Reklāma

Salvadora par peļņu no ieguldījumiem kriptovalūtā plāno uzcelt 20 “Bitcoin skolas”

Jaunākie raksti

Sony SRN-NS7 kakla skaļruņu apskats

Ikgadējā Kursora lasītāju aptaujā daļa norādīja, ka papildu tādām klasiskām ierīcēm, kā viedtālruņi un datori, lasītāji gribētu redzēt arī...

YouTube pārtrauks savu YouTube Originals programmu

Video straumēšanas platforma paziņojusi par plāniem mainīt savu stratēģiju ar speciāla satura veidošanu, kas nozīmē, ka tiks pārtraukta YouTube...

Iespējams, drīzā nākotnē ar sejas maskām varēsim izmērīt savu sirdsdarbību

Nu jau divi gadi būs pagājuši, kopš mūsu ikdienas neatņemama sastāvdaļa ir sejas maskas. Pa šo laiku pētniekiem jau...

Volkswagen un Bosch plāno sadarbību elektroauto bateriju ražošanā

Divi no Vācijas lielākajiem ražojošajiem uzņēmumiem Volkswagen un Bosch parakstījuši sadarbības memorandu, lai izveidotu kopuzņēmumu un ievērojami palielinātu elektroauto...

Apple 2021. gada nogalē atkal bija lielākais viedtālruņu piegādātājs

Pēc salīdzinoši pieticīga viedtālruņu pārdošanas gada, Apple atguvis savas ierastās līderpozīcijas pagājušā gada pēdējā ceturksnī. Analītikas uzņēmums Canalys dalījies ar...

Mazā Dienvidamerikas valstiņa Salvadora ir pazīstama ar to, ka vasaras sākumā kļuva par pirmo pasaulē, kur oficiāli var norēķināties ar kriptovalūtu “Bitcoin”. Pašreiz Salvadoras “Bitcoin Trust” kontā glabājas 1120 bitkoini, un skaidrs, ka līdz ar to vērtības pieaugumu arī pati valsts gūst visai ievērojamu peļņu. Salvadoras valdība nopelnīto vēlas iztērēt “Bitcoin skolu” celtniecībai, kuru mērķis būs izglītot iedzīvotājus par šo valūtu.

Saskaņā ar prezidenta Najiba Bukeles paziņojumu – peļņa, kas gūta no “Bitcoin” vērtības pieauguma tikšot novirzīta pirmo 20 “Bitcoin skolu” celtniecībai. Savu finansiālo artavu devusi arī Centrālamerikas Ekonomiskās integrācijas banka, kas Salvadorai pērn izsniedza 200 miljonus dolāru tieši izglītības uzlabošanai.

Vietējie mediji ziņo, ka 20 jaunās skolas tiks celtas ar mērķi izglītot iedzīvotājus par kriptovalūtām un īpaši “Bitcoin”. Kopumā plānots radīt 400 šādas izglītības iestādes.

Kā oficiālu maksājumu līdzekli Salvadora “Bitcoin” izmanto kopš 7. septembra. Pagājušajā nedēļā Salvadora iegādājās vēl 420 bitkoinus, līdz ar to valsts “Bitcoin Trust” kontā pašreiz glabājas 1120 bitkoini aptuveni 70,5 miljonu ASV dolāru vērtībā. Savukārt līdz šim gūtā peļņa no kriptovalūtas vērtības pieauguma sasniedz ap 12 miljonus dolāru.

Reklāma

8 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
8 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Guntars K(@gunzz29)
05.11.2021 10:14

Vispār jau 1120 BTC uz 05.11.būs ap 60ļim. ;)

Name*
05.11.2021 10:49
Reply to  Guntars K

Orģinālais raksts, kad tika rakstīts. 1 BTC vērtība sastādīja $63000.

Hašvaldis Blokčeins-Halvenings (HBH)
05.11.2021 10:47

The world is healing (folded hands)

Krotow(@krotow_2)
05.11.2021 10:58

Salvadora būs jaunā finansu “mūnistu” kalve? Un pārpūstās cenas datoru daļām turpināsies :P

Usinss
05.11.2021 12:30

Vai tad peļņa nebūs tad, kad viņi pārdos BTC? Pagaidām tā nauda ir virtuāla un kāpēc viņi joprojām pielīdzina BTC USD? Vai tad visiem norēķiniem nav jābūt BTC un pajāt cik maksā dolārs?

Aldis
05.11.2021 20:26
Reply to  Usinss

Viņiem oficiālās valūtas ir 2 – USD un BTC, kas paralēli tiek lietotas norēķiniem

budzis
06.11.2021 00:46
Reply to  Aldis

Un cik valūtas tiek lietotas komercdarbība? 1? Jebkurš bitkoina pārskaitījums maksa visi nežēlīgi

Gundars
07.11.2021 16:05

Tipiskākā piramīda, kas pati sevi atražo un uzpūš. Nopelnīto(ko vispār var skaitīt par nopelnītu ar šīm svārstībām, vienu dienu lejā, otru augšā) nevis iegulda savas nīkuļojošās ekonomikas labklājībā, cilvķu dzīves līmeņa celšanā, bet skolās kas radīs nākošos zombijus, kuri mācīsies truli ģenerēt kārtējo virtuālo bagātību, pie reizes nejēgā čakarējot vidi.

Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: