Quantcast
More
  Reklāma

  Kalifornijā plāno ieviest sistēmu, kas mērīs automašīnu radīto trokšņu līmeni

  Jaunākie raksti

  Pirms pāris mēnešiem ASV lielpilsētas Ņujorkas atbildīgās institūcijas paziņoja, ka pilsētā tiks ieviesta automatizēta sistēma, kas mērīs automašīnu radīto trokšņu līmeni – Ņujorkā auto izplūdes sistēma drīkst radīt 82 decibelu troksni, bet motocikli var radīt līdz 86 decibeliem. Ja ir skaļāk, tad kamera fiksē pārkāpēju un piestāda soda kvīti. Princips līdzīgs tam, kādu izmanto fotoradari, mērot ātrumu.

  Kalifornija plāno kļūt par nākamo vietu, kur uzstādīs trokšņu mērīšanas iekārtu. Rietumkrasta štatā 2019. gadā jau tika ieviests likums par atļauto trokšņu līmeni gan vieglajiem auto, gan motocikliem. Tas paredzēja arī tūlītējas soda sankcijas, tā vietā, lai īpašniekam ar pārāk skaļo transportlīdzekli ļautu to salabot vai mainīt izplūdes sistēmu, lai izvairītos no soda.

  Paredzēts, ka šāda sistēma varētu tikt ieviesta sešās Kalifornijas pilsētās, bet konkrētas vietas vēl netiek nosauktas. Vietējās pašvaldības tad būtu atbildīgas par šo iekārtu uzstādīšanu uz ceļiem pēc pašu izvēles, kā arī par atbilstošu ceļazīmju uzlikšanu, informējot braucējus, ka viņi tuvojas vietai, kur tiek mērīts radītais troksnis. Soda naudas plānots pielietot dažādiem drošības un satiksmes drošības uzlabošanas paņēmieniem apdzīvotās vietās. Ja likumu apstiprinās vietējie likumdevēji un to izsludinās gubernators, tad jau nākamgad tas stāsies spēkā.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  2 komentāri
  vecākie
  jaunākie novērtētākie
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Biteme
  17.05.2022 10:54

  Super! Kad Rīgā?

  davix
  17.05.2022 14:52

  Šī ir lieliska ziņa un risinājums. Viena indivīda vēlme/”tiesības” braukt ar pļerdošu motoru nedrīkst būt augstāka, par apkārtējo vēlmi uzturēties normālā/mierīgā pilsētvidē, cik nu tas ir iespējams. Ja vēl šis troksnis tiek ar nolūku radīts vai netiek novērsts klaji ignorējot apkārtējo cilvēku tiesības.

  Reklāma