Reklāma

Īlons Masks brīdinājis darbiniekus par potenciālu “SpaceX” bankrotu

Jaunākie raksti

LMT pērn veicis rekordlielas investīcijas tīklā un palielinājis klientu skaitu

Latvijas mobilo sakaru operators un tehnoloģiju inovāciju uzņēmums LMT 2021. gadā veicis pēdējos 10 gados lielākās investīcijas infrastruktūrā, tīkla...

Par spīti Džo Rogana izplatītajai dezinformācijai par Covid-19 “Spotify” no viņa neatteiksies

Lielu sašutuma vētru izraisījusi Džo Rogana "Spotify" dzirdamā podkāsta "The Joe Rogan Experience" 31. decembra epizode, kurā piedalījās ārsts...

Latvijā beidzot pieejama Apple Watch ECG – elektrokardiogrammas funkcionalitāte

Bez sarkanā paklāja un fanfarām, bet ar kāda putniņa pačukstēšanu, pie mums ir nonākusi informācija, ka Latvijā beidzot darbojas...

Ford nepilnu divu gadu laikā plāno saražot 600 tūkstošus elektroauto

Ford vadītājs Džims Fārlijs intervijā Fox Business norādījis, ka ASV valdībai nepieciešams veikt investīcijas elektroauto infrastruktūras attīstībā, savukārt ražotāji sagatavos...

Tesla pērn guvusi rekordlielu peļņu; šogad jaunus modeļus neprezentēs

Elektroauto ražotāja Tesla vadītājs Īlons Masks apstiprinājis, ka uzņēmums pērn strādājis ar 5,5 miljardu dolāru (4,8 miljardi eiro) peļņu,...

SpaceX” darbinieki nesen saņēmuši ne visai iepriecinošu e-pastu no vadītāja Īlona Maska. Ziņojumā Masks izklāstījis nopietnu problēmu, kas saistās ar nesējraķetes “Starship” dzinēja “Raptor” ražošanas problēmām. Ja tās netiks atrisinātas, “SpaceX” pat draud iespējams bankrots.

Masks brīdināja, ka “SpaceX” var bankrotēt, ja 2022. gadā nespēs nodrošināt “Starship” lidojumus reizi divās nedēļās, kas plānoti kā komerciālas misijas. Lai šāds scenārijs neatgadītos, darbinieki tika mudināti strādāt arī nedēļas nogalē, lai paātrinātu raķetes dzinēja izstrādes tempus.

Šis e-pasts sekoja pēc tam, kad novembra sākumā Masks publicēja tvītu, kurā atzina, ka “Raptor 2” dzinējam būs nepieciešama pilnīga dizaina pārstrāde, lai sasniegtu mērķus par starpplanētu dzīvi. Neilgi pēc tam divi “SpaceX” viceprezidenti pēkšņi pameta uzņēmumu, no kuriem viens strādāja pie šī “Raptor” projekta – tas šo situāciju padarīja vēl sliktāku.

“Raptor” dzinējs ir būtiska raķetes “Starship” sastāvdaļa, ar ko “SpaceX” cer vienas dienas laikā nogādāt kravu un cilvēkus sākotnēji uz Mēness, pēc tam uz Marsu, vēlāk, iespējams, arī uz citām planētām. Tāpat saskaņā ar e-pastu – “Starship” būs izšķiroša loma arī “Starlink” ātrgaitas interneta projekta realizēšanā, palīdzot orbītā nogādāt “Starlink” satelītus.

AvotsGizmodo
Reklāma

12 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
12 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Usinss
02.12.2021 14:51

Vajadzēja svilpes par 500 nevis 50 USD tirgot.

davix
02.12.2021 15:23

Īlona Maska “kāršu namiņš” sabruks tāpat kā Bērnija Medofa finanšu piramīda. Jau tagad ir ļoti daudz līdzības, kad iecelts teju elka kārtā un visi grib piedalīties tajā burbulī, neskatoties vairs ne uz kādu loģiku vai objektīvu izvērtējumu.

Reds
02.12.2021 18:22
Reply to  davix

Ja nemaldos visi pareģoja teslas bankrotu un gudrona ka jūs temBet nekā tamlīdzīga nenotika.Divainu eksperti var veikt savas prognozes kautkur citur.Piemeram uz poda.

Normunds
02.12.2021 20:49
Reply to  Reds

Pagaidi kamēr pārējie auto ražotāji ieskriesies tajā EV burbulī, tad arī Teslai sāksies noriets.

davix
03.12.2021 11:39
Reply to  Reds

Te jau vairs nav runa par elektroauto, bet gan: – nodrošināt lidojumus reizi divās nedēļās, kā komerciālas misijas; – vienas dienas laikā nogādāt kravu un cilvēkus sākotnēji uz Mēness, pēc tam uz Marsu, vēlāk, iespējams, arī uz citām planētām. Arī Medofa gadījumā pat visi respektablākie banķieri, investīciju fondi, politiķi un organizācijas vienkārši ļāvās uzvilkt “rozā brilles” un ļauties naudas ballītei – kamēr vien pašiem no tā nāca naudiņa. Un tam visam piebalsoja sabiedrības pūlis uzceļot Medofu elka statusā – piešķirot viņam augstākos investora guru titulus. Ja Medofs tirgotu svilpīti – arī to sabiedrība izķertu kā karstus pīrādziņus. Tiešām nav saskatāma… Read more »

myself
04.12.2021 01:37
Reply to  Reds

Viņš jau arī izspruka no bankrota pa atslēgas caurumu, vai, pareizāk sakot, piečakarējot biržu ar viltus paziņojumiem, par ko saņēma sodu (nesamērīgi mazu gan, parastu cilvēku par tāda mēroga krāpniecību ieliktu cietumā uz ilgu laiku). Pēc tam pats atzina, ka bija ļoti tuvu bankrotam. Tā kā, eksperti nemaz tik ļoti nekļūdījās, tikai nezināja, ka viņš izspers tādu gājienu.

Insse Karnīte
02.12.2021 17:44

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

sds
02.12.2021 22:37

miljardus sev sacepis uz teslas burbuļa, nu var iet atpūsties un visu klapēt ciet

Skābene
03.12.2021 16:35

Viss tas kosmosa bizness balstās uz valsts pasūtījumu! Kamēr notiek tiesvedības ar NASA, visticamāk ir apstājies pasūtījums un nav valsts naudas piešprices.

digitalk
04.12.2021 17:08
Reply to  Skābene

pēc tavas loģikas valsts naudas piešprice notiek vienreiz dienā pa tējkarotei, un bez tiem pārdesmit tūkstošiem ik dienas kompānijai uzreiz bankrats, jo stolovkā nevar tefteļus pasniegt? :D

bobis
08.12.2021 02:01

Leduskapju razosana drosaks bizness.

Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: