Web Analytics
More
  Reklāma

  “OneWeb” nekas cits neatliek kā lūgt konkurenta “SpaceX” palīdzību satelītu izvietošanā

  Jaunākie raksti

  Marta sākumā jau rakstījām, ka uzlikto sankciju dēļ saistībā ar iebrukumu Ukrainā Krievija atteikusies palaist Lielbritānijas interneta pakalpojumu sniedzēja “OneWeb” satelītus. Līdz ar to uzņēmumam nekas cits nav atlicis, kā vērsties pie sava konkurenta “SpaceX” un lūgt, lai tas ar savām raķetēm nogādā “OneWeb” satelītus orbītā.

  Darījumu ar “SpaceX” “OneWeb” noslēdza pēc tam, kad līdzšinējais satelītu palaišanas nodrošinātājs – Krievijas kosmosa korporācija “Roscosmos” atteicās turpināt sadarbību. Darījums starp “SpaceX” un “OneWeb” varētu šķist dīvains, jo tie abi bieži tiek uzskatīti par tiešiem konkurentiem. Tomēr apgalvots, ka tas tā īsti neesot, jo “SpaceX” ar savu projektu “Starlink” vairāk koncentrējas uz individuālu klientu apkalpošanu, savukārt “OneWeb” – uz sadarbību ar valdībām.

  “OneWeb” pašlaik orbītā veido 648 satelītu lielu sistēmu, kas nodrošinās platjoslas interneta pārklājumu klientiem visā pasaulē. Līdz šim uzņēmums orbītā izvietojis 428 satelītus, kas visi tika palaisti ar Krievijas raķeti “Sojuz”. Vēl 5. martā šādā veidā bija plānots palaist 36 satelītus, taču teju pirms starta misija tika apturēta. Līdz pat šai dienai “OneWeb” šos satelītus nav dabūjis atpakaļ.

  “Roscosmos” vadītājs Dmitrijs Rogozins arī pieprasījis, lai Lielbritānijas valdība atsakās no savas “OneWeb” daļas, uz ko, protams, bija naivi cerēt. Jāpiezīmē, ka 2020. gadā Lielbritānija ieguldīja aptuveni 500 miljonus USD “OneWeb”, lai glābtu to no bankrota. Līdz ar to Lielbritānijas valdība un Indijas telekomunikāciju uzņēmums “Bharti Global” ir galvenie “OneWeb” akcionāri.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma