Web Analytics
More
  Reklāma

  “Meta” beidzot sāk testēt “Messenger” sarunu šifrēšanu

  Jaunākie raksti

  Uzņēmums “Meta” jau samērā ilgi strādā pie tā, lai tai piederošās saziņas lietotnes sniegtu pilnu šifrēšanu (end-to-end encryption) čatiem. Taču līdz šim tikai “WhatsApp” sarunu dati tikuši pilnībā šifrēti pēc noklusējuma. Savā jaunākajā progresa ziņojumā “Meta” atklāj, ka šonedēļ ar atsevišķu lietotāju līdzdalību uzsāks jaunās funkcijas izmēģināšanu pakalpojumā “Messenger”.

  Uzņēmums informē, ka līdztekus tam testē šifrēto ziņojumu drošu glabātuvi, kas lietotājiem nodrošinās piekļuvi sarunu vēsturei gadījumā, ja viņi pazaudē savu tālruni vai vēlas to atjaunot jaunā ierīcē. Lai iegūtu piekļuvi šai krātuvei, lietotājiem būs jāizveido PIN vai jāģenerē kodi, kas pēc tam jāsaglabā. Tāpat lietotājs varēs izvēlēties savus ziņojumus glabāt mākoņkrātuvē, kas arī ļaus droši piekļūt sarunu kopijām.

  Jāpiezīmē, ka pilnīga šifrēšana nozīmē, ka “Meta” nevar redzēt savu lietotāju ziņojumu saturu — to var tikai dalībnieki. Tādējādi trešām pusēm, piemēram, hakeriem vai tiesībaizsardzības iestādēm, būs daudz grūtāk iebāzt degunu šādās sarunās.

  Ja viss izdosies kā cerēts, tad 2023. gadā visas sarunas un zvani pakalpojumā “Messenger” pēc noklusējuma būs pilnībā šifrēti.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma