedtālruņu tirgus rādītājiem līdz gada beigām. Qualcomm vēlas vainot ekonomikas nenoteiktību, kas droši vien ir karš Ukrainā un ļoti nepatīkamie inflācijas rādītāji visā pasaulē.

  Jāņem gan arī vērā, ka daudzi viedtālruņu ražotāji ir vismaz daļēji pieslējušies MediaTek procesoru nometnei. Viens no tiek ir Xiaomi, kas visai veiksmīgi jau vismaz gadu izlaiž pat vidējās un gandrīz flagmaņu klases modeļus ar MediaTek procesoriem.

  Xiaomi 11T apskats un Xiaomi 11 Lite 5G NE mikro apskats

  Vēl jūnijā tika ziņots, ka pat Samsung ir problēmas ar saražoto viedtālruņu pārdošanu.

  Samsung esot 50 miljoni neizpārdotu viedtālruņu

  Protams, nevar neņemt vērā viedtālruņu cenu celšanos, kas īpaši vērojama flagmaņu kategorijā. Apple, Samsung, Huawei, Sony un pat OnePlus flagmaņi maksā jau pamatīgi virs 1000 eiro. Viens pats Xiaomi ar 12 Pro modeli vēl atrodams 999 eiro cenā pie sakaru operatoriem.

  12 komentāri

  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  12 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Lauris
  04.11.2022 13:22

  Nenoteiktība ekonomikā+ grūti izdomāt ko jaunu un kāpināt veiktspēju. Ja vecais labs, kam man jaunu?
  To redzam visiem flamaņiem pēdējos pāris gadus, ka inovāciju prakstiski nav, un mēģina nopārdot vecus vēžus jaunās kulēs.

  Dainis
  04.11.2022 18:44
  Reply to  Lauris

  Vai tad tā nav bijis visu laiku? Vai arī kurā paaudzē bijis kāds nebijis jauninājums, kas noteikti jāķer ciet? 😁

  Biteme
  04.11.2022 19:08
  Reply to  Dainis

  Nu, nebijuši jauninājumi bija gaišie ekrāni, nfc, 4g, pirksta skaneris.
  Pārējo tiešām varēja laist garām, arī no šī ne viss ir vajadzīgs visiem.

  oppo
  05.11.2022 07:19

  patīk tie cilvēki, kuri pērk 1k+ telefonus, lai lietotu viņus zvaniem, whatsappam un fb. reāli no telefona piedāvātā izmantojot 5%, labākajā gadījumā. nesaku, ka jāpērk lētākie, bet reāli arī ar 200-300eur telefonu jums pietiktu.

  digitalk
  05.11.2022 13:45
  Reply to  oppo

  nevajag vispārināt, raksti pieticīgāk “man pietiktu”. nojaušams, ka tev ir vienalga uz raustīgo UI un bremzējošajiem appiem, un pamatīgām problēmām ar atmiņu jau pēc pusgada, kad wacapa čats ir izrijis pusi no brīvās atmiņas un bildes — otru pusi.

  oppo
  06.11.2022 14:22
  Reply to  digitalk

  un dēļ divām sekundēm tu maksāsi papildus 700 eur? varu nopirkt tālruni par 300eur, pagaidīt pāris sekundes kamēr saturs ielādējas.

  Fastys
  07.11.2022 12:23
  Reply to  oppo

  Oiii divas sekundes ir loti daudz, cilveki maksa par pussekundi.
  Es piemeram darba viedtalruni izmantoju ātri, kadi 200 zvani dienā (vidēji), plus watsap, foto, epasts, šis jāaizsūta, tas jāaizsūta utt.,
  Es tādu divu sekunžu viedtālruni uzreiz pret sienu izsmērētu, jo es NECIEŠU nekvalitatīvus un tupus instrumentus!!!
  Cilvēkam kurs neizmanto tik daudz viedtālruni tas varbūt nav vitāli tik svarīgi..

  oppo
  07.11.2022 18:15
  Reply to  Fastys

  nav jau jāgaida 2 sekundes, lai kādam uzzvanītu. domāju par applikāciju pārslēgšanos. tie paši lētie ķīnas sū izdarīs tāpat kā dārgākais samsungs. paši katru gadu lociet 1k+ un brīnieties, ka nākošajā gadā, atkal, prasa to pašu. lietoju hujaveju nova 5t un nekādas problēmas ar viņu.

  Fastys
  08.11.2022 18:56
  Reply to  oppo

  Tici man nav tā!
  Sevišķi tas jūtams, kad piemēram jāatver kāds rasējums no e-pasta, vai failiem jāuztaisa screenshots, tad javeic piezīmes un jaaizsūta watsap grupās un citas līdzīgas darbības.
  Lētuči sāk freezot, kas ļoti, ļoti kaitina, sevišķa, ja šādas darbības jāveic vairākas reizes dienā, plus parējās darbības.
  Turklāt flagmanis nav jāmaina katru gadu, tas vienkārši strādā labāk un stabilāk arī ilgtermiņā.
  Ar samsungiem tagad šķiet nav tik labi, jo karstot un ir gļuki, kādreizējās notes bija, cik atceros 9vitā vel bija tanks.

  rudzu rikas
  05.11.2022 12:41

  Lai sākumā uztaisa telefonu, kādu es gribu. Sākt varētu ar nomaināmu bateriju :)

  Biteme
  05.11.2022 15:46
  Reply to  rudzu rikas

  Ilgtspējīga domāšana – pēc 4-5 gadiem nomaina bateriju un telefonu var lietot 10 gadus. Ilgāk arī, ja nenomainās sakaru standarti. Pēc tam kā modinātāju un lukturīti.

  Kkā tā
  07.11.2022 08:52

  Jaunais iPhone ASV palika par to pašu cenu, Latvijā krietni dārgāk. Ok, dolāra kurss bla bla bla. Arī 13 šķiet cena uzkāpusi šobrīd, bet nez kāpēc macbook’iem cena nav mainījusies.. Tos laikam neiepērk par $

  Reklāma