Reklāma

“Sadales tīkls” izstrādā digitālo karti elektrības pieslēguma ierīkošanas maksas noskaidrošanai

Jaunākie raksti

Ķīna pilnībā aizliegusi maksājumus ar kriptovalūtām

Ķīnas Centrālā banka nākusi klajā ar skarbu vēsti ikvienam kriptovalūtu turētājam šajā valstī. Ķīnas Tautas banka aizvadītās nedēļas piektdienā...

“DJI”, iespējams, gatavo jaunus “Mavic 3 Pro” un “Mavic 3 Cine” dronus

Iespējams, pēc kāda pusotra mēneša, novembrī, uzņēmums "DJI" laidīs klajā savu jaunāko veikumu - bezpilota lidaparātus "Mavic 3 Pro"...

“Twitter” kļūst par pirmo sociālo tīklu, kas atbalsta maksājumus ar kriptovalūtu

Par to, ka "Twitter" savā platformā vēlas integrēt "Bitcoin", rakstījām jau iepriekš. Nu tas beidzot noticis. "Twitter" atjaunojis savu...

“Facebook” pamet galvenais tehnoloģiju speciālists

Izskatās, ka "Facebook" ir pārmaiņu priekšā un pašreiz noslēdz nodaļu, kas būtiski ietekmēja uzņēmuma attīstību. Pēc 13 gadiem "Facebook"...

Mercedes sadarbosies ar Stellantis bateriju ražošanā elektroauto

Vācu autoražotājs Mercedes paziņojis, ka tas kļūs par Stellantis koncerna un "Total Energies" partneri uzņēmumā "Automotive Cells Company", kas...

AS “Sadales tīkls” ir ieviesusi jaunu e-vides rīku – jauna pieslēguma maksas karti –, kas lielākajai daļai īpašumu ļauj tūlītēji noskaidrot jauna elektrības pieslēguma ierīkošanas izmaksas. Lai to izdarītu, klientam ir jāzina īpašuma adrese, nepieciešamā slodze un fāžu skaits. Jaunais e-vides rīks klientiem ir pieejams uzņēmuma mājaslapā www.sadalestikls.lv.

Jauna elektrības pieslēguma ierīkošana klientiem parasti kļūst aktuāla pirms mājokļa vai citu ēku būvniecības īpašumā, kurā nav elektrības, bet jautājums, cik šis pakalpojums izmaksās, bieži vien rodas jau tad, kad vēl tikai tiek meklēts piemērotākais zemes īpašums. Lai rastu atbildi, vispirms svarīgi izvēlēties vajadzībām atbilstošu pieslēgumu. Vajadzīgo pieslēguma slodzi aprēķināt palīdzēs “Sadales tīkla” mājaslapā pieejamais slodzes aprēķina kalkulators, šajā jautājumā papildu rekomendācijas sniegt varēs arī sertificēts elektriķis. Kad klientam ir skaidra nepieciešamā slodze un fāžu skaits, jauna pieslēguma maksas kartē lielākajai daļai īpašumu var uzreiz noskaidrot precīzas jauna elektroenerģijas pieslēguma ierīkošanas izmaksas. Šādu informāciju klienti var iegūt par jaunu pieslēgumu jebkurā īpašumā – lai to noskaidrotu, jānorāda īpašuma adrese vai kadastra numurs

Salīdzinoši bieži ir gadījumi, kad iegādātais vai noskatītais īpašums jau iepriekš ir bijis apdzīvots un tajā jau ir ierīkots elektrības pieslēgums – tādā gadījumā nepieciešams tikai atjaunot elektrības piegādi. Lai to paveiktu, ar pieteikumu jāvēršas pie elektrības tirgotāja vai “Sadales tīkla” klientu portālā e-st.lv. Ja elektrotīkls būs tehniskajām prasībām atbilstošs un līgums ar iepriekšējo īpašnieku izbeigts ne senāk kā 30 dienas iepriekš, pēc tirgotāja lūguma “Sadales tīkls” pāris dienu laikā bez maksas pieslēgs skaitītāju un atjaunos elektrības padevi.

“Šovasar stājās spēkā jauni elektroenerģijas sadales sistēmas pieslēguma noteikumi, padarot ātrāku, ērtāku un vienkāršāku elektroenerģijas pieslēguma izveides, atjaunošanas un slodzes maiņas procesu. Esam priecīgi līdz ar šīm pārmaiņām piedāvāt arī jaunu e-vides rīku – digitālo karti, kas ievērojami atvieglos jauna pieslēguma ierīkošanas izmaksu noskaidrošanu, palīdzot klientiem savlaicīgi ieplānot nepieciešamos tēriņus. Tehnoloģiju attīstība un sekošana līdzi klientu vajadzībām rosina mūs pilnveidot esošos pakalpojumus, sniedzot klientiem jaunas iespējas. Uz to mērķtiecīgi strādāsim arī turpmāk, ” uzsver “Sadales tīkla” valdes locekle, klientu direktore Baiba Priedīte.

Jauna pieslēguma maksas kartē izmaksas iespējams noteikt jauniem pieslēgumiem, kuru spriegums nepārsniedz 400 voltus, atļautā slodze – 100 ampērus un attālums līdz zemsprieguma (0,4 kilovoltu) līnijai ir līdz 50 metriem. Maksa par būvdarbiem tiek aprēķināta, balstoties uz ampērmaksu jeb iepriekš noteiktu maksu par vienas slodzes vienības (ampēra) izbūvi, tai pieskaitot fiksētu pieslēgšanas maksu. Ampērmaksu “Sadales tīkls” katru gadu publicē Latvijas Vēstnesī, tā ir spēkā no 1. maija līdz nākamā gada 30. aprīlim. Pašlaik spēkā esošā maksa par vienas slodzes vienības izbūvi ir 77, 29 eiro. Atbilstoši noteikumiem 50% no aprēķinātās ampērmaksas segs “Sadales tīkls” un tikai atlikušos 50% klients.

Būtiski ņemt vērā, ka pieprasītā slodze ietekmē ne tikai jauna pieslēguma ierīkošanas izmaksas, bet arī ikmēneša maksu par patērēto elektrību. Jo precīzāk pieslēguma maksimālā atļautā slodze atbildīs potenciālajam elektrības patēriņam, jo izdevīgāks būs elektrības pieslēgums.

Sarežģītākiem pieslēgumiem izbūves maksu digitālajā kartē noskaidrot nevarēs, jo tā tiks noteikta individuāli pēc pakalpojuma pieteikšanas klientu portālā e-st.lv, tostarp gadījumos, kad pieslēguma ierīkošanai ir būtiski ģeogrāfiski šķēršļi (piemēram, ūdentilpes, autoceļi, dzelzceļa līnijas u.c.).

Plašāka informācija par jauna pieslēguma ierīkošanu, ietverot nepieciešamos darbus soli pa solim, pieejama “Sadales tīkla” mājaslapā.

Reklāma

15 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
15 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments

Nez ko nozīmē tie gaišākas un tumšākas krāsas zaļie rimbuļi?

Izskatās ka tās zaļās zonas ir esošo zemā sprieguma līniju zonas. Liec kur gribi to pieslēgumu, izmaksas ir atkarīgas tikai no pieslēguma parametriem, bet ne no attāluma līdz transformatoram – tātad blefs. Ir vietas, kuras ir “ārpus ampērmaksas zonas”, laikam ka tur jāliek jauns transformators.

Labdien!

Visu toņu zaļie laukumi apzīmē apmērmaksas zonu jeb teritoriju 50 metru rādiusā ap zemsprieguma (0,4 kilovoltu) līniju. Īpašuma vai vismaz tā daļas atrašanās šajā zonā ir viens no ampērmaksas piemērošanas nosacījumiem. Jauniem pieslēgumiem ar spriegumu līdz 400 voltiem un atļauto slodzi līdz 100 ampēriem īpašumos, kas atbilst ampērmaksas zonas nosacījumam, pieslēguma ierīkošanas maksa tiek aprēķināta pēc vienota ampērmaksas principa – izmaksas veidojas, pieprasīto slodzi (ampērus) reizinot ar iepriekš noteiktu maksu. Šādu pieslēgumu ierīkošanas maksa nav atkarīga no pieslēguma vietas pašā īpašumā, un kartē redzamās izmaksas ir precīzas. 

Kā tad īsti saprast, kas ir par šo naudu? Skapītis ar skaitītāju pie tuvākā zemsprieguma līnijas staba? Vai tomēr arī gabaliņu (500m) nost no tā?
Kartē varu izvēlēties tādu vietiņu un nauda tā pati.

Katrs gadījums, protams, ir individuāls, bet kopš procesa vienkāršošanas aptuveni 96% pieslēguma pieteikumu tiek piemērota ampērmaksa (kartē norādītā). Ampērmaksa netiek piemērota gadījumos, kad pastāv šķēršļi (piem., upes, ezeri, purvi, autoceļi, dzelzceļa līnijas, aizsargājamās teritorijas, būves un citi objekti) vai ir citi apstākļi, kas būtiski ietekmē elektrotīkla garumu un būvdarbu izmaksas. 

Sveiciens! Līnija iet pa kaimiņa zemi, esam zaļajā zonā, bet kaimiņš negrib atļaut rakšanas darbus no tuvākajiem mums izdevīgākajiem balstiem (40-60m), piekristu gaisa līnijai. Kādi varianti?

Visu toņu zaļie laukumi apzīmē apmērmaksas zonu jeb teritoriju 50 metru rādiusā ap zemsprieguma (0,4 kilovoltu) līniju. Īpašuma vai vismaz tā daļas atrašanās šajā zonā ir viens no ampērmaksas piemērošanas nosacījumiem. Jauniem pieslēgumiem ar spriegumu līdz 400 voltiem un atļauto slodzi līdz 100 ampēriem īpašumos, kas atbilst ampērmaksas zonas nosacījumam, pieslēguma ierīkošanas maksa tiek aprēķināta pēc vienota ampērmaksas principa – izmaksas veidojas, pieprasīto slodzi (ampērus) reizinot ar iepriekš noteiktu maksu. Šādu pieslēgumu ierīkošanas maksa nav atkarīga no pieslēguma vietas pašā īpašumā, un kartē redzamās izmaksas ir precīzas. 

Tā karte ir samērā neprecīza (cenu ziņā)
Visticamāk tiek paņemts vidējais aprēķins, pieņemot, ka nav nekādu sarežģījumu un neņemot vērā nepieciešamo līnijas pārbūvi starpposmā

Labdien!

Kā minēts rakstā, jauna pieslēguma maksas kartē izmaksas iespējams noteikt jauniem pieslēgumiem, kuru spriegums nepārsniedz 400 voltus, atļautā slodze – 100 ampērus un attālums līdz zemsprieguma (0,4 kilovoltu) līnijai ir līdz 50 metriem. Savukārt sarežģītākiem pieslēgumiem, piemēram, gadījumos, kad pieslēguma ierīkošanai ir būtiski ģeogrāfiski šķēršļi (ūdentilpes, autoceļi, dzelzceļa līnijas u.c.), maksa tiek noteikta individuāli pēc pakalpojuma pieteikšanas klientu portālā e-st.lv.

Interesanti kā ir ar uzlādes staciju uzstādīšanu uz pašvaldības zemes. Laikam ļoti atkarīgs no katras pašvaldības. 🤔

Nez kad būs pieejama karte kur var redzēt vai konkrētā vietā var uzstādīt mikroģeneratoru? Savādāk novecojusi infrastruktūra neļauj uzstādīt pietiekamu jaudu.

Loģiski būtu apskatīties kartē, kur ir “ampērmaksas” zona un pieļaujams 3x16A pieslēgums.

Sveiki, kartē paskatījos pieslegums iespējams, bet jautājums tāds:
Cik ampēri jāpieslēdz ja vēlos ielikt 3 fāžu elektrisko pirts krāsni kurai jauda 5kw? Tā lai paliek arī pārējām ierīcēm kas būs mājā (ūdens sildītājs, veļas mašīna un pārējie sīkumi)

Noteikti Sadales Tīkls šādas kartes izveidošanai izmantojis kādu miljonu vai divus. Un komunikācija no ST puses arī tāda nekāda. Kad tiek uzdots jautājums ST mājas lapā un tiek speciāli uzsvērts ka vēlos atbildi rakstiski tāpat zvana uz telefonu. Un kad tiek uzdots jautājums par līnijas rekonstrukcijas izmaksām rakstiski uz to protams tiek atbildēts telefoniski. Minot 10 tk izmaksas. Laikam tikai telefoniski tiek prasītas pateicības…

Reklāma
Reklāma
Reklāma