Web Analytics
More
  Reklāma

  Ņujorkā uzstādītas iekārtas, kas automātiski fiksē auto radīto trokšņu līmeni

  Jaunākie raksti

  Daudzviet pasaulē lielpilsētu iedzīvotāji saskarās ar mašīnu radīto troksni pilsētas ielās, bet vēl lielākas galvassāpes daļai iedzīvotāju sagādā tie šoferi, kuri modificējuši izplūdes sistēmas, lai savus auto padarītu ļoti skaļus. Šāda problēma pastāv arī ASV lielpilsētā Ņujorkā, tāpēc tur izvietota vismaz viena iekārta, kas automātiski fiksē mašīnas radīto trokšņu līmeni. Ja skaļums pārsniedz atļauto, tiek nosūtīta soda kvīts. Princips līdzīgs kā fotoradariem un ātruma pārkāpšanai.

  Kādā Ņujorkas autoentuziastu forumā publicēts attēls ar dokumentu, kurā varasiestādes izsūta uzaicinājumu auto īpašniekam nogādāt savu auto uz skaņas līmeņa pārbaudi. Pārlieku lielu troksni nav fiksējis policists, bet automātika – pie kameras, kas fiksē numurzīmi, uzstādīta arī decibelu mērīšanas iekārta.

  Kā apstiprinājuši pilsētas pārstāvji, šāda sistēma ieviesta pilotprogrammas ietvaros un tā uzsākta pērnā gada septembrī, bet tās rezultāti tiks izvērtēti jūnijā. Šāda sistēma var radīt pamatu daudzām apelācijām, jo, piemēram, ģimenes sedans būs krietni vien klusāks nekā “Ferrari”, kas pēc definīcijas ir skaļš auto. Turklāt nav zināms par noteiktām robežvērtībām, kurā brīdī troksnis ir pārāk liels.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  6 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Krotow
  18.02.2022 14:46

  Lai mēra skaļumu izbraukumā vakaros un īpaši ap dzīvojamajiem rajoniem laikā starp 23 līdz 2 naktī.

  LAN
  20.02.2022 07:34
  Reply to  Krotow

  Drīzāk 23-5. Vai nu Ferrari garažā, vai pērkat Nevera.

  Krotow
  21.02.2022 11:27
  Reply to  LAN

  Pēc 2-iem parasti vairs nebraukā.

  Skābene
  21.02.2022 09:26

  Dzīvojot Rīgas centrā visvairāk tracināja motocikli, jo sevišķi Hārļuki, kuriem ir nu vienkārši kretinējoši skaļi izpūtēji. Parasti pārvietojas bariņos un tādam trokšņu aparātam fiziski nav iespējams izšķirt, kuram no 5 motocikliem ir visskaļākais izpūtējs.
  Poličiem vajadzētu visus mest mierā un mērīt katram individuāli pārsniegto trokšņa līmeni.

  Last edited 2 years ago by Skābene
  Kursors.lv
  21.02.2022 10:17
  Reply to  Skābene

  Moči ir mūsu viss. Jo skaļāki, jo labāk :)

  Aigars Axx
  24.02.2022 03:25

  Jā, dažiem tas puišelisms nebeidzas nekad. Žēl, ka pagrūti šos novaktēt. Pacienātu ar visu, kas pie loga tuvumā atrodas.

  Reklāma