Quantcast
More
  Reklāma

  “Bonava Latvija” visus jaunos projektus aprīkos ar saules paneļiem, kas līdz 10% samazinās rēķinus par elektrību

  Jaunākie raksti

  Vadošais mājokļu attīstītājs “Bonava Latvija” turpmāk visus savus topošos projektus aprīkos ar saules paneļu tehnoloģijām. Šāds lēmums pieņemts ar mērķi mazināt ietekmi uz aizvien pieaugošajām elektroenerģijas izmaksām, un tā ir daļa no uzņēmuma ilgtspējīgas attīstības stratēģijas.

  “Laikā, kad elektroenerģijas biržas cenas sasniedz aizvien jaunus rekordus, kopā ar citu energoresursu izmaksām un augsto inflāciju radot būtisku ietekmi uz iedzīvotāju labklājību, ir svarīgi meklēt veidus, kā šo izmaksu slogu mazināt. Ņemot to vērā, esam nolēmuši turpmāk visos jaunajos projektos, ko attīstīsim, uzstādīt saules paneļus, kas ēku iedzīvotājiem daļēji kompensēs elektroenerģijas cenu pieaugumu,” stāsta “Bonava Latvija” valdes priekšsēdētājs Mareks Kļaviņš.

  Topošās daudzdzīvokļu ēkas plānots aprīkot ar saules paneļu sistēmām ar ražošanas jaudu līdz 11,1 kW, tādējādi nosedzot aptuveni līdz 10% no ēkas kopējā elektroenerģijas patēriņa. “Ja paskatāmies gada griezumā, būtībā paneļu iekārtas katram ēkas iedzīvotājam kompensēs vidēji viena mēneša elektroenerģijas izmaksas, savukārt desmit gadu griezumā tiks kompensēts vidēji vesela gada patēriņš,” skaidro Kļaviņš.

  “Pēdējā gada laikā elektroenerģijas pašražošana no saules paneļiem ir piedzīvojusi nepieredzētu izaugsmi. Absolūti lielākā daļa līdz šim realizēto saules enerģijas projektu ir ieviesti privātmāju sektorā, bet daudzdzīvokļu dzīvojamo māju segmentā ir ārkārtīgi liels, neapgūts potenciāls. Tādēļ prieks, ka ir attīstītāji, kas rāda priekšzīmi un sper šo soli, palīdzot plašākam iedzīvotāju lokam samazināt rēķinus un lietot tīru, pašģenerētu elektroenerģiju ikdienā,“ saka energouzņēmuma Enefit valdes priekšsēdētājs Krists Mertens.

  No pašreiz plānošanas un būvniecības stadijā esošajiem “Bonava Latvija” projektiem saules paneļu tehnoloģijas tiks ierīkotas Ķengaragā topošajās Blūmendāles mājās, Ziepniekkalnā topošajās Pīlādžu mājās, Mežciemā topošajās Čiekuru mājās un jauno mājokļu projektā Teikā, Ropažu ielā 16. Savukārt tajos projektos, kuros plānošanas un būvniecības aktīvā fāze jau noslēgusies, tiks meklētas iespējas, kā paneļu iekārtas pilnībā vai daļēji ieviest, izstrādājot atsevišķu būvniecības dokumentāciju. Atjaunojamās enerģijas risinājumu izmantošana “Bonava Latvija” radīto ēku uzturēšanā ir arī daļa no uzņēmuma ilgtspējīgas attīstības stratēģijas.

  Apliecinot gatavību savā darbībā īstenot klimata pārmaiņu pamatnostādnes, kas vērstas uz siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisiju apjoma kontroli un samazināšanu, “Bonava Latvija” 2019. gadā pievienojās starptautiskajai iniciatīvai Science Based Targets. Tā ir Pasaules Dabas Fonda (World Wide Fund for Nature), Pasaules Resursu institūta (World Resources Institute), organizācijas CDP (Carbon Disclosure Project) un ANO Globālā līguma kustības (United Nations Global Compact) 2015. gadā izveidota nevalstisko organizāciju apvienība, kuras uzdevums ir palīdzēt uzņēmumiem izvirzīt izmērāmus un klimatu ietekmējošus mērķus, lai saskaņā ar Parīzes nolīgumu pārskatāmā nākotnē ierobežotu un samazinātu globālo vidējās temparatūras pieaugumu.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  10 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Skābene
  14.09.2022 13:59

  Būtu vēl salikuši saules kolektorus karstajam ūdenim, lai iedzīvotājiem mazāks rēķins par karsto ūdeni.

  Ivo Briedis
  14.09.2022 16:12
  Reply to  Skābene

  būtu vēl piekrāmējuši ledusskapi, lai mazāk par pārtiku jāmaksā

  Skābene
  14.09.2022 16:53
  Reply to  Ivo Briedis

  Agrāk bija modē dāvināt 75 collu televizoru, kad pērk dzīvokli. Pilns ledusskapis jau izklausās vēl pievilcīgāk! :D

  Biteme
  14.09.2022 20:05
  Reply to  Skābene

  Tos tv viņi sev dāvināja paši, tikai pasniedza attīstītājs….

  Skābene
  15.09.2022 08:41
  Reply to  Biteme

  Skaidrs, ka pircējs par visu maksā! :)

  digitalk
  14.09.2022 16:45

  saules paneļus daļēji sponsorē valsts, kāpēc lai neuzliktu, ieksējot pilnu cenu no ēkas iemītniekiem. vēja turbīnas varbūt būtu pat izdevīgākas, bet nav dzirdēts, ka par tādām kāds piemaksātu, tāpēc nav ko iespringt. ;)

  ps. Turbines can harness 50% of kinetic energy from wind whereas today’s photovoltaic panels harness only 15% to 20% of solar energy from the sun. Wind power currently has a lower carbon footprint than solar power, and a single home would need only one five-kilowatt turbine to fully power it, as opposed to 20 solar panels.

  Valdis
  15.09.2022 20:58
  Reply to  digitalk

  Kad sapnojiet acis pieveriet

  digitalk
  15.09.2022 21:03
  Reply to  Valdis

  nemāci vecu zvejnieku laivā dirst.

  Banānava
  15.09.2022 08:04

  Par jau uzbūvēto māju jumtiem, bonavu dzīvokļu pircēji runā, ka daudzos gadījumos pēc līguma jumti ir būvēti lai turētu saules paneļu slodzi, bet tagad kad jādabū tehniskais atzinumus, jau daudzos gadījumos pagajis vairāk kā 1 gads, bet tehniskā atzinuma kā nav tā nav.

  Fubggyu
  16.09.2022 06:55

  Zaļa enerģetika sevi neatmaksa,tik lidz netiks subsidets uzreiz vares to visi saprast

  Reklāma