Reklāma

“Amazon” drīzumā vairs nepieņems maksājumus, kuri veikti ar Lielbritānijā izdotām “Visa” kredītkartēm

Jaunākie raksti

BMW pārliecināti, ka klienti laika gaitā pieradīs pie funkciju abonēšanas

Pirms kāda laika vācu autoražotāja BMW solis ieviest abonēšanas maksu par tādām papildus funkcijām kā apsildāmie sēdekļi izraisīja milzīgu...

Ford cenšas drastiski samazināt pieejamo papildopciju klāstu mašīnās

Ford jau ilgāku laiku runā, ka mašīnu ražošanu nepieciešams vienkāršot, lai samazinātu arvien pieaugošās izmaksas, kas neizbēgami rezultējas lielākā...

Intel izziņo Arc Pro videokartes profesionāļiem

Intel videokartes ir sava veida jaunums tirgū, bet te ir jānorāda, ka tās vēl īsti ārpus Ķīnas nav nopērkamas....

“WhatsApp” nāk klajā ar vairākām jaunām privātuma funkcijām

Saziņas lietotne "WhatsApp" turpina lutināt lietotājus ar jaunām funkcijām, gan uzlabojot lietojamību, gan privātumu. Svaigākās izmaiņas saistītas tieši ar...

Eiropa drīzumā var atvadīties no OnePlus un OPPO

OnePlus un OPPO iekūlušies ķezā Vācijā, kur šo ražotāju viedtālruņiem var tikt uzlikts pārdošanas liegums, jo par OnePlus un...

E-komercijas gigants “Amazon” nācis klajā ar paziņojumu, ka sākot no nākamā gada 19. janvāra pārtrauks pieņemt maksājumus, kuri veikti ar Lielbritānijā izdotajām “Visa” kredītkartēm. Vienlaikus pircēji norēķinu veikšanai joprojām varēs izmantot “Visa” debetkartes, kā arī “MasterCard”, “American Express” un citu karšu izdevēju izsniegtās kredītkartes.

“Amazon” atklājis, ka galvenais iemesls šādai rīcībai esot “Visa” uzliktā pārāk augstā starpbanku komisijas maksa. Tā ir nodeva, ko karšu izdevēji iekasē no tirgotāja bankas par katru darījumu. Kad Lielbritānija vēl atradās Eiropas Savienībā (ES), darījumiem starp Lielbritāniju un bloka valstīm (kur maksājumus apstrādā “Amazon” UK) tika piemērota komisija 0,3% apmērā no pirkuma summas, kas ir saskaņā ar ES tiesību aktiem. Taču pēc izstāšanās no bloka “Visa” starpbanku komisijas maksu palielinājusi līdz 1,5% par katru pirkumu.

Vienlaikus “Visa” nav vienīgais uzņēmums, kas iet šādu ceļu. Iepriekš “MasterCard” identiski palielinājis starpbanku komisijas maksu, taču “Amazon” nekādas pretenzijas neizrādīja. Tāpēc nav īsti skaidrs, kāpēc tieši “Visa” kritusi nežēlastībā. Izskan minējumi, ka tas saistīts ar “Visa” maksājumu politiku, kas “Amazon” īsti neapmierina.

Reklāma

4 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
4 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Kristaps K.
18.11.2021 13:35

Bitcoin fixes this :)

digitalk
18.11.2021 18:42
Reply to  Kristaps K.

iebāz savus zagtos tokenus, kur neiespīd, ar šodienas $2.778 tranzakcijas maksu un akceptēšanu šeidī kantoros, nevis tuvākajā lielveikalā.

Kaspars
18.11.2021 15:16

Krievijā arī viens no lielākajiem internetveikaliem Wildberries pateica, ka tie, kuri izmanto Visa maksās par 1% dārgāk kā ar Krievijā izdoto MIR karti un VISA bez lielas vilcināšanās samazināja komisijas procentu no 2.5 atpakaļ uz 1.5%. Attiecīgi bija spiesta to pašu darīt pārējiem lielajiem tirgotājiem.

Žēl, ka Eiropā nav ietekmīgas alternatīvas VISA un Master kartēm, attiecīgi viņi spēj diktēt noteikumus. Skatīsimies kā tas attīstīsies, jo jāņem vērā, ka šādu komisiju palielināšana ietekmēs ne tikai Amazon klientus, bet vispār jebkuru transakciju.

REALAIS
18.11.2021 15:38
Reply to  Kaspars

Eiropā jau nav problēmas. Viss ir smuki ierobežots. Te jau ir kārtējais bonuss Brexit’am

Reklāma