Reklāma

BMW vadītājs iedzeļ Tesla par viņu mašīnu kvalitāti un izturību

Jaunākie raksti

Dizaina nozīme e-veikala izveidē un biežāk pieļautās kļūdas

Kopā ar mājaslapu izstrādes platformu “Mozello” esam jau labi pastrādājuši, iepazīstinot ar veiksmīgas e-komercijas pamatiem, kā arī mēģinājuši saprast,...

Apple Pay bezkontakta norēķini no šodienas pieejami arī Luminor klientiem

Luminor banka no šodienas saviem klientiem piedāvā norēķinus ar Apple Pay – drošu norēķinu veidu ar iPhone un Apple Watch,...

Tesla plāno arī Norvēģijā “Supercharger” uzlādi piedāvāt konkurentu elektroauto

Elektroauto ražotājs Tesla plāno paplašināt šogad aizsākto pilotprogrammu, kas paredz piedāvāt uzlādi "Supercharger" punktos jebkura ražotāja elektriskajai mašīnai. Kā...

Donalda Trampa sociālo mediju kompānija paziņo, ka piesaistījusi 1 miljardu dolāru

Oktobra otrajā pusē rakstījām par to, ka Donalds Tramps pēc neveiksmes ar savu blogu radījis jaunu sociālo mediju "TRUTH...

Rīgas pašvaldība atbalstīs “SimpleCharge” elektroauto uzlādes staciju testēšanu Ķīpsalā

Noslēdzoties projektu konkursam, Rīgas valstspilsētas pašvaldības programmas “Atbalsts tehnoloģiju uzstādīšanai Viedpilsētas tehnoloģiju pilotteritorijās” līdzfinansējumu inovatīvu tehnoloģiju uzstādīšanai un izmēģināšanai...

Kamēr Volkswagen koncerna vadītājs Ralfs Brandsteters ir liels Tesla fans un nereti cenšas kopēt Tesla darbības, BMW vadītājam Oliveram Zipsem par elektroauto ražotāju ir atšķirīgs viedoklis, viņam nelaižot garām iespēju pakritizēt savus konkurentus.

Zipse norādījis, ka uzbūves kvalitāte un mašīnu izturība ir lietas, kas BMW atšķir un paceļ augstāk nekā Tesla. Uzstājoties laikraksta Handelsblatt rīkotajā konferencē, Zipse izteicies, ka Tesla nav sasniegusi premium līmeni un viņu strauji augošie pārdošanas rādītāji ir pateicoties cenu samazināšanai. Zipsem gan nav taisnība, jo Tesla mašīnu cenas pēdējo mēnešu laikā turpinājušas augt. “Mēs atšķiramies ar uzbūves kvalitātes standartiem un izturību. Mums ir citi centieni klientu apmierinātības veicināšanai,” saka Zipse.

Par Tesla premium statusu var diskutēt – cenas ziņā Tesla noteikti ir šajā segmentā. Iekāpjot salonā… Tur daudziem domas par Tesla kā premium zīmolu varētu mainīties. Lai arī Tesla uzbūves kvalitātes problēmas nav nekāds noslēpums un tas visiem ir labi zināms, Zipse tik un tā pieļāvis nepiedodami rupju kļūdu apgalvojot, ka pārdošanas rādītāju izaugsme vērojama pateicoties cenu samazināšanai.

Ļoti iespējams šiem izteikumiem ir kāda cits mērķis, īpaši ņemot vērā faktu, ka BMW paši strauji audzē muskuļus elektroauto segmentā un šogad prezentēja divus elektriskos modeļus “iX” un “i4”.

Reklāma

25 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
25 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Skābene
13.11.2021 12:26

Ja Zipse par cenu kritumu runāja Vācijas tirgus ietvaros, tad EV mašīnu cenas Vācijā krīt, pateicoties valsts dotācijām. Tās krīt visā EV segmentā un to pašu Model3 padara pievilcīgu GOLF pircēju acīs, ne tikai tāpēc, ka cena vienāda ar golfu, bet arī tāpēc, ka pēc golfa ilgi jāstāv rindā, jo trūkst pusvadītāji.
Par salona apdares kvalitāti Zipsam ir pilnīga taisnība. Pat ja salīdzina tādu salona detaļu kā saules sargu, Teslai viņš ir vienā līmeni ar 1999.gada 323 mazdu! :)
Bet, līdz teslas elektronikai BMW ir tik pat tālu, kā igauņu košļenēm līdz ORBITam. :)

Zigfrīds
13.11.2021 14:44

Viņa teiktais varētu būt pareizs 2019.gadā,taču ne šobrīd. Piem 21.gada Tesla ne ar ko nav sliktāka kvalitātes ziņā par vācu ražojumiem,ja ne pat labāka.Tāda sajūta,ka liela daļa klasisko autoražotāju iesprūdusi pagātnē..

ggggg
13.11.2021 16:51
Reply to  Zigfrīds

Ir kaut kādi dati, ka Tesla produktu kvalitāte ir tāda pati ja ne labāka (!!) par vācu ražojumiem?

Elektriķis
13.11.2021 17:04
Reply to  Zigfrīds

Te jautājums: kas tiek domāts ar kvalitāti? Vai tas ka izstrādājums nebojājas, vai tas ka “grezni” nostrādāts. Kā piemērs: šķirbas starp virsbūves elementiem. Teslai esot nevienādas. Vai tas pasliktina lietošanu? Rokturi: Teslai 3 tie ir smalki iestrādāti durvīs, bet neērti lietojami. Kā te definēt kvalitāti?

Skābene
13.11.2021 18:26
Reply to  Elektriķis

Man šķiet, ka tiek domāta salona apdares kvalitāte un ergonomika. Vai tev kopumā ir tā sajūta, ka sēdi premium klases auto, kur katra detaļa atstrādāta līdz pēdējam sīkumam, nevis tūnētā golfā ar lielu planšeti, kurš ātri ieskrienas līdz 100 un prot kādu laiku pats braukt bez tavas palīdzības.

Elektriķis
13.11.2021 18:34
Reply to  Skābene

Tātad “grezni” nostrādāts. Klasika: paklapējam pa priekšējo paneli: ja mīksts, ir kvalitatīvs, ja ciets, tad nē. Paneļa cietībai gan nav nekāda sakara ar ergonomiku.

ggggg
14.11.2021 11:14
Reply to  Elektriķis

Esmu dzirdējis, ka Teslai salons smirdot pēc lēta plastmasas izstrādājuma.
PS: Nevienādas spraugas starp virsbūves elementiem nepasliktina lietošanu tiešā veidā. Vienkārši – ir bēdīgi apzināties, ka tavs desmitiem tūkstošu vērtais auto ir izstrādāts, neievērojot izmēru tolerances. Tad prātā iezogas citas domas – kuras detaļas vēl nav izstrādātas automobīlī pēc izmēriem? :)

Battery
13.11.2021 19:37
Reply to  Zigfrīds

Salona dizains teslai nekāds ir , bet jaunajiem bmw piemeram x7 vai pat mersim s klasei salons ir tada limeni, ka teslai tada moska pec 20gadiem bus, nerunajot par brauksanas dinamiku un gaitu , bmw un mersim labaka ir

Krotow(@krotow_2)
16.11.2021 11:05
Reply to  Battery

BMW un MB ir pieredze ar maksātspējīgiem klientiem, kuri arī pieprasa maksimālas ērtības un kvalitāti, ir daudz ilgāka kā Tesla vispār pastāv. Tāpēc nav brīnums ka pirmajiem salona apdare un paneļu salaidumi neliek brīnīties.

digitalk(@ciparnieks)
16.11.2021 12:08
Reply to  Battery

“nerunajot par brauksanas dinamiku”

ICE rullē un topa EV nespēj? ož pēc tendenciozisma.

afora
13.11.2021 15:26

Es BMW vispār nenosauktu par auto, labāk būtu klusējis… xD

Krotow(@krotow_2)
16.11.2021 11:06
Reply to  afora

Neesi braucis ar labu BMW :P

Hašvaldis Blokčeins-Halvenings (HBH)
13.11.2021 16:14

Latviski gan būs Olivers Cipse

Elektriķis
13.11.2021 16:28

Tad pareizi būtu arī “Folksvāgens”.

digitalk(@ciparnieks)
13.11.2021 17:16
Reply to  Elektriķis

bet vārds-uzvārds tika latviskoti, nevis saglabāta oriģinālrakstība. HBH aizrādījums ir vietā.

Elektriķis
13.11.2021 17:44
Reply to  digitalk

Kādā veidā latviskots? Tu domāji locījumu un galotni?
Šķiet ka te ir diskusija par rakstīto un izrunāto burtu “Z” vācu valodā.

digitalk(@ciparnieks)
14.11.2021 01:59
Reply to  Elektriķis

jā, latvisks locījums un galotne nozīmē, ka personvārds tiek latviskots. vārdiem latviski ir definēta transkripcija, nevis tikai “rakstīts un izrunāts”. vācu personvārdiem un vietvārdiem ‘Z’ aizvieto ar ‘C’.
Zimmermann = Cimmermanis
Zürich = Cīrihe

Elektriķis
14.11.2021 09:13
Reply to  digitalk

Paldies, sapratu.

myself
14.11.2021 01:03

model s sēdekļi ir nekomfortablāki par mana 13gadīgā vw beņķiem, tur tiešām līdz bmw kā līdz kosmosam. un tas, nemaz nesalīdzinot model 3, kuram nav normāla paneļa, un nav skaņas izolācijas, bet aizmugurē jāsēž ar ceļgaliem pie zoda. cita lieta, ka labu salona apdari vidējais interneta komentētājs nespēj novērtēt, tāpat kā neatšķir 300 EUR konjaku no merkura. Ja merkurs ir lētāks un ātrāk dolbī, tad tas noteikti ir labāks ;)

Elektriķis
14.11.2021 09:33
Reply to  myself

Tas par konjaku ir labs salīdzinājums ;)
Neesmu tik ilgi braucis ar Teslu, lai konstatētu sēdekļu ērtību, bet tā varētu būt viena no galvenajām auto “kvalitātēm”. Tāda veida kompozīcija: akumulators zem kājām plakanā auto, nekad nebūs ērta sēdētājam, toties būs maza vēja pretestība. Viena lieta gan ir forša tagadējām Teslām – dobīte ar bezvadu uzlādi priekšā diviem telefoniem. Citiem ražotājiem tās vietas ir stipri samocītas.

Titaana Sireena(@tomsoldbooks)
14.11.2021 01:19

Neesmu specs, bet vai nav tā, ka Teslas lielākā problēma Latvijā (un daudzās citās valstīs) ir servisu neesamība? BMW u.c. tradicionālajiem auto ir dīleri un servisi visā pasaulē, bet Teslai?

Skābene
14.11.2021 21:10

Ja vari atļauties jaunu teslu, vari arī atļauties samaksāt,lai kāds to teslu ar evakuatoru aizved uz zviedriju, salabo un atved atpakaļ. Arī citām markām Latvijā nav servisu, bet tas netraucē braukt.

Elektriķis
16.11.2021 12:14
Reply to  Skābene

Tad jāpērk 2 gab. – kamēr vienu remontē, brauc ar otru :)

Mārtiņš
15.11.2021 23:48

“iX” un “i4” – nu kad vienreiz beigsies tā mode sākt visu ar i ? Vai tas nav pārāk egoistiski?

i un iksi
16.11.2021 10:18
Reply to  Mārtiņš

tas jau kļūst iDo-ististiski

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: