Reklāma

Krievija soda Apple un Zoom par to, ka lietotāju dati vairs netiek glabāti Krievijā

Jaunākie raksti

Lētākais Google Chromecast HD Eiropā maksā 40 eiro

Google beidzot atjaunojusi Chromecast piedāvājumu ar Chromecast HD modeli, kas ir uz pusi lētāks par Chromecast 4K versiju. Chromecast...

Karam Ukrainā turpinoties, ASV astronauts uz kosmosa staciju dodas ar Krievijas raķeti

Karš Ukrainā norit jau septiņus mēnešus, un pagaidām nekas neliecina, ka tas tuvākajā laikā varētu norimt. Tieši pretēji. Tikmēr,...

Videospēle “God of War Ragnarök” aizņems divreiz vairāk vietas nekā iepriekšējā daļa

Pirms divām nedēļām PlayStation rīkotajā prezentācijā tika parādīti dažādu gaidāmo videospēļu reklāmas rullīši, tai skaitā "God of War Ragnarök"....

“Garmin” nāk klajā ar savu pirmo viedo asinsspiediena mērītāju

Bez viedajiem pulksteņiem elektronikas ražotājs "Garmin" piedāvā arī dažādas ierīces, kas ļauj būt labākā lietas kursā par veselību un...

Škoda Karoq apskats – joprojām brīnišķīgi universāls auto

Škoda Karoq ir kā zelta vidusceļš čehu autoražotāja krosoveru piedāvājumā – izmērā pietiekami liels, lai apmierinātu lielāko daļu ikdienas...

Krievijas valdība otrdien, 12. jūlijā, sodījusi uzņēmumus Apple, Zoom un Ookla par to, ka balstoties uz iepriekš noslēgtajām sadarbībām, uzņēmumi datus vairs neglabā Krievijā esošos serveros.

Situācija ir saistīta ar to, ka arī ar citām valstīm uzņēmumi noslēdz īpašas vienošanās, kas liek tiem glabāt attiecīgo valstu lietotāju datus serveros, kas atrodas konkrētajās valstīs. Apple gadījumā šāds līgums ar Krieviju tika noslēgts 2018. gadā, tomēr pēc 24. februārī uzsāktā kara Ukrainā, uzņēmums ir mainījis savu nostāju un pārvietojoi datus. Attiecīgi Apple saņēma 2 miljonu rubļu sodu, kas atbilst nedaudz vairāk nekā 34 tūkstošiem eiro.

Tāpat par vainīgiem līguma pārkāpšanā atzīti uzņēmumi Zoom un Ookla, kas saņēmuši 1 miljona lielus sodus, kas atbilst 17 tūkstošiem eiro. Krievijas gadījumā lielie tehnoloģiju uzņēmumi nevēlas pakļauties cenzūrai un kontrolei, kuru vēlas uzturēt valdošais režīms. Protams, šie sodi tādiem uzņēmumiem ir tīrais nieks, un domāju, ka viņu finanšu situāciju tas pilnībā neietekmēs.

12 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
12 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Mazcenasmobilaistelefons
17.07.2022 07:19

Summas, tik mazas ir apzināti, lai vatei parādītu, ka mēs viņus čakarējam, briesmīgos rietumus, bet pašiem bailes, ka neaiziet.

Okay
17.07.2022 09:49

Fašistu utij nav ko lietot “degradeto, naidigo un izvirtušo Rietumu” produktus vispar. Kur tad palika plaši izbazunetais moskovītu bomžu telefons Ayya t1 un YotPhone, a? Pats Kremlja izsmēkis savulaik tos esot akceptejis. Tagad pilns ar info, ka vate nelikumigi tomer grib ievest iPhonus, tas ir, zagt, jo tas vienkarši vinu dabaa.

Kursors.lv
17.07.2022 10:44
Reply to  Okay

YotaPhone bija tik ļoti krievu telefons, kā Just5 bija latviešu telefons.

17.07.2022 13:38

nope, Just5 bija ODM ar leibīti. parādi Yotas ODM analogu.

Kursors.lv
17.07.2022 14:37
Reply to  digitalk

Kas tev liek domāt, ka YotaPhone nebija ODM?

17.07.2022 14:41

neesmu redzējis citu telefonu ar tādu pašu otro e-ink ekrānu, tāpēc arī lūdzu parādīt Yotas analogu. tas, protams, ja mēs vienādi saprotam ODM terminu.

Kursors.lv
17.07.2022 20:02
Reply to  digitalk

Labi, tev šoreiz taisnība. Yotaphone bija mazliet sarežģītāks telefons, jo divu displeju aparāti (no kuriem viens ir e-ink) tiešām ir baigais retums.

17.07.2022 20:23

kā redzams dzīvē, neveiksmīgs mēģinājums. tagad, kad ir oled always-on ekrāni, kuri kurina mazāk un lietotāji, kuri gatavi lādēt telefonu katras 12 stundas — miris projekts.

Kursors.lv
17.07.2022 21:20
Reply to  digitalk

Jā, bet tas ir tikai normāli, ka ir daudz visādu eksperimentu. Man pat tīri labi patika šāda ideja, jo tas ir kaut kas samērā unikāls. Tiesa, pārāk nesaprotams pielietojums masām.

17.07.2022 13:40
Reply to  Okay

nevajag rakstīt muļķības. melnais imports nav zagšana, jo par preci tiek maksāts.

Puteklis
17.07.2022 14:47
Reply to  digitalk

Jā, ja, tas ir tikpat likumīgi, kā Baltkrievijas cigarešu tirdzniecība Centrāltirgū!

17.07.2022 15:08
Reply to  Puteklis

es neteicu, ka tas ir likumīgi. iemācieties pareizi lietot vārdus, kur tie pienākas.

Reklāma