Web Analytics
More
  Reklāma

  Brazīlijā veikta unikāla dvīņu atdalīšanas operācija, izmantojot virtuālo realitāti

  Jaunākie raksti

  Tehnoloģijas var palīdzēt, taču nereti – paveikt brīnumu lietas. Viens no šādiem gadījumiem noticis Brazīlijā, veicot ļoti sarežģītu operāciju – atdalīti ar savienotām galvām dzimuši, trīs gadus veci dvīņu puikas Bernardo un Arturs. Tas, visticamāk, nebūtu iespējams, ja palīgā nenāktu virtuālās realitātes sniegtās iespējas.

  Ārstu komandas pavadīja vairākus mēnešus, virtuālajā realitātē izmēģinot dažādas metodes dvīņu atdalīšanai. Šajā procesā piedalījās ārsti no dažādām valstīm. Izmantojot virtuālās realitātes brilles, viņi satikās un darbojās vienā “virtuālās realitātes telpā”. Tas bija kaut kas unikāls un šajā nozarē līdz šim neizmēģināta metode.

  Reklāma

  Dvīņiem kopumā tika veiktas septiņas operācijas, no kurām pēdējā ilga vairāk nekā 27 stundas. Protams, procedūru skaits būtu bijis krietni vien apjomīgāks un ilgāks, ja iepriekš  tas viss nebūtu izmēģināts virtuālās realitātes vidē, kurā var eksperimentēt un atrast labākās pieejas.

  Šobrīd dvīņi Riodežaneiro slimnīcā turpina atveseļoties, un pēc tam viņus gaidīs sešu mēnešu rehabilitācijas periods. Šajā gadījumā jāsaka, ka tehnoloģijas patiešām paveikušas brīnumu, jo procedūras bija tik tiešām sarežģītas. Turklāt abi puikas, kuri ir gandrīz četrus gadus veci, ir līdz šim vecākie dvīņi ar savienotām galvām, kuriem veikta šāda atdalīšanas operācija.

  AvotsBBC
  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma