Web Analytics
More
  Reklāma

  “Uber” iekšējās sistēmas, visticamāk, uzlauzis pieredzējis un zināms hakeru grupējums

  Jaunākie raksti

  Aizvadītajā nedēļā ar nopietnu kiberuzbrukumu saskārās transporta koplietošanas pakalpojumu sniedzējs “Uber“. Tika uzlauztas uzņēmuma datorsistēmas, kā rezultātā hakerim bija plaša piekļuve “Uber” korporatīvajiem tīkliem, kā arī programmatūrai. Šī uzbrukuma pastrādāšanā atzinās kāds 18 vecs jaunietis, kurš, visticamāk, pārstāv diezgan pazīstamo hakeru grupējumu “Lapsus$”.

  “Uber” šķiet, ka šajā vērienīgajā kiberuzbrukumā vainojams “Lapsus$”. Atsevišķām kompānijām tas ir pārāk labi zināms grupējums – “Lapsus$” sarīkojis uzbrukumus arī “Microsoft”, “Samsung” un “T-Mobile”. Turklāt tas varētu būt atbildīgs arī par nupat noplūdušajiem videospēles “Grand Theft Auto VI” materiāliem.

  ReklāmaAdvertisement

  Kiberuzbrukuma rezultātā “Lapsus$” varēja piekļūt “Uber” iekšējām sistēmām, kā arī komunikācijas rīkiem – “Google Workspace” un “Slack” – caur kurieni, uzlaužot darbinieka kontu, visiem paziņoja, ka uzņēmums cietis kiberuzbrukumā. Tomēr labā ziņa ir tā, ka kiberuzbrucēji nepiekļuva publiski pieejamām sistēmām un lietotāju kontiem, kā arī uzņēmums ar šo situāciju tika salīdzinoši operatīvi galā.

  Kopumā “Lapsus$” nodarītais kaitējums “Uber” nav liels. Tomēr šis gadījums vēlreiz apliecina to, ka lielajiem uzņēmumiem it īpaši jādomā par aizsardzību, jāievieš drošības risinājumi un jāveic regulāras darbinieku kiberdrošības apmācības.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma