Reklāma

“Tele2”: par nopietnāku 5G pārklājumu Latvijā varēs runāt tikai pēc 700 MHz frekvences izsoles

Jaunākie raksti

Nothing Phone (1) apskats – parunāsim par neko!

Ilgi domāju, kā lai latvisko angļu vārdu "Hype", tad metu kaunu pie malas un ļāvos Google tulkotājam. Ažiotāža. Patiešām...

Tesla kārtējās problēmas ar varasiestādēm par Autopilot sistēmas mārketingu

Elektroauto ražotājs Tesla kārtējoreiz iekūlies nepatikšanās ar varasiestādēm par to, kā tiek reklamēta "Autopilot" sistēma - šoreiz Tesla ir...

Samsung varētu oficiāli atbrīvoties no “Z” burta lietošanas salokāmo tālruņu nosaukumus

Esam tikai dienas attālumā no tā, kad tikss izziņoti nākamās paaudzes Samsung salokāmie viedtālruņi un sagaidāms, ka to nosaukumu vairs...

NIO bateriju maiņas stacijas tiks ražotas Ungārijā

Ķīniešu elektroauto ražotājs NIO turpina paplašināšanos Eiropas tirgū un tagad uzņēmums ziņo, ka Eiropā tiks saliktas NIO elektroauto bateriju...

McLaren tagad piedāvās 450 dolāru vērtus sporta apavus

Auto zīmols McLaren cer pavērt jaunus biznesa un mārketinga apvāršņus, piedāvājot sporta apavus, kurus rotās uzņēmuma vārds. Jaunais skriešanas apavu...

Mobilo sakaru operators “Tele2” atzīst, ka par nopietnu 5G pārklājumu Latvijas teritorijā varēs runāt, kad būs noslēgusies 700 MHz frekvences izsole, kas plānota novembrī. Tikai pieeja šai frekvencei ļaus efektīvi ieviest 5G tehnoloģiju pietiekami plašā valsts teritorijā, lai to ikdienā varētu lietot lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju.

“Tele2” komerciālā režīmā iedarbinājis 5G mobilo sakaru bāzes stacijas jau 15 Latvijas apdzīvotās vietās: Rīgā, Daugavpilī, Jēkabpilī, Jelgavā, Jūrmalā, Liepājā, Mārupē, Saldū, Salacgrīvā, Siguldā, Talsos, Ogrē, Olainē, Valmierā un Ventspilī. Kā atzīst uzņēmumā, pašreiz pieejamā 3,5 GHz frekvence ir vairāk piemērota blīvi apdzīvotām vietām, kur 5G tīklam ir iespēja pieslēgties, ja klients atrodas ļoti tuvu 5G bāzes stacijai.

“700 MHz frekvences lielākā vērtība ir tā, ka spēj signālu raidīt daudz plašākā teritorijā, kā arī plašāk sasniegt ierīces, kas atrodas iekštelpās. Līdz ar to par nopietnāku 5G tīkla izvēršanu mēs varēsim runāt tikai 2022. gadā, kad mobilo sakaru operatoriem būs pilnā apmērā pieejama 700 MHz frekvence,” saka “Tele2” tehniskā direktore Līga Krūmiņa. “Mēs šobrīd veicam aktīvus priekšdarbus, kā arī pārdomāti un pragmatiski izvēršam 5G pārklājumu, lai tad, kad operatoriem būs pieejamas nepieciešamās frekvences un tirgū būs pieejams plašāks klāsts ar 5G ierīcēm, “Tele2” varētu saviem klientiem nodrošināt kvalitatīvu 5G pārklājumu, un viņu pirmā pieredze ar 5G būtu patiešām pozitīva.”

Uzņēmuma pārstāvji arī gan uzsver, ka vēl vismaz vairākus gadus “galvenais darba zirgs” mobilo sakaru tehnoloģijās būs 4G, kas vēl nav izsmēlis visu savu potenciālu un iespējas, turklāt ļoti labi spēj nodrošināt ar mobilajiem sakariem valsts iedzīvotājus.

7 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
7 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Crack
27.10.2021 21:51

Varētu savus lauku 4G torņus apgādāt ar Band 3 (1800), jo Band 20(800) aizsista pīķa stundās.

28.10.2021 05:01
Reply to  Crack

Tev vajadzētu zināt ,ka netiek pievilkts katram tornim kabelis ,bet daži kalpo torņi kalpo pāraida savienu torņa uz otru būtu plašāka pieejemība ,bet tas ietekmē ātrumu gan torņa noslodzi..

arcsin
28.10.2021 08:16

Pēc aptuveni 5 gadu muļķību runāšanas kāds beidzot arī ko prātīgu no operatoriem pasaka publiskā relīzē.

Normunds
28.10.2021 08:53

Rīga rajonā pie B3 (1800) stundās, kad citi lietotāji guļ, var dabūt 70-80 Mbps, bet dienas laikā bieži vien ir zem 20 Mbps. Būs interesanti pavērot vai 5G kaut ko mainīs. Ja paliks abi raidītāji un pudeles kakls ir torņa pieslēgumam, tad sūds viens sanāks, ja noslogots ir 4G raidītājs, tad jau cerīgāk.

Volts
28.10.2021 10:48

Dārgie Teledivi ieviesiet vispirma VoLTE un tad murgojat par 5G.

Arturs Pupausis
28.10.2021 23:09
Reply to  Volts

Kādēļ gan sēdēt pie “vecām“ tehnoloģijām? Gribi teikt ja datoram ja datoram 7tās pāaudzes Intel procis tā redz reliģija neatļauj nākošo pirkt 12tās pāaudzes ar reizi?
5G cena par gigabaitu ilgtermiņā būs mazāka.

Pirdeļbirste
29.10.2021 10:43

Tur jau tā lieta ka tulin jau pa durvim nak 5G, bet sarunas notiek 2G tīklā.
2G jau sen vajadzēja atstāt veciem sensoriem un operatīvajiem dienestiem, bet lietotājiem piedāvāt labāko iespējamo – VoLTE.

Reklāma