Reklāma

Facebook pret vakcināciju vērstās grupas izmanto šifrus, lai izvairītos no slēgšanas

Jaunākie raksti

Apple paredz augstu pieprasījumu pēc iPhone 14 viedtālruņiem

Uzņēmums Apple, neskatoties uz ekonomisko situāciju pasaulē, paredz, ka arī šajā rudenī būs pietiekami liels pieprasījums pēc nākamajiem iPhone...

“Xiaomi” prezentējis strādājošu cilvēkveidīgo robotu “CyberOne”

Laikam jau sen aiz muguras ir tie laiki, kad elektronikas uzņēmums varēja izziņot jaunu tālruni un dēvēt to par...

“Meta” beidzot sāk testēt “Messenger” sarunu šifrēšanu

Uzņēmums "Meta" jau samērā ilgi strādā pie tā, lai tai piederošās saziņas lietotnes sniegtu pilnu šifrēšanu (end-to-end encryption) čatiem....

Shazam datora versija beidzot iegūst oficiālu atbalstu Apple M sērijas procesoriem

Apple oficiāli jau vairākus gadus ir Shazam īpašnieks, bet tās datora versija bija palikusi nedaudz ēnā, un beidzot, pēc...

Opel Astra apskats – vai Stellantis spēs izglābt Opel?

Opel savas laikā ir piedzīvojis pamatīgas izmaiņas. Pēdējās izmaiņas ir kopš 2017. gada, kad PSA (Peugeot Citroën) automobiļu ražošanas...

Daļa antivakcinācijas grupu sociālajā tīklā Facebook maina savus nosaukumus uz tādiem eifēmismiem, kā “deju ballīte” vai “vakariņu ballīte”, tādējādi izmantojot šifru metodi, lai Facebook algoritmi tās neatpazītu un nebloķētu.

ASV prezidents Džo Baidens ir licis sociālajiem tīkliem aktīvi sekot līdzi informācijai, kas maldina cilvēkus par vakcināciju, un tas īpaši skar dažādas pret vakcināciju veidotās grupas. Tām ir pietiekami liela lietotāju bāze, kura uzkrāta vairāku gadu garumā, cīnoties pret dažādām vakcīnām, ne tikai koronavīrusa. Lai izvairītos no slēgšanas, šīs Facebook grupas ir ieviesušas šifrus un mainījušas grupas nosaukumus, lai meklēšanas algoritms nespētu atpazīt to īsto mērķus.

Šīs grupas, piemēram, izmanto šādus šifrus – “Danced” vai “drank beer”, kas nozīmē, ka cilvēks saņēmis vakcīnu, Pfizer vakcīnu apzīmē ar “pizza”, bet Moderna ar “Moana”. Šīs grupas vairāk izmanto tieši ar savu nosaukumu saistīto leksiku, kas šajā gadījumā ir ap dejošanas tematiku.

Vienai šādai “deju ballītei” ir vairāk nekā 40 000 sekotāju, un tā, protams, ir kļuvusi par privāto grupu, neļaujot tai pievienoties jauniem lietotājiem. Tāpat šajās grupās tiek lietota arī šifrēta saziņa, lai savā starp spētu komunicēt par aktuālo tematu, nesaucot lietas īstos vārdos. Protams, šāds princips nav nekas jauns, jo arī teroristi izmanto līdzīgu pieeju, lai netiktu atpazīta saziņa par dažādu teroraktu iespējamo veikšanu. Tāpat Facebook cenšas uzlabot savus algoritmus un mēģināt atklāt šādas šifrētas grupas, jo spiediens no Baltā nama dezinformācijas apkarošanā ir ļoti liels.

AvotsNBCNews

6 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
6 komentāri
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
brutalis-vertikalis
26.07.2021 09:38

Tur viņi arī varētu palikt, savā šaurajā, infantilu fantāziju pasaulītē. Apkārtējiem tikai atliks uz viņiem noskatīties, kā neizprotamiem dīvainīšiem, kuri nespēj adekvāti socializēties.

Aigars Axx
26.07.2021 11:28

Izklausies pēc tradicionālā latvieša – aplicēja, kuram eksistē tikai sapējais “pareizais” viedoklis.

digitalk
26.07.2021 11:42
Reply to  Aigars Axx

izklausies pēc tradicionālā pendergasta — latviešu tautības noniecinātāja. bauri, reņģēdāji, tūdaliņi un pastalnieki ir no tavas leksikas?

nav arī saprotams, kāpēc izglītotam cilvēkam būtu jāuztver uz baumām un tumsonību balstīts viedoklis kā apspriešanas vērts, ja tur pat nav pamata, kuru apspriest?

Skābene
27.07.2021 16:57
Reply to  digitalk

Tagad jau tēvocis Sems noteiks kādu saturu man lasīt vai nelasīt kas ir jau pārāk aizbildnieciski. Katram pašam ir jāfiltrē ko viņš lasa. Neesmu atntivakseris, bet ir atsevišķas interesantas tēmas, kas saistītas ar vakcinēšanos. Piemēram, FB dzēš ierakstus, kuros aktīvi tiek apspriests tas, kādēļ vakcīnu ražotājs neuzņemas atbildību par vakcīnas blaknēm, un tiek virzīti likumprojekti, kur valsts uzņemās atbildību ražotāja vietā ( arī mūsu valstī šāds likumprojekts jau ir nodots sabiedriskai apsriešanai). Šāda satura ierakstus dzēš zem ativakseru birkas, bet man tiešām ir interesanti, kāpēc multimiljardu kompānija nevar samaksāt kompensāciju, ja kāds nomirst, kāpēc garantija jādod valstij, ja normālos pastākļos… Read more »

Aigars Axx
28.07.2021 00:51
Reply to  digitalk

Nē nav. Bet tumsonība ir otra cilvēka nepamatota noniecināšana. Manā izpratnē. Matemātiski greiza statistika un vienpusēji pasniegti spriedelējumi nekādi nevairo pārliecību. Varbūt dzelžos esi speciālists, bet vairāk ne ar ko paspīdēt nevari.

digitalk
28.07.2021 06:30
Reply to  Aigars Axx

un tu, izteikti piedēvējot veselai tautai negatīvu īpašību, kas sastopama visām tautām, noteikti esi ļoti pamatots noniecinātājs? es to sauktu par aprobežotību, spīdekli.

Reklāma