Web Analytics
More
  Reklāma

  “Toyota” autonomie busi atsāk darbu Paraolimpisko spēļu ciematā pēc tam, kad notrieca vājredzīgu sportistu

  Jaunākie raksti

  Aizvadītās nedēļas ceturtdienā Paraolimpisko spēļu ciematā Tokijā notika incidents-avārija, kurā autonomais buss “Toyota e-Palette” notrieca vājredzīgu sportistu – Japānas džudo komandas pārstāvi Aramitsu Kitazono. Avārija nebija smaga, sportistam gūstot nelielus ievainojumus, sasitumus, kas tomēr liedza piedalīties sacensībās. Pēc tā visa tika nolemts uz laiku apturēt šo transportlīdzekļu darbību Paraolimpisko spēļu ciematā, lai izvairītos no līdzīgiem negadījumiem. Izskatās, ka tagad busi uzlaboti, jo atkal vadā sportistus.

  “Toyota” savā paziņojumā pirmdien centās izskaidrot notikušās avārijas apstākļus, norādot, ka transportlīdzekļa sensors uztvēra, ka priekšā atrodas gājēju pāreja un aktivizēja automātisko bremzi, kā arī operators papildus aktivizēja avārijas bremzi. Taču autonomais buss nepaspēja laikus apstāties un nedaudz tomēr saskrējās ar gājējiem.

  Reklāma

  Lai neizraisītu citas avārijas, šajos “e-Palette” busos uz spēļu laiku būs lielāka operatora kontrole un papildu personāls, kas sekos līdzi situācijai uz brauktuves. “Toyota” paziņoja, ka operatoriem tagad tiks dota kontrole pār to, cik ātri transportlīdzekļi pārvietojas. Jaunās drošības funkcijas ietvers arī, piemēram, skaļākus brīdinājuma signālus. “Toyota” norāda, ka katru dienu līdz Paraolimpisko spēļu beigām sekos līdzi un, ja nepieciešams, veiks uzlabojumus savos “e-Palette” autonomajos busos.

  AvotsBBC
  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  0 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Reklāma