Reklāma

“Tele2” kopā ar “Nokia” veidos modernu 5G radio piekļuves tīklu Baltijas valstīs

Jaunākie raksti

Xiaomi laiž pārdošanā Mijia 610 L Rock ledusskapi

Xiaomi Ķīnā uzsācis pārdot Mijia Refrigerator 610 L Rock ledusskapi. Mijia Refrigerator 610 L Rock ledusskapim ir 20 nodalījumi...

Bentley saviem modeļiem ieviesīs “Azure” versiju īpaši komfortablai braukšanai

Luksusauto ražotājs Bentley paziņojis, ka savos modeļos tas ieviesīs "Azure" versiju - tas nav jauns modelis, bet gan aprīkojuma...

Tesla piesakās papildus zemesgabalam, lai paplašinātu rūpnīcu Berlīnē

Elektroauto ražotājs Tesla pieteicies iegādāties "Gigafactory Berlin" pieguļošo zemesgabalu, autoražotājam jau plānojot rūpnīcas paplašināšanās darbus. Šadas ziņas izplatījuši vācu...

Marks Zakerbergs: “Meta” metaversa projekts tuvākos piecus gadus izmaksās ļoti dārgi

Nav nekāds noslēpums, ka metaversa kā iekļaujošas virtuālās pasaules izveide izmaksās ļoti dārgi. Daudzi uzņēmumi, ieskaitot "Google", "Microsoft", "Meta"...

Vai un kā paaudzes īpatnības ietekmē finanšu paradumus?

Viena no jomām, kur diezgan labi var aplūkot atšķirības dažādās paaudzēs, ir finanses. Šobrīd, kad tehnoloģijas attīstās straujāk nekā...

“Tele2 AB” grupa ir izraudzījusies “Nokia” kā piegādātāju, kas uzstādīs uzņēmumam 5G radio piekļuves tīklu (RAN) Igaunijā, Latvijā un Lietuvā. “Tele2” kopīgi ar “Nokia” Baltijas valstīs veidos nākamās paaudzes savienojumu infrastruktūru, kas privātpersonām un uzņēmumiem palielinās mobilā interneta ātrumu un uzlabos pārklājumu, kā arī samazinās latentumu jeb aizturi iekārtām un nodrošinās lielāku uzticamību.

“Tele2” par sadarbību ar “Nokia” 5G pamata tīkla veidošanā informēja jau 2021. gada janvārī. Tagad “Tele2” paplašina savas partnerattiecības ar “Nokia”, noslēdzot vienošanos arī par 5G RAN uzstādīšanu Baltijā, vienlaikus arī uzsākot “Tele2” 5G tīkla izvēršanu katrā valstī līdzko tajās tiks iegūts nepieciešamais frekvenču spektrs.

“Mums ir spēcīgs un uzticams partneris, lai īstenotu 5G tīkla ieviešanu Baltijā un kopīgiem spēkiem nodrošinātu nozīmīgu mobilā interneta attīstību katrā valstī. “Nokia” piedāvā pirmšķirīgus risinājumus un modernu aprīkojumu apvienojumā ar lielisku servisu. “Nokia” mums ir bijis lielisks partneris, ieviešot iepriekšējās mobilo tehnoloģiju paaudzes, un mēs ar prieku gaidām šīs partnerības turpinājumu nākotnē,” saka “Tele2” izpilddirektors Baltijā Petrs Masjulis (Petras Masiulis).

“Mēs esam priecīgi paplašināt mūsu ilgtermiņa partnerattiecības ar “Tele2” Baltijas valstīs, un lepojamies, ka esam izraudzīti kā “Tele2” uzticams partneris 5G ieviešanas procesā. Mūsu “AirScale” portfelis “Tele2” klientiem nodrošinās modernu savienojamību vairākos tirgos. Ar nepacietību gaidu mūsu sadarbību šajā projektā un ne tikai. Esmu arī priecīgs par “Nokia” panākumiem un attīstības dinamiku Baltijā,” norāda “Nokia” mobilo tīklu prezidents Tomi Uito.

5G tīkla ieviešanas laikā Baltijas valstīs arī tiks ievērojami uzlaboti jau esošie “Tele2” 4G tīkli, katrā valstī nodrošinot lielāku mobilā interneta pārraides ātrumu un kapacitāti, kā arī plašāku pārklājumu.

Latvijā noslēgusies 700 MHz izsole

2021. gada 17. decembrī noslēdzās otrā un pēdējā Latvijas rīkotās 700 MHz izsoles kārta. Pirmajā kārtā “Tele2” par 2,42 miljoniem eiro ieguva radiofrekvenču 703 MHz – 713 MHz un 758 MHz – 768 MHz lietošanas tiesības laika periodam no 2022. gada 1. februāra līdz 2042. gada 31. janvārim. Otrajā kārtā “Tele2” par 2,36 miljoniem eiro ieguva radiofrekvenču 738 MHz – 748 MHz lietošanas tiesības laika periodam no 2025. gada 1. februāra līdz 2042. gada 31. janvārim.

Nodrošinot radiofrekvenču spektru 700 MHz 3,5 GHz joslā, “Tele2” Latvijā ir viss nepieciešamais, lai sāktu 5G ieviešanu visā valsts teritorijā. Igaunijā un Lietuvā augsto un zemo frekvenču izsoles 5G ieviešanai paredzēts rīkot 2022. gadā.

2 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
2 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
gron
04.01.2022 13:51

Tele2 varētu nejaukt prātu cilvēkiem. Iepriekš nekad 5G sakaru tīkls netika saukts par 5G radio. Tagad lasu, ka veidos 5G radio tīklu. Tas tā kā radioaparātiem ir paredzēts? Priekškam sākt sarežģīt tagad to visu?

Kursors.lv
04.01.2022 20:51
Reply to  gron

Cik esmu dzirdējis telco ļaudis runājam, tad ar radio tīkla daļu viņi saprot tās komponentes, kas atrodas ārpus datu centriem – torņu antenas un aprīkojums. Attiecīgi, šoreiz tad izskatās, ka Nokia atbildēs par antenām/raidītājiem un aparatūru bāzes stacijās.

Reklāma