Reklāma

Arī šogad būs grūtības iegādāties PlayStation 5 konsoles

Jaunākie raksti

Samsung uzskata, ka salokāmie viedtālruņi trīs gados apdzīs Galaxy S modeļus

Samsung paši uzskata, ka lokano ekrānu viedtālruņi tikai tagad sāk uzņemt apgriezienus. Sagaidāms, ka lokano ekrānu viedtālruņi tuvāko trīs...

Xiaomi oficiāli izziņojis Mix Fold 2 salokāmo viedtālruni

Xiaomi Mix Fold 2 ir vēl viens šī gada lokanā ekrāna viedtālrunis, kura uzdevums ir vismaz nedaudz papurināt Samsung...

Kāds vīrietis Lielbritānijā apcietināts, jo ar “AirTag” izsekojis savu bijušo draudzeni

Izsekošanas piekariņi ir praktiski situācijās, kad jāsameklē kāda nozaudēta lieta, piemēram, naudas maks vai telefons. Tomēr domāju, ka neviens...

“SpaceX” orbītā nogādājis jau 3000 “Starlink” satelītu, taču saskaras ar problēmām

Īlona Maska vadītais uzņēmums "SpaceX" turpina izvērst savu ātrgaitas satelītu interneta projektu "Starlink", šīs nedēļas sākumā orbītā nogādājot vēl...

Apple paredz augstu pieprasījumu pēc iPhone 14 viedtālruņiem

Uzņēmums Apple, neskatoties uz ekonomisko situāciju pasaulē, paredz, ka arī šajā rudenī būs pietiekami liels pieprasījums pēc nākamajiem iPhone...

Uzņēmums Sony paziņojis, ka šajā gadā izdosies gan saražot, gan pārdot mazāk PlayStation 5 spēļu konsoļu nekā plānots, un tas joprojām saistīts ar komponenšu deficītu.

PS5 tika izlaists jau 2020. gada izskaņā, un tirgū tas ir bijis vairāk nekā gadu, tomēr to ir gandrīz neiespējami iegādāties. Protams, tie kuri gaida un aktīvi meklē, konsoli var iegādāties, tomēr pieprasījums ir krietni augstāks nekā piedāvājums. Sony paredz, ka 2022. gadā saražos un pārdos 11,5 miljonus vienību konsoļu, bet paredzēts bija 14,8 miljoni vienību. Īpaši grūti konsoles būs iegūt šī gada pirmajā pusē.

Tāpat Sony publiskojis 2021. gada pēdējā ceturkšņa finanšu rezultātus, apgrozot 7,09 miljardus dolāru, kas ir nedaudz mazāk nekā pirms gada, kad ieņēmumi bija 7,40 miljardi. Toties ir izdevies nopelnīt vairāk – 810 miljonus dolāru, bet 2020. gada pēdējā ceturksnī tie bija 704 miljoni, kas ir visai ievērojams kāpums. 2,28 miljardi iepriekšējā ceturksnī nāca tikai no videospēļu pārdošanas. Būs interesanti pavērot, kā šie cipari mainīsies tuvākajos gados pēc tam, kad Microsoft iegādājās Activision.

Skaidrs ir viens, ka pieprasījums pēc Sony spēļu konsolēm ir augsts, un tāds tas būs vēl kādu laiku. Jācer, ka tieši 2023. gads beidzot varētu nest tirgus līdzsvaru. Jāpiemin, ka no vienas puses PlayStation 5 konsoles ir neizdevīgi pirkt, jo tām ir gandrīz dubulta pārdošanas cena par noteikto, pateicoties tieši augstajai interesei un piedāvājuma ierobežojumam.

8 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
8 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
REALAIS
04.02.2022 11:16

Jā, tas vēl vairāk apbēdina spēlēt gribētājus Latvijā. Kur nav iespējams jau tā “oficiāli” iegādāties PS5.

Viesach
05.02.2022 18:26
Reply to  REALAIS

Elkorā bij daudz sakrauti kaudzītē uz z/s pa 999 eur

REALAIS
05.02.2022 22:32
Reply to  Viesach

Bet tie nav oficiālie. Tos Elkor ir iepircis caur starpniekiem un tāpēc liek kādu cenu grib, tāpat kā visi pārējie LV tirgotāji. Ko darīt, kad LV nav Playstation valstu sarakstā. Nākas pārmaksāt.

Kursors.lv
06.02.2022 10:36
Reply to  REALAIS

Kas ir domāts ar apzīmējumiem “oficiālie” un “starpnieki”? Visi šeit tās konsoles pērk no kāda vairumtirgotāja un pie visiem vairumtirgotājiem cenas ir virs Sony rekomendētajām cenām.

REALAIS
06.02.2022 12:23

Nu par to es arī runāju. Ka Latvijas veikaliem nav iespējams tikt pie Playstation pa “tiešo”, un viņiem nav jāievēro cenas un var likt jebkādu uzcenojumu viņi vēlās. Un Latvija nav Playstation reģionu kartē, tas nozīmē, ka aktivizējot PS Latvijā ir jāizvēlās, piemēram, Somija, UK, Vācija, ASV vai jebkurš cits reģions pēc savas patikas. Un lielajās valstīs, piemēram, Anglijā to nedrīkst darīt un visi PS5 tiek tirgoti pa noteikto cenu vienalga, ka visus krājumus izķer uzreiz.

Andris
04.02.2022 11:38

Iznāks PS6 un tad mierīgi varēs nopirkt PS5. Vēl tik kādi gadi 5 jāpagaida. :)

bobis
06.02.2022 22:39

Tie kas aktivi spele un iegadajas PS5, apniks un paries uz ko citu, vairakums kas velas to spelet, vienkarsi nevares to atlauties. Kas slikts pariet uz letas plastmasas kasetniekiem, pienemami letu cenu un liela daudzuma. Sony uzplaukums bij, kad stipri tirgoja savu super ezi.

Unowme
07.02.2022 09:55

Lai kā arī gribējās PS5 ,nospļāvos un paņēmu xbox series.
Plus Xbox lielākais trumpis – gamepass.

Reklāma