More
  Reklāma

  Nissan nesteigsies ar elektriska “GT-R” izstrādi

  Jaunākie raksti

  Japāņu autoražotājs Nissan daudzviet pasaulē pārtraucis tirgot sporta auto “GT-R”, jo tas vairs neatbilst emisiju normām. Lai arī ražotājs strādājot pie nākamās paaudzes jeb R36 mašīnas, Nissan pārstāvji atklājuši, ka ražotājs nesteigsies ar elektriskas versijas izstrādi šim modelim.

  Kā intervijā Autocar atzina plānošanas vadītājs Ziemeļamerikas un Eiropas reģionā Francuā Beilijs, kompānijas iekšienē tik tiešām notikušas diskusijas par nepieciešamību radīt elektrisku sporta auto, bet tas tiks darīts, kad pienāks īstais brīdis. Kad šis brīdis būs klāt, to mēs nezinām.

  Nissan izziņojis vērienīgus elektrifikācijas plānus, kas paredz 15 jaunus elektroauto modeļus. Plānots, ka līdz 2030. gadam viss Nissan piedāvājums Eiropā, Ziemeļamerikā, Ķīnā un Japānā būs elektrificēts, tam sastāvot no hibrīdiem, plug-in hibrīdiem un pilnvērtīgiem elektroauto. Tiesa, Nissan jau pašā plāna sākumā saskāries ar problēmām, jo pusvadītāju deficīta dēļ krietni aizkavējusies uzņēmuma jaunā elektroauto “Ariya” laišana tirgū. Prioritāte ir ikdienas automašīnas, savukārt Nissan elektriskā sporta auto attīstība un iespējamā ražošana lielā mērā atkarīga no bateriju tehnoloģiju attīstības. Autoražotājs 2024. gadā plāno atvērt izmēģinājuma ražošanas līniju cietvielu baterijām (solid-state batteries). Ja šī tehnoloģija attaisnos uz sevi liktās cerības, Nissan bosi varētu būt ļoti ieinteresēti strādāt pie elektriska sporta auto.

  AvotsCarBuzz
  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma