Reklāma

Eleport uzstādīs jaunas elektroauto uzlādes stacijas t/c Sāga

Jaunākie raksti

Foxconn haoss Apple varētu izmaksāt 6 miljonus nesaražotu iPhone 14

Jau iepriekš rakstījām, ka Foxconn ražotnē, kura uzskatāma par lielāko iPhone rūpnīcu Ķīnā, izcēlušies masveida nemieri. Šī rūpnīca saliek...

“Meta” saņem 265 miljonu eiro sodu par pusmiljarda “Facebook” lietotāju datu noplūdi

Īrijas Datu aizsardzības komisija nākusi klajā ar paziņojumu, ka tehnoloģiju gigantam "Meta" nolēmusi piespriest 265 miljonu eiro lielu naudassodu...

Vēl vairāk jaudas: Audi RS 6 Avant performance un RS 7 Sportback performance

Jaudīgāki un ātrāki par visiem līdzšinējiem RS 6 un RS 7: jaunie Audi RS 6 Avant performance un RS...

Aizvadīts hakatons “Skola skolēnam”

Aizvadītās nedēļas izskaņā norisinājās hakatons “Skola skolēnam”, kurā skolēni no visas Latvijas risināja aktuālus skolu izaicinājumus un radīja idejas...

Go3 viedtelevīzija plāno sasniegt pusmiljonu klientu

Uzsākot darbību Baltijā, nākamās paaudzes televīzijas Go3 klientu auditorija gada laikā no 65 000 palielinājās uz 200 000. Savukārt...

Elektroauto uzlādes tīkls Eleport ir noslēdzis līgumu ar tirdzniecības centru Sāga par trīs jaunu elektroauto uzlādes staciju uzstādīšanu tirdzniecības centra stāvlaukumā, nodrošinot kopumā sešas elektroauto uzlādes pieslēgvietas. Jaunās uzlādes stacijas plānots uzstādīt nākamā gada pirmajā pusē.

Sāga stāvlaukumā starp “Puķu” un “Meža” vārtiem tiks uzstādītas trīs jaunas uzlādes stacijas: 150 kW ultra ātrā uzlādes stacija, kas spēj lādēt ar 1000 km/h lielu uzlādes ātrumu jeb 100 km sešu minūšu laikā, 50 kW ātrā uzlādes stacija ar 330 km/h lielu uzlādes ātrumu un 22 kW maiņstrāvas jeb lēnā uzlādes stacija, kas nodrošina 145 km/h uzlādes ātrumu un būs piemērota nesteidzīgai uzlādei un atpūtai tirdzniecības centrā.

Katrai uzlādes stacijai būs divas pieslēgvietas, tādējādi nodrošinot vienlaicīgi sešus elektroauto ar uzlādes iespēju. Šīs uzlādes vietas būs publiski pieejamas visiem elektroauto lietotājiem un tirdzniecības centra apmeklētājiem. 150 kW stacija būs aprīkota ar diviem Eiropas standarta CCS2 kabeļiem, 50 kW stacija būs aprīkota gan ar CCS2 kabeli, gan ar CHAdeMO kabeli, bet maiņstrāvas stacija – ar Eiropas standarta Type 2 ligzdām.

“Eleport misija ir paātrināt pāreju uz bezizmešu transportu, tāpēc mērķtiecīgi izvēlamies vietas, kur uzstādīt jaunākās un modernākās uzlādes stacijas, lai veidotu pēc iespējas ērtāku un pieejamāku uzlādes tīklu autovadītājiem. Tirdzniecības centri ir ļoti piemērota vieta, ar ko sākt, jo kamēr autovadītāji veic ikdienas pirkumus, viņu uzticamais elektroauto saņem savu regulāro uzlādi, tādējādi pakārtojot auto uzpildi lietotājiem – nevis otrādi. Ar ērtu un sakārtotu uzlādes tīkla infrastruktūru mēs veicinām ātrāku klimata mērķu sasniegšanu,” norāda Kārlis Mendziņš, “Eleport Latvija” vadītājs.

“Uzlādes stacijas pieejamība t/c Sāga teritorijā kļūs par vēl vienu vērtīgu priekšrocību, padarot elektroauto lietošanu ērtu un praktisku. Turklāt, kamēr tiek veikta auto uzlāde, mūsu klienti varēs pavadīt laiku lietderīgi – veicot pirkumus ikdienai vai svētkiem, ieturot maltīti mūsu plašajā ēdināšanas zonā ar restorāniem un kafejnīcām vai arī apmeklēt sporta klubu. No projekta sākuma jau bijām paredzējuši vietu, kur šādas uzlādes stacijas pieslēgt un šobrīd esam atraduši sadarbības partneri ar ko kopā to realizēt. Elektroauto izvēle ir lielisks veids, kā samazināt vides piesārņojumu un izvēlēties dabai draudzīgāku transportu, tieši tādēļ attīstām e-auto uzlādes iespējas un esam priecīgi par sadarbību ar Eleport,” komentē tirdzniecības centra SĀGA (SIA “Riga Retail Park”) pārstāvis Juris Barkāns.

Eleport stacijās uzlādi var veikt gan reģistrēti klienti, izmantojot Eleport lietotni vai klienta karti, gan iepriekš nereģistrēti klienti, sekojot norādēm uz uzlādes stacijas un veicot priekšapmaksu caur uzlade.lv mājaslapu.

Reklāma

6 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
6 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow
28.09.2022 23:06

Nez, ātrā uzlāde maksās lētāk vai dārgāk par analoģisku tilpumu 95. benzīna uz 100 km?

Šmits
29.09.2022 07:29
Reply to  Krotow

Ja skatās biržas cenu elektrībai un uzņēmuma vēlmi ne tikai atsist uzstādīto iekārtu, bet ari kaut ko nopelnīt, tad noteikti jāmaksā dārgāk kā benzīnam.
Trakākais ir tas ka visa taja procesa vel nav akcīzes un tas jaur ir dargak.
Kas bus kad pieliks klat vel akcizi?

digitalk
29.09.2022 09:14
Reply to  Šmits

būs gaišā un zaļā ekoloģiskā nākotne, pēc kuras visi skaļie bļāvēji tiecas. ēst nebūs par ko, bet toties gaiss tīrs un ērces zaros priecīgi čivinās ;)

Biteme
29.09.2022 09:27
Reply to  Šmits

te no vid.lv – kas ir akcīzes nodoklis Akcīzes nodoklis ir specifisks patēriņa nodoklis, ko piemēro noteiktām patēriņa preču grupām, kuras ir saražotas vai tiek ievestas valstī. Akcīzes nodokļa mērķis ir ierobežot to preču patēriņu, kas ir kaitīgas apkārtējai videi un cilvēkiem, kā arī dot valstij ieņēmumus, apliekot ar papildu patēriņa nodokli (papildus pievienotās vērtības nodoklim) preces, kas nav pirmās nepieciešamības preces un kas neskar maznodrošinātos. Taču galvenais akcīzes nodokļa mērķis ir fiskālais, t.i., nodrošināt valsts budžeta ieņēmumus. Sākums ir cerīgs – elektrība nebūtu īsti kaitīga, to varētu uzskatīt par pirmās nepieciešamības preci – tātad, neaplikt ar akcīzes nodokli. Taču… Read more »

ezgg
29.09.2022 11:21
Reply to  Biteme

Akcīzes nodoklis – “mēs iekasējam no lietām, kas kaitē apkārtējai videi. bet vispār mēs varam iekasēt no kā gribam un cik gribam”

Kkā tā
29.09.2022 16:08
Reply to  Šmits

Priekš kam likt akcīzi, ja elektrības ražošana maksā 2 centi un pārējais nonāk valsts kabatā tāpat 🙂

Reklāma