Quantcast
More
  Reklāma

  Facebook piekritis maksāt franču medijiem par ziņu pārpublicēšanu sociālajā tīklā

  Jaunākie raksti

  Pagājušajā nedēļā par vairāku gadu sadarbības līgumu paziņojis sociālais tīkls Facebook, kuram tagad būs jāmaksā franču medijiem par portālā publicētajām ziņām, tādējādi sargājot autortiesības.

  Nevar teikt, ka Facebook būtu ļoti priecīgi par šādu soli un darīja to ar atplestām rokām, tomēr pēdējo gadu Eiropas Savienības iniciatīvas digitālās informācijas jomā ir novedušas pie tā, ka Francija būs pirmā valsts, kurā Facebook šādi norēķināsies par informāciju. Tas nemainīs lietotāju ikdienu, un cilvēki varēs dalīties ar dažādiem rakstiem no franču medijiem un žurnāliem, tomēr sociālajam tīklam būs jānodrošina autortiesību aizsardzība.

  Netiek atklāta precīza darījuma summa, tomēr tā ļaus attīstīties medijiem un oficiālajiem izdevējiem. Tiek minēta 1 miljarda dolāru liela naudas summa, tomēr šis apjoms ir kopējais atbalsts šādiem medijiem, ne tikai konkrēti Francijas kontekstā. Balstoties uz Eiropas Savienības plāniem, pēc laika Facebook šādas sadarbības varētu nākties slēgt ar vairākām valstīm, kas, protams, ir mediju interesēs. Saknes šādai vēlmei aug no tā, ka lielie reklāmu veidotāji nosacīti bez maksas izmantoja mediju saturu, kas cilvēku acīs samazina to kvalitāti. Tas ir īpaši svarīgi šajā lielajā viltus ziņu pieplūdumā, lai netiktu zaudēta uzticība galvenajiem valsts un privātajiem medijiem.

  Saistībā ar jauno sadarbību, 2022. gada sākumā Francijā būs pieejams īpašs Facebook News serviss, kurā būs pieejama oficiālā un droša informācija.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma