Reklāma

Facebook pret vakcināciju vērstās grupas izmanto šifrus, lai izvairītos no slēgšanas

Jaunākie raksti

Nothing ear (1) austiņu apskats – “Nasing spešal” vai tomēr “Spešal”?

Pēc Stīva Džobsa došanās viņsaulē, gana daudz tehnoloģiju personības bija gatavas uzvilkt melnu bītleni un zilas džinsenes, lai piedomātu...

Kens Bloks sadarbosies ar Audi, lai rādītu trikus ar jaudīgiem elektroauto

Pēc 11 gadu sadarbības pazīstamais autosportists Kens Bloks pārtraucis sadarbību ar Ford, un šobrīd gatavojas uzsākt jaunus projektus tieši...

“Twitter” publicētie video iegūs labāku kvalitāti

"Twitter" nācis klajā ar savu jaunāko uzlabojumu, kas šoreiz saistīts ar lietotāju augšupielādēto videoklipu kvalitātes pacelšanu. Oficiālais "Twitter" atbalsta...

Latvijā ieradies pilnībā elektriskais Mercedes-Benz EQV minivens

Mercedes-Benz EQV ir pirmais augstākās klases minivens ar pilnībā elektrisku piedziņu. Ar sasniedzamību līdz pat 418 kilometriem, EQV nosaka...

Forumā “5G Techritory” diskutēs par 300 miljardu eiro vērto ES fondu lietderīgu izmantošanu digitalizācijas veicināšanai

No š.g. 22. līdz 25. novembrim Rīgā notiks Eiropas vadošais ekosistēmas forums “5G Techritory”, kurā nozīmīgākie 5G lēmumu pieņēmēji un praktiķi apspriedīs...

Daļa antivakcinācijas grupu sociālajā tīklā Facebook maina savus nosaukumus uz tādiem eifēmismiem, kā “deju ballīte” vai “vakariņu ballīte”, tādējādi izmantojot šifru metodi, lai Facebook algoritmi tās neatpazītu un nebloķētu.

ASV prezidents Džo Baidens ir licis sociālajiem tīkliem aktīvi sekot līdzi informācijai, kas maldina cilvēkus par vakcināciju, un tas īpaši skar dažādas pret vakcināciju veidotās grupas. Tām ir pietiekami liela lietotāju bāze, kura uzkrāta vairāku gadu garumā, cīnoties pret dažādām vakcīnām, ne tikai koronavīrusa. Lai izvairītos no slēgšanas, šīs Facebook grupas ir ieviesušas šifrus un mainījušas grupas nosaukumus, lai meklēšanas algoritms nespētu atpazīt to īsto mērķus.

Šīs grupas, piemēram, izmanto šādus šifrus – “Danced” vai “drank beer”, kas nozīmē, ka cilvēks saņēmis vakcīnu, Pfizer vakcīnu apzīmē ar “pizza”, bet Moderna ar “Moana”. Šīs grupas vairāk izmanto tieši ar savu nosaukumu saistīto leksiku, kas šajā gadījumā ir ap dejošanas tematiku.

Vienai šādai “deju ballītei” ir vairāk nekā 40 000 sekotāju, un tā, protams, ir kļuvusi par privāto grupu, neļaujot tai pievienoties jauniem lietotājiem. Tāpat šajās grupās tiek lietota arī šifrēta saziņa, lai savā starp spētu komunicēt par aktuālo tematu, nesaucot lietas īstos vārdos. Protams, šāds princips nav nekas jauns, jo arī teroristi izmanto līdzīgu pieeju, lai netiktu atpazīta saziņa par dažādu teroraktu iespējamo veikšanu. Tāpat Facebook cenšas uzlabot savus algoritmus un mēģināt atklāt šādas šifrētas grupas, jo spiediens no Baltā nama dezinformācijas apkarošanā ir ļoti liels.

AvotsNBCNews
Reklāma

6 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
6 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments

Tur viņi arī varētu palikt, savā šaurajā, infantilu fantāziju pasaulītē. Apkārtējiem tikai atliks uz viņiem noskatīties, kā neizprotamiem dīvainīšiem, kuri nespēj adekvāti socializēties.

Izklausies pēc tradicionālā latvieša – aplicēja, kuram eksistē tikai sapējais “pareizais” viedoklis.

izklausies pēc tradicionālā pendergasta — latviešu tautības noniecinātāja. bauri, reņģēdāji, tūdaliņi un pastalnieki ir no tavas leksikas?

nav arī saprotams, kāpēc izglītotam cilvēkam būtu jāuztver uz baumām un tumsonību balstīts viedoklis kā apspriešanas vērts, ja tur pat nav pamata, kuru apspriest?

Tagad jau tēvocis Sems noteiks kādu saturu man lasīt vai nelasīt kas ir jau pārāk aizbildnieciski. Katram pašam ir jāfiltrē ko viņš lasa. Neesmu atntivakseris, bet ir atsevišķas interesantas tēmas, kas saistītas ar vakcinēšanos. Piemēram, FB dzēš ierakstus, kuros aktīvi tiek apspriests tas, kādēļ vakcīnu ražotājs neuzņemas atbildību par vakcīnas blaknēm, un tiek virzīti likumprojekti, kur valsts uzņemās atbildību ražotāja vietā ( arī mūsu valstī šāds likumprojekts jau ir nodots sabiedriskai apsriešanai). Šāda satura ierakstus dzēš zem ativakseru birkas, bet man tiešām ir interesanti, kāpēc multimiljardu kompānija nevar samaksāt kompensāciju, ja kāds nomirst, kāpēc garantija jādod valstij, ja normālos pastākļos… Read more »

Nē nav. Bet tumsonība ir otra cilvēka nepamatota noniecināšana. Manā izpratnē. Matemātiski greiza statistika un vienpusēji pasniegti spriedelējumi nekādi nevairo pārliecību. Varbūt dzelžos esi speciālists, bet vairāk ne ar ko paspīdēt nevari.

un tu, izteikti piedēvējot veselai tautai negatīvu īpašību, kas sastopama visām tautām, noteikti esi ļoti pamatots noniecinātājs? es to sauktu par aprobežotību, spīdekli.

Reklāma
Reklāma
Reklāma