Web Analytics
More
  Reklāma

  Pieejama jauna Latvijas Radio mobilā lietotne

  Jaunākie raksti

  Lai nodrošinātu ērtu un mediju patēriņa paradumiem atbilstošu satura pieejamību, Latvijas Radio izstrādājis jaunu mobilo lietotni, vienuviet piedāvājot visu sabiedriskā radio saturu: ziņas, podkāstus, mūziku un izklaidi gan tiešsaistē, gan pēc pieprasījuma. Lietotne pieejama latviešu un krievu valodās. Līdz ar jaunās lietotnes publicēšanu, iepriekš izstrādātās lietotnes Pieci.lv un Latvijas Radio 2 vairs netiks uzturētas.

  „Pēdējā laika notikumi pasaulē vēl vairāk rada vēlmi atrasties nemitīgā informācijas apritē, un mums kā sabiedriskajam medijam ir īpaši svarīgi nodrošināt klausītājiem pārbaudītu un uzticamu informāciju. Izstrādājot Latvijas Radio mobilo lietotni, mums bija svarīgi, lai tā būtu maksimāli ērta, kā arī nodrošinātu veiksmīgu informatīvā un izklaides satura pieejamību,” tā Una Klapkalne, Latvijas Radio valdes priekšsēdētāja.

  Reklāma

  Latvijas Radio lietotnē iespējams tiešraidē klausīties sešus Latvijas Radio kanālus – informatīvi analītisko programmu latviešu valodā „Latvijas Radio 1”, latviešu populārās mūzikas programmu ar dziesmām dzimtajā valodā „Latvijas Radio 2”, vienīgo klasiskās mūzikas un kultūras raidstaciju Latvijā „Latvijas Radio 3 – Klasika”, informatīvi analītisku, izglītojošu programmu krievu un citās Latvijā dzīvojošu mazākumtautību valodās „Latvijas Radio 4 – Doma laukums”, jauniešu satura multimediālo platformu „Latvijas Radio 5 – Pieci.lv”, kā arī Latvijas Universitātes studentu radio „Latvijas Radio 6 – NABA” retranslāciju. Tāpat lietotnes lietotājiem būs iespēja klausīties tematisku mūziku vairākos pop-up interneta kanālos, piemēram, „Maestro radio” – Raimonda Paula klasika, „Pieci latgalieši” – dziesmas latgaliešu valodā, “Ukrainas mūzika” – Mēs esam kopā! u.c.

  Vēl lietotnē sev ērtā laikā var klausīties jaunākos ziņu apskatus, atrast raidījumus pēc sev interesējošām tēmām, kā arī ērti piekļūt raidījumu ierakstiem pēc to izskanēšanas ēterā. Lietotnē iekļauts arī oriģinālsaturs, kas neskan Latvijas Radio ēterā. Funkcionalitāte ļauj lietotājam veidot sev pielāgotu epizožu atskaņošanas sarakstu, lejuplādēt raidījumu epizodes, lai klausītos tās bez interneta savienojuma, saņemt paziņojumus par sev interesējošo raidījumu jaunākajām epizodēm, kā arī saņemt redakcionālos ieteikumus.

  „Latvijas Radio diendienā rada tiešām iespaidīgu oriģinālsatura apjomu – ap 200 dažādu raidījumu visdažādākajās tematikās, un man ir liels gandarījums, ka tagad tas pieejams ērtā, mūsdienīgā formātā. Lietotnes funkcionalitātē esam iekļāvuši redakcionālos ieteikumus, kas klausītājiem palīdzēs nepalaist garām īpaši vērtīgo no milzīgā satura klāsta,” stāsta Latvijas Radio Multimediju satura galvenā redaktore Agnese Bindere.

  Latvijas Radio lietotni var bez maksas lejuplādēt vietnēs App Store vai Google Play. Šobrīd tā pieejama viedtālruņu lietotājiem.

  Lietotni izstrādāja IT sistēmu un digitālo risinājumu izstrādātājs SIA „Efumo”, savukārt dizaina izstrādē līdzdarbojās digitālā aģentūra „Bright”.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  2 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Oskars
  25.04.2022 19:55

  Vareja jau ievietot adresi uz programmu. Nedomaju, ka kaadam interse penter par visadam muljkjibam.

  Kursors.lv
  25.04.2022 19:58
  Reply to  Oskars

  Papildināju rakstu ar saitēm uz konkrētajām lietotnēm attiecīgajos lietotņu veikalos.

  Reklāma