Reklāma

Android viedierīču silšana ir izteikta un diez vai tik vienkārši novēršama

Jaunākie raksti

Samsung uzskata, ka salokāmie viedtālruņi trīs gados apdzīs Galaxy S modeļus

Samsung paši uzskata, ka lokano ekrānu viedtālruņi tikai tagad sāk uzņemt apgriezienus. Sagaidāms, ka lokano ekrānu viedtālruņi tuvāko trīs...

Xiaomi oficiāli izziņojis Mix Fold 2 salokāmo viedtālruni

Xiaomi Mix Fold 2 ir vēl viens šī gada lokanā ekrāna viedtālrunis, kura uzdevums ir vismaz nedaudz papurināt Samsung...

Kāds vīrietis Lielbritānijā apcietināts, jo ar “AirTag” izsekojis savu bijušo draudzeni

Izsekošanas piekariņi ir praktiski situācijās, kad jāsameklē kāda nozaudēta lieta, piemēram, naudas maks vai telefons. Tomēr domāju, ka neviens...

“SpaceX” orbītā nogādājis jau 3000 “Starlink” satelītu, taču saskaras ar problēmām

Īlona Maska vadītais uzņēmums "SpaceX" turpina izvērst savu ātrgaitas satelītu interneta projektu "Starlink", šīs nedēļas sākumā orbītā nogādājot vēl...

Apple paredz augstu pieprasījumu pēc iPhone 14 viedtālruņiem

Uzņēmums Apple, neskatoties uz ekonomisko situāciju pasaulē, paredz, ka arī šajā rudenī būs pietiekami liels pieprasījums pēc nākamajiem iPhone...

Samsung jau ir iekūlies ķezā ar lietotņu darbības bremzēšanu, lai samazinātu viedierīču karšanu un arī akumulatora tēriņus. Tiesa, Samsung nav vienīgais, kas šādi izrīkojies, jo pieprasījums pēc ātriem procesoriem nekur nav pazudis.

Daļēji vainu būtu jāuzņemas Arm, kas veido Samsung Exynos un Qualcomm Snapdragon procesoru dizainus. Tiek arī gaidīts, ka Android karšana nekur nepazudīs, jo pircēji pieprasīs audzēt ierīču veiktspēju, bet procesoru un dzesēšanas tehnoloģijas netiek tam līdzi.

Arm paši neražo nevienu procesoru, Arm pārdod tikai procesoru dizainus. Tas pats ne vienmēr mīlētais Intel gan izstrādā dizainus, gan arī tos ražo.

BusinessKorea norāda, ka Arm pēdējie procesoru dizaini nav pārāk izdevušies un no tā cieš Samsung, TSMC un Qualcomm. Interesanti, ka Apple izdevies no tā izvairīties, lai arī Apple arī izmanto Arm pakalpojumus. Apple veiksmi var lieliski novērot ar M1 procesoru sēriju, kas nonākusi ne tikai jaudīgās darbstacijās un plānos klēpjdatoros, bet pat planšetdatoros.

Iespējams, ka Samsung un Qualcomm problēmas novedīs pie lēnākas ikgadējās viedtālruņu procesoru jaudas palielināšanas. Neviens nevēlas karstošu telefonu savā kabatā.

12 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
12 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Tasesmues
17.04.2022 13:06

Man ir realme gt ar 888, kas novērtēts, kā viens no cepeškrāsns paveidiem, bet man reālajā dzīvē ne reizi nav iznācis to uzkarsēt. Pat laižot Antutu pāris reizes pēc kārtas, tas knapi uzsila.
Protams, tas ir anekdotisks novērojums, bet vai tik šī problēma nav drusku pārvērtēta

hmmm :)
17.04.2022 14:41

Bet ja paspēlētu kādas spēles, kuras prasa resursus? Tad arī nekarst?

Domāju kuri pazvana, pačato, paskatās kaut ko telefonā, tiem tāda problēma nekad nevarētu rasties …

Edgars
18.04.2022 07:40

Samsung fold 3 karst browsējot kursoru… :D

Krotow
19.04.2022 11:20
Reply to  Edgars

Samsung S22 Ultra arī.

Oskars
18.04.2022 08:12

Es samera primitivi lietoju viedierici. Sazinai, internetu caurskatu un nav bijusi karsana. Note 20 Ultra.

Ako
18.04.2022 09:34

Pēc Samsung S10 pārgāju uz S21 ar Exynos. Bija neizturami – jebkura spēle vai video un telefons nepatīkami karsts. Nosolījos nekad vairs nepirkt Exynos procesorus, jo ar Snapdragon es karšanu nenovēroju.

digitalk
18.04.2022 13:12

> Arm pēdējie procesoru dizaini nav pārāk izdevušies un no tā cieš Samsung, TSMC un Qualcomm. Interesanti, ka Apple izdevies no tā izvairīties, lai arī Apple arī izmanto Arm pakalpojumus.

tāpēc ka augļu kompānijai ir arhitektūras licence, nevis procesoru dizaina licence, un tās mikroprocesoru inženieru bariņš ir galvas tiesu pārāki par konkurentiem dizainējot savus kodolus (un neizmantojot gatavo ARMa haltūru).

Andris
18.04.2022 19:53

Kapèc gan neizmantot nišu, pielietojot šo siltumu efektìvi, piemèram apkurei? Gàze taču dàrga, bet te siltums par brìvu – atmosfèru silda… 😉

Skābene
19.04.2022 08:34

Visvairāk telefons karst filmējot! Bet ziemā tas labi noder, jo braucot lejā no kalna ar snowu var filmēt bez cimdiem! :D

Andris
19.04.2022 17:28
Reply to  Skābene

Nu re, gudriniece 🙂

Gundars
24.04.2022 21:50

”pircēji neko nepieprasa”. Tur marketings nevar likties mierā, jo tak ir forši katram jaunam modelim apdzejot tos cipariņus par procesora jaudu. Kudi interesantāk kā ražot vienkārši lietojamas ierīces nevis mēģināt iespiest jebkurā tālrunī kosmosa kuģim pietiekamu jaudu, kuru reāli izmanto 0,1% lietotāji.

Krotow
24.04.2022 23:27
Reply to  Gundars

Taču ja šie 0,1% netiek pie jaudas, tad ir smaka pa visu pasauli.

Reklāma