Web Analytics
More
  Reklāma

  Eiropā vēlas ieviest vienotu sejas atpazīšanas sistēmu

  Jaunākie raksti

  Pēdējo 15 gadu laikā Eiropa ir izveidojusi vienu informācijas tīklu, kurā policija var piekļūt pirkstu nospiedumiem, DNS paraugiem, kā arī informācijai par automašīnu īpašniekiem. Tagad priekšā ir jauns plāns un izaicinājums, sniedzot vienotu iespēju atpazīt cilvēku sejas.

  Šāda vēlme ir daļa no Prüm drošības plāna, kas ļauj visām Eiropas Savienības dalībvalstīm piekļūt šādai informācijai policijas darbībai un drošības uzlabošanai. Seju atpazīšanu iespēja būtu nākamais solis, lai modernizētu tās darbu. Protams, šis ir izaicinošs projekts, kas sevī iekļautu, iespējams, līdz šim lielāko un plašāko biometriskās atpazīšanas infrastruktūru.

  Reklāma

  Šobrīd gan notiek ļoti plašas diskusijas, jo iepriekšējā pieredze ir pierādījusi, ka seju atpazīšana ir ļāvusi apsūdzēt nevainīgus cilvēkus. Tāpat ir ļoti svarīgi saprast, kāds būtu darbības princips, jo novērošanas kameru izmantošana šobrīd ir pietiekami neprecīza. Tomēr šajā Prüm plānā ir paredzēts veikt salīdzināšanu starp kamerās redzēto, sociālajos tīklos pieejamajiem attēliem, kā arī esošajām policiju datubāzēm.

  Protams, ļoti svarīga ir informācijas drošība un datu aizsardzība, jo tomēr šādā situācijā ikviens no mums būtu kā uz paplātes. Tāpēc tiek piedāvāts šo informāciju veidot, balstoties uz jau sodāmajām personām, kā arī potenciālajiem noziedzniekiem. Daļa valstu vēlas spert soli tālāk, un dalīties ar vadītāja apliecības informāciju un foto starp visām Eiropas Savienības valstīm, lai vēl vairāk paplašinātu pieejamo biometrisko informāciju.

  Piemēram, Ungārijai jau šobrīd ir pieejami 30 miljoni savu iedzīvotāju seju, Itālijai 17 miljoni, Francijai 6 miljoni, bet Vācijai 5,5 miljoni. Nopietnas bažas ir par informācijas glabāšanu, jo veidot vienotu datubāzi būtu ļoti liels drošības risks, ko varētu risināt ar droša pieslēguma veidošanu pie katras valsts atsevišķās datubāzēs. Uz šiem jautājumiem un kopējo plānu vēl tiek meklētas atbildes un vienošanās, tomēr mērķis ir atzīstams, un ja tas uzlabotu drošību un noziegumu atklāšanu, no tā iegūtu visa sabiedrība.

  AvotsWired
  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  6 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  digitalk
  08.04.2022 12:18

  > seju atpazīšana ir ļāvusi apsūdzēt nevainīgus cilvēkus

  kur ļāvusi, Eiropā? ASV debīlprakse mūs maz skar.

  Last edited 2 years ago by digitalk
  Kārlis
  08.04.2022 14:37

  Sāks staigāt lielās brillēs un ar kapuci galvā.

  digitalk
  08.04.2022 15:37
  Reply to  Kārlis

  būsi pārsteigts, ka lidostu sistēmas tas neuztrauks. parastās ielu kameras varbūt, bet tik pat iespējams, ka svarīgākajās vietās kameras tiks apgreidotas.

  Peters Leo
  10.04.2022 13:12

  Pirms laika apdi….rsa Ķīnu par šo visu, tagad paši piekopsim. Nemaz nav dubulto standartu :D

  sth
  20.05.2022 17:44

  ‘Black Mirror’ drīz no fantastiskas seriālu kategorijas varēs pārvietot pie dokumentālajiem.

  Munins
  20.05.2022 20:23

  Nāk atmiņā, kā mūsu mediji ar sašutumu norēja Ķīnu un Krieviju par līdzīgām sistēmām. Tagad, kad paši gribam ieviest šie klusē. Gribās piebilst, ka tagad attīstītajām valstīm ir tādas iespējas izsekot savus pilsoņus, kādas dažādiem diktatoriskiem rezīmiem un Orvelam pat sapņos nerādījās. Lielais brālis grib sekot.

  Reklāma