Reklāma

Salvadora kļuvusi par pirmo valsti, kas oficiāli ļauj norēķināties ar “Bitcoin”

Jaunākie raksti

Microsoft izziņo, ka klasiskā Office 2021 versija būs pieejama sākot no 5. oktobra

Jau februāra sākumā Microsoft informēja, ka jaunākā Microsoft Office 2021 versija būs pieejama vēlāk šī gada laika, un pēc...

Apple iPhone 13 Pro modeļa grafiskā apstrādes jauda būs par 55% labāka nekā iPhone 12 Pro

Šajā nedēļā Apple beidzot izziņoja atjaunotus četrus iPhone 13 modeļus. Kaut arī tie vēl nav oficiāli nonākuši pie gala...

Xiaomi Eiropai izziņo Pad 5 planšetdatoru par €349

Xiaomi Pad 5 planšetdators būs pieejams pircējiem Eiropā, tā cena būs no 349 eiro. Xiaomi Pad 5 būs 11...

AGON PRO e-sporta monitoru klāstu papildina divi jauni modeļi

AGON by AOC nesen laidis klajā jaunu produktu kategoriju visprasīgākajiem un konkurētspējīgākajiem spēlētājiem un esportistiem: AGON PRO. Tagad klāstu papildina divi...

“General Motors” rekomendē “Chevy Bolt” elektroauto novietot 15 metru attālumā no citām mašīnām

"General Motors" koncerna paspārnē esošā "Chevrolet" zīmola elektroauto "Bolt" mediju virsrakstos pēdējā laikā nonācis ne to labāko iemeslu dēļ...

Šķiet, ka tas bija tikai laika jautājums līdz “Bitcoin” kādā no valstīm kļūs par oficiālu maksāšanas rīku. Centrālamerikas mazākās valsts Salvadoras Kongress otrdienas vakarā pieņēmis likumu, kas atzīst “Bitcoin” kā leģitīmu maksāšanas līdzekli šajā valstī. Šis lēmums padarījis Salvadoru ievērojamu ar to, ka tā ir pirmā valsts pasaulē, kur  kriptovalūta būs oficiāli izmantojama ikdienas norēķinos.

Par šī likuma pieņemšanu nobalsoja lielais vairākums jeb 62 no 84 Kongresa deputātiem. Savukārt ierosinājumu “Bitcoin” padarīt par likumīgu maksājumu līdzekli izteicis pats Salvadoras prezidents Najibs Bukele (Nayib Bukele). Kriptovalūtas integrēšana finanšu sistēmā notiks 90 dienu laikā, lai pēc tam līdztekus ASV dolāram to varētu droši izmantot norēķiniem, tostarp par ikdienas precēm un pakalpojumiem.

Bukele norādījis, ka maksājumi ar kriptovalūtu Salvadorā veicinās “finansiālu iekļaušanu, investīcijas, tūrismu, inovācijas un ekonomisko attīstību”. Jaunā likuma pieņemšana notikusi pāris dienas pēc tam, kad valsts izveidojusi sadarbību ar kompāniju “Strike”, kas veidos finanšu infrastruktūru, balstītu uz “Bitcoin” tehnoloģiju.

Būtiski, ka maksājumi ar kriptovalūtām Salvadorai nudien nav sveši. Divas pludmales pilsētiņas, kas pazīstamas kā El Zonte un Punta Mango, pērn izveidoja “Bitcoin” ekonomiku, šo kriptovalūtu pieņemot maksājumiem par pārtiku un komunālajiem pakalpojumiem.

Reklāma

5 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
5 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments

Nožēlojamie klauni – bitcoin heiteri teica, ka bitcoin tūlīt, tūlīt aizliegs. Tā vietā bitcoin kļūst par oficiāli atzītu valūtu.
Have fun staying poor, losers

have fun going broke, sucker

Tad nu gan nozimigs jaunums. Palukojieties, kada ekonomiska situacija tur ir. Nabadziga valsts, nav jau brinums, ka kaut ka jamazga pecpuse, legalizejot netiro naudu. Nozhelojami. Kaut izmirtu ta kripto valuta sava suudaa.

Cik papi..si?

Neinvesteju, neroku, ne ari citadi ieperku vai pardodu. Tapec jautajums nevieta. To tu vari jautat sev, cik noprotu tu nodarbojies ar kripto valutu.

Reklāma
Reklāma