Reklāma

Radīta iespēja Covid-19 digitālo sertifikātu pievienot Apple Wallet

Jaunākie raksti

Mercedes sadarbosies ar Stellantis bateriju ražošanā elektroauto

Vācu autoražotājs Mercedes paziņojis, ka tas kļūs par Stellantis koncerna un "Total Energies" partneri uzņēmumā "Automotive Cells Company", kas...

Bitkoinu ieguve ik gadu rada ap 37 000 tonnu e-atkritumu

Nav nekāds noslēpums, ka kriptovalūtu ieguve nodara būtisku kaitējumu videi. Patērētais elektroenerģijas apjoms aiziet kosmiskos ciparos, radot ievērojamu siltumnīcefekta...

YouTube Premium lietotāji var lejuplādēt video

YouTube testa režīmā palaidis iespēju lejupielādēt video no interneta pārlūkprogrammas, kas līdz šim bija pieejams tikai mobilajā lietotnē, taču...

Amazon atļauj pieteikties darbā tiem cilvēkiem, kuri to zaudēja marihuānas lietošanas dēļ

Uzņēmums Amazon ir oficiāli paziņojis, ka atļaus atkal pieteikties darbā tiem darbiniekiem, kuri to iepriekš zaudējuši narkotiku testu pārbaudes...

Fitbit Versa 3 viedpulksteņa apskats

Šī gada sākumā Google pabeidza Fitbit iegādi, kas bija sava veida signāls tam, ka Google sāks daudz nopietnāk piedomāt...

Jūnija sākumā vēstījām par covid19sertifikats.lv vietni, kurā ir iespējams vienkārši iegūt digitālu sertifikātu, kas apliecina, ka esi izslimojis vai vakcinēts pret Covid-19 un saņēmis šīs slimības laboratorisko analīžu rezultātus. Šī vietne ir svarīga, jo ļauj nodrošināt ierobežojumu mazināšanu un ātrāku atgriešanos pie “normālas” dzīves. Nedēļu vēlāk informējām par to, ka Latvija kā viena no pirmajām ES valstīm pievienojas Eiropas digitālā Covid-19 sertifikāta sistēmai un tas no 1. jūlija ļaus būtiski atvieglot pārvietošanos Eiropas robežās. Savukārt, no 15. jūnija Latvijā ir pieejama Covid19Verify mobilā lietotne vienkāršai Covid-19 digitālā sertifikāta pārbaudei. To var ērti izmantot pasākumu rīkotāji vai uzņēmumi, lai pārliecinātos par to, ka viņu klienti neapdraud citus.

Visai drīz pēc Covid-19 digitālā sertifikāta sistēmas izveides, publiskajā telpā varējām lasīt komentārus par to, ka digitālo sertifikātu, kas pieejams vai nu attēla, vai PDF faila formātā, ne vienmēr ir ērti uzglabāt telefonā vai to ātri atrast, ja rodas tāda nepieciešamība. Daudzi Apple iPhone viedtālruņu lietotāji uzdeva pamatotu jautājumu par to, kāpēc šo digitālo sertifikātu nevar pievienot Apple Wallet digitālā maciņa lietotnē, kur atrodamas dažādas maksājumu kartes un atlaižu/lojalitātes kartes? Kamēr atbildīgās iestādes par šādas iespējas izstrādi vēl domā, aktīvisti ir radījuši risinājumu, kas darbojas.

Ja atvērsim covidwallet.lv no sava Apple telefona un augšuplādēsim savu Covid-19 digitālā sertifikāta QR kodu (PNG vai JPEG) attēla formā, pretī saņemsim šo sertifikātu Apple Wallet formātā, ko varēsim pēc tam ērti pievienot šim digitālajam maciņam. Pēc tam varam ērti pat neatbloķējot ierīces displeju, izsaukt maciņu un uzrādīt šo sertifikātu. Ļaudis internetā saka, ka pārsvarā šis nelielais QR kods tiek nolasīts korekti. Tāpat esmu manījis komentārus, ka daži atsevišķi Android digitālie maciņi arī saprot šo formātu. Ja tev tas ir izdevies, komentāros pastāsti, kādu tieši digitālo maciņa lietotni izmanto uz savas Android ierīces. Paldies!

Projekta autori Kārlis Upītis, Emīls Sundjukovs, Austris Cīrulnieks un Daniels Vītols norāda, ka covidwallet.lv tīmekļa vietnē netiek uzglabāti tur augšuplādētie dati. Projektam nav saistību ar Latvijas Republikas Nacionālo veselības dienestu. Projekts veidots, lai atvieglotu Covid-19 sertifikāta uzrādīšanu izmantojot Apple Wallet lietotni. Projekta tīmekļa vietnē tiek izmantoti Cookies, lai veiktu statistikas uzskaiti un pētītu apmeklētāju skaitu. Paldies zēniem par darbu!

Reklāma

19 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
19 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments

Uz androīda var pievienot pie pass 2U Wallet

Iedodiet šiem džekiem 3 zvaigžņu ordeņus. 👏🏻👏🏻👏🏻

uz jaunākā iOS atvēru chrome un augšuplādēju certifikāta QR kodu ( no covid19 lapas lejuplādēts png formātā). Saņēmu paziņojumu, ka šobrīd nav iespējams veikt pievienošanu Pass

Visādi citādi respect čaļiem, ka bez 200k euro un 6 mēn. izstrādes termiņa ir ko tādu izdarījuši

No Safari viss strādā.
Pamēģināju uzlikt vēlvienam Iphone, bet tur problēmu rada tas, ka nav pievienota neviena maksājumu karte. Ja nav principā aktivizēts Apple pay, tad ar power pogas dubultklikšķi nevari izsaukt Wallet un redzēt to QR kodu. Jāver manuāli vaļā wallets. Ja ir kaut viena karte ielikta Walletā kā apple pay, tad viss darbojas.

Androīdā aplikācija Pass2U Wallet atver New template. Tur ir vismaz 2 paraugi.

Ideāli, uz iPhone ar oficiālo wallet aplikāciju viss izdarāms 10sec laikā,ja galerijā jau ir qr kods.

Vispar ja drikst atklati, tad nozhelojami izskatas un otrkart, kartejo reizi iedala izredzetajos un parejie. Loti daudzi izstradataji un ari shie ir aizmirsushi UI. Un vareja pievienot ari Google Pay, Ne visi velas tresho pushu programmu izmantot kur glabat sensitivu informaciju. Un viena pirlikuma delj nevelos likt citu wallet programmu.

Es teiktu tā – visiem pietiek ar bildi galerijā, bet ir daži īpaši apgrūtinātie.

Pareizi raksti, tiem kas neko nebildē un nefilmē arī pietiek tikai ar viedtālruni :D

Kādu tieši UI Tev vajag šādam viena klikšķa pasākumam?

Apple Wallet dizainu daudz īsti baigi nevar mainīt. Viņam iebaro iekšā json formātā, ļoooti ierobežotā struktūrā, tā ka diemžēl to QR kodu lielāku nemaz nevar dabūt. (Nu, fona krāsu var savādāku, bet.. vai vajag, šeit galvenais fokuss tiešām ir tikai QR kods ērtā veidā)

Apple Wallet nemaz kaut kam tādam nav paredzēts (drīzāk tikai teātra/kino/vilcienu/lidmašīnas/u.t.t. biļetēm un kredīt/debet kartēm), tādēļ ir forši, ka vismaz kaut kā to ir sanācis apiet grūtības un dabūt vismaz kaut kādu strādājošu covid dokumentu iekš Apple Wallet.

Covid sertifikatam, kaut vai fona bildi izveidot ar latvisku ornamenu, neparsatinata kraasaa bet nedaudz tumshaku vai gaisaku. Kas butu vismaz kaut kads patikams. Uztaisit kjapljap varianta nav maka, kaa saka uztaisi screenshot un nevajadzes vel kadu kakta kantora programmu lai tikai pievienotu macinjaa.

Es personīgi šo problēmu atrisināju izmantojot iOS programmu “Shortcuts”, kuru ir izstrādājis pats Apple. Šis risinājums ir sekojošs, pie “Documents” izvēlas “Get File” funkciju un pie “File Path” norāda sava faila atrašanās vietu un tālāk jāizvēlas funkcija “Open File in Files”. Kā arī šo shortcut var saglabāt jebkur uz sava ekrāna, kā jebkuru citu aplikāciju.

Nedaudz pievilcīgāka alternatīva
https://www.getcovidpass.eu

Reklāma
Reklāma
Reklāma