Reklāma

Lietuvieši dažu dienu laikā savāc 5 miljonus eiro militārā drona iegādei Ukrainas vajadzībām

Jaunākie raksti

Samsung uzskata, ka salokāmie viedtālruņi trīs gados apdzīs Galaxy S modeļus

Samsung paši uzskata, ka lokano ekrānu viedtālruņi tikai tagad sāk uzņemt apgriezienus. Sagaidāms, ka lokano ekrānu viedtālruņi tuvāko trīs...

Xiaomi oficiāli izziņojis Mix Fold 2 salokāmo viedtālruni

Xiaomi Mix Fold 2 ir vēl viens šī gada lokanā ekrāna viedtālrunis, kura uzdevums ir vismaz nedaudz papurināt Samsung...

Kāds vīrietis Lielbritānijā apcietināts, jo ar “AirTag” izsekojis savu bijušo draudzeni

Izsekošanas piekariņi ir praktiski situācijās, kad jāsameklē kāda nozaudēta lieta, piemēram, naudas maks vai telefons. Tomēr domāju, ka neviens...

“SpaceX” orbītā nogādājis jau 3000 “Starlink” satelītu, taču saskaras ar problēmām

Īlona Maska vadītais uzņēmums "SpaceX" turpina izvērst savu ātrgaitas satelītu interneta projektu "Starlink", šīs nedēļas sākumā orbītā nogādājot vēl...

Apple paredz augstu pieprasījumu pēc iPhone 14 viedtālruņiem

Uzņēmums Apple, neskatoties uz ekonomisko situāciju pasaulē, paredz, ka arī šajā rudenī būs pietiekami liels pieprasījums pēc nākamajiem iPhone...

Pasaules un arī ārvalstu mediju uzmanību nupat piesaistījuši kaimiņi lietuvieši. Lietuvas iedzīvotāji dažu dienu laikā saziedojuši 5 miljonus eiro bezpilota militārā lidaparāta  “Bayractar TB-2” iegādei Ukrainas vajadzībām.

Šādu summu lietuviešiem izdevās savākt trīs dienu laikā, par ko aizvadītajā sestdienā, 28. maijā, arī svinīgi tika paziņots Lietuvas oficiālajā “Twitter” kontā. Iedzīvotāji šajā kampaņā bijuši ļoti aktīvi, par ko liecina ne tikai tas, cik ātri šī summa tika savākta, bet arī tās apmēri. Lai nokļūtu pie lielā mērķa – 5 miljoniem eiro – cilvēki lielākoties ziedoja summas no 10 līdz 500 eiro, kas liecina par to, ka liels skaits iedzīvotāju piedalījušies šajā kampaņā.

Bezpilota lidaparāti “Bayractar” ir viens no modernākajiem un arī biežāk izmantotajiem ieročiem, ko Ukraina pielieto karā pret Krieviju. Kara sākumā Ukrainas militārpersonas publicēja virkni video, kurā redzami “Bayractar” triecieni Krievijas bruņutehnikas kolonnām, atstājot aiz sevis degošas metāla paliekas.

Ukrainas vēstnieks Lietuvā Bešta Petro (Beshta Petro) par šo ziedojumu kampaņu izrādījis apbrīnu, sakot, ka tā esot bijusi kā sava veida pagrieziena punkts, jo pirmo reizi vēsturē parastie cilvēki vāc naudu, lai iegādātos ko līdzīgu militārajam bezpilota lidaparātam “Bayractar”.

9 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
9 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Usinss
30.05.2022 09:52

Viss forši utt. Bet skatoties no morālā… tagad katram zidotājam būs tā sajūta, ka viņš nopirka ieroci, ar kuru tiks nogalināti cilvēki. Nu tas tā, apziņai. Bet jā, spēcīgi. Lietuviešiem nu ļoti nepatīk krievi Mums derētu kaut ko no šī pamācīties, kaut vai to , kā saliedēties un un tomēr cienīt savu dzimteni un parādīt visiem, ka mēs cīnīsimies par savu brīvību līdz pēdējam.

Skābene
30.05.2022 10:31
Reply to  Usinss

Vai tad marodieri, izvarotāji un bērnu slepkavas ir cilvēki?

Usinss
30.05.2022 11:09
Reply to  Skābene

Parādi vienu vietu, kur iznīcina 100% ļaunos. Kā vari būt drošs, ka tajā bruņu transportierī netiek vests kāds bērns/sieviete pret savu gribu. Es nesaku, ka nevajag, bet morālā apziņa jau ir tik un tā. slepkavība ir un paliek slepkavība. Pats arī ziedoju Ukrainai. Tikai šoreiz akcija ir 100% ieroča iegādei.

Skābene
30.05.2022 12:31
Reply to  Usinss

Mūsu valsts par mūsu nodokļiem jau ir aizsūtījusi Javelin un Stinger raķetes Ukraiņiem. Iespējams, ka Hostomeļas lidlaukā tieši Latvijas stingeri neļāva izsēsties Krievu desantniekiem un tādā veidā salauza plānoto kara gaitu. Ja viņiem viss būtu sanācis, kas to zin, kur šobrīd būtu Krievu armija. Pilnīgi iespējams, ka viņi šobrīd jau sūtītu mājās Latvijā salaupītas veļas mašīnas.

Biteme
30.05.2022 11:12
Reply to  Usinss

Vai nav šizofrēnijas pazīme vienā spriedumā sajaukt kopā divas pretējas tēzes? Nu protams, ka ieroči ir paredzēti nogalināšanai. Nogalināt tos, kas atnāk nogalināt, spīdzināt un izvarot tevi, tavu ģimeni, tuviniekus, kaimiņus un paziņas.

Un lai pabarotu tavu vainas apziņu, atgādinu ka nodokļu maksātāji jau pēc definīcijas piedalās letālo ieroču iegādes finansēšanā ar augstākminēto mērķi. Citādi – kāda jēga ar nodokļiem finansēt valsti, kas nespēj aizstāvēt savus akcionārus jeb nodokļu maksātājus?

Arčiņš
30.05.2022 12:16
Reply to  Usinss

Es arī piedalījos Bairaktara iegāde , un NĒ, man nav sajūta ka ar šo aparātu tiks nogalināti cilvēki. Orki nav cilvēki.

bobis
30.05.2022 11:16

Tadi verki atrak palidzes uzvaret kara, vai ari likvides abam pusem armijas ar ko karot.

bobis
30.05.2022 11:18

Naksies modernizet pretgaisa sistemas.

Biteme
30.05.2022 13:10
Reply to  bobis

Nāksiet aizvākties atpakaļ uz Putleristānu un sēdēt tur klusi un rāmi.

Reklāma