Reklāma

Igaunijas start-up uzņēmuma izstrādātā viedā lietotne palīdzēs latviešiem ietaupīt naudu

Jaunākie raksti

Dienvidkoreja palaidusi satelītu, izmantojot pirmo pašu radīto raķeti

Dienvidkoreja nupat spērusi nozīmīgu soli, lai kļūtu par daļu no kosmosa valstu saimes. Tiek ziņots, ka Dienvidkoreja pirmo reizi...

“Amazon” iepazīstina ar savu pirmo pilnībā autonomo mobilo noliktavas robotu

Ņemot vērā iespējamo krīzi nodarbinātības jomā, "Amazon" jo cītīgi jāstrādā pie automatizācijas un robotikas risinājumu integrācijas savās noliktavās. Šajā...

Turpinoties lielam pieprasījumam pēc Apple AirTag, varētu tikt izlaists uzlabots modelis

Apple AirTag ierīču izsekotājs tika izlaists nedaudz vairāk kā pirms gada, un izskatās, ka tas ir bijis salīdzinoši populārs,...

PCI Express 7 astoņkārt pārsniegs PCI Express 5 ātrumus

PCI Express 5.0 vēl nav nonācis pie lietotājiem datoros, kad jau PCI-SIG komiteja uzsākusi darbu pie PCI Express 7.0....

Seagate IronWolf Pro 6 TB NAS cietā diska apskats

Seagate IronWolf un IronWolf Pro sērijas diski aptver ietilpības variantus no 1 TB līdz pat iespaidīgiem 20 TB un...

Igaunijas start-up uzņēmums “Bilance” Latvijā laidis klajā automātisku finanšu lietotni, kas izstrādāta, lai palīdzētu privātpersonām gūt labāku pārskatu par saviem tēriņiem un katru mēnesi ietaupīt naudu. Tā solās atvieglot ceļu uz finansiālo brīvību.

Brāļu Mihkela Vetemā un Ērika Vetemā izveidotajā mobilajā lietotnē var apkopot banku datus no visām Igaunijas bankām un citām finanšu platformām, piemēram, “Revolut ” un “Wise”. Pēc savienojuma ar banku lietotne sniedz pārskatu par lietotāja izdevumiem un ienākumiem, pēc tam datus automātiski atjaunojot.

“Finanšu pratība Eiropā kļūst aizvien aktuālāka, taču nav ērtu rīku, kas ļautu savām finansēm sekot līdzi. Mēs ar nepacietību gaidām, kā lietotne tiks uztverta un cik daudz “Bilance” palīdzēs latviešiem ietaupīt,” sacīja “Bilance” līdzdibinātājs un izpilddirektors Mihkels Vetemā.

“Eiropas Savienības pāreja uz atvērto banku sistēmu ir radījusi iespēju lietotājiem ērti piekļūt banku maksājumu datiem. Mēs kategorizējam maksājumus, izmantojot mašīnmācīšanās rīku, kas lietotājiem palīdzēs labāk orientēties savās finansēs. Nākotnē ar mākslīgā intelekta palīdzību plānojam piedāvāt arī personalizētus padomus,” skaidro līdzdibinātājs un tehnoloģiskais direktors Ēriks Vetemā.

Tālākā nākotnē brāļi plāno izveidot centrālo platformu, kurā privātpersonas varēs gūt pilnīgu pārskatu par savām un savas ģimenes finansēm – īpašumiem, aizdevumiem, ieguldījumiem, izdevumiem un ienākumiem.

“Bilance” vienlaicīgi uzsāka darbību Igaunijā, Latvijā, Lietuvā un Somijā. Šogad plānots paplašināt darbību arī citās Eiropas valstīs. Start-up komanda Igaunijā tika izvēlēta arī “Tehnopol Startup” inkubatora sestajā grupā, kas savu ceļu izaugsmes programmā uzsāka šī gada sākumā.

Reklāma

4 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
4 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Edgars
18.05.2022 13:43

Fantastisks veids, kā vākt sensitīvu informāciju, ko pēc tam pārdot, un tad visiem protams atvainoties tādējādi izglābjot reputāciju. Šī rindkopa patiesāk izskatītos šādi: “Tālākā nākotnē brāļi plāno izveidot centrālo platformu, kurā viņi varēs gūt pilnīggu pārskatu par privātpersonu un ģimenes finansēm – īpašumiem, aizdevumiem, ieguldījumiem, izdevumiem un ienākumiem.” Vajadzētu taču sākt saprast, ka šī informācija, it sevišķi ja tiek iegūtā tik apjomīgā veidā ir dārgāka par zeltu. Tāpat iespēja ar šādu informāciju dalīties var ne tikai nepalīdzēt (precīzāk – gandrīz pilnīgi noteikti, nepalīdzēs), bet radīs papildus riskus finansēm pasliktināties, agresīva, precīzi mērķēta mārketinga rezultātā. Tapēc nedaudz brīnos, ka Kursors, kas… Read more »

Artūrs
18.05.2022 22:54
Reply to  Edgars

Tā ir preses relīze, tur riskus neminēs.

Kā arī, riski eksistē visur, it īpaši internetā. Ja tevi tas tik ļoti uztrauktu, nemaz šo komentāru šeit neatstātu un šo rakstu neizlasītu. Kārtējais skeptiskais latvietis, kuram skauž, ka kāds kaut ko dara. Ko tad igauņu brāļi var ieraudzīt, ko neredz neskaitāmi daudz citu instanču? Interneta banka tev ir un tavu kredītvēsturi var apkatīt katrs, kura pakalpojumus šajā jomā tu izmantoji. Beidz gvelzt un sāc pats kaut ko darīt nevis tikai pukstēt..

KING
03.06.2022 23:41
Reply to  Artūrs

Artūr, man kauns Tavā vietā !

Jānis
02.06.2022 09:47
Reply to  Edgars

Piekrītu Edgaram! Piedevām līdzīgus pakalpojumus jau piedāvā pašas bankas. Tur vismaz nav jādublē informācija, un riski arī nevairojas. Neko milzīgu ietaupīt jau arī nevar, ja līdzeklī ir tik, cik ir.

Reklāma